ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2012/07/29
    83
    1

براي اينکه يه انکدر رو به دلتا وصل کنم بايد چيکار کنم؟

با سلام
    من يک ماژول DVP-14SS2 دلتا دارم ماژول high speed براي شمارش دور موتور با انکودر
    و يک سنسور Proximity اما برنامه نويسي در plc دلتا نميدونم کسي ميتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟
    2012/07/29
    83
    1

پاسخ : براي اينکه يه انکدر رو به دلتا وصل کنم بايد چيکار کنم؟

کسي بلد نيست؟؟؟؟؟
    2008/03/01
    255
    3

سلام
    اول اینکه به ماژول high speed نیازی نیست و خود cpu قابلیت اتصال انکودر رو داره، سیم A به X0و B به X1 ، بعد هم تو نوار ابزار نرم افزار دلتا یه ویزارد هست به اسم high speed counter که به راحتی با اون میتونی تنظیمات مربوط به انکودر رو انجام بدی، توصفحه اول ویزارد حالت تک پالس یا دو پالس، جهت شمارش و ... و تو صفحه دوم تنظیمات مقایسه ای و.. که احتمالا کاری باهاش نداشته باشی
    اگه جزئیات کارت رو بگی بیشتر می تونم کمکت کنم.
    2012/07/29
    83
    1

ممنون دوست عزيز
    رو يه نمونه ک من ديدم از يک 14ss2 استفاده کرده بودن که توسط انکودر و يک سنسور proximity پالس ها رو ميشمردن و به سانتي متر تبديل ميکردن براي متراژ کاربرد داشت. برنامه شو بلد نيستم تو دلتا ميتونيد راهنمايي کنيد به چ صورت اجرا کنيم ممنون.
    2015/02/26
    2
    0

همچین امکاناتی در دلتا وجود نداره که به سانتی متر تبدیل کنه.برنامه نویس خودش اطلاعات رو تعریف می کنه. وقتی صبحت از سانتی متر هست حتما در ان دستگاه غلطک به کار رفته و عمل نورد رو انجام میده در واقع جسمی رو به سمت جلو می کشه.یه میله فلزی رو بروی شفت غلطک جوش می زنن و سنسور رو جوری تنظیم می کنن قطعه فلزی از جلوی سنسور عبور کند.با یک طناب قطر غلطک رو اندازه می گیرن و طناب رو اندازه می کنن در اینجا معلوم میشه وقتی غلطک یک دور کامل میزنه x سانتی متر جسم روی غلطک را نورد کرده .حالا می تونی برنامه رو بنویسی میخای رو پنجاه متر تنظیم کنی باید میله فلزی 16 دور و خورده ای از جلوی سنسور رد بشه .مقدار دهی هم باید توسط hmi باشه .عدد 16 رو در مقدار اولیه کانترمی نویسی .موتور شروع به کار می کنه غلطک می چرخه و سنسور پالس رو میده به کانتر وقتی رسید به 16 قطع می کنه .
    دوستان گول ارزان بودن سنسور القایی رو نخورید و بعد ها مجبور میشد از انکودر استفاده کنید و پول سنسور هم از جیبتون رفته
    سنسور القایی در متراژ همیشه خطا داره و متراژ درست در نمیاد
    حالا شما دوست عزیز اگه سورس میخای باید کلیه پروسه اعم از ورودی ها و خروجی ها مشخص بشه

2012/07/29
    83
    1

اره خب حق با شماست در اين نمونه يک محور فلزي هستش که انکودر به يک سر آن وصل هستش که زماني که مثلا فرش از روي آن عبور ميکنه مي چرخه و انکودر پالس رو به ما ميده و يک سنسور القايي هم چرخدنده موتور رو حساب ميکنه از اين طريق ميشه فهميد زماني که فرش روي محور يک دور ميزنه چند سانتي متره که بتوان پالس هاي انکودر رو روي يک دور حساب کرد. وهمينطور روي متراژ مختلف
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6