اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای اینکه یه انکدر رو به دلتا وصل کنم باید چیکار کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای اینکه یه انکدر رو به دلتا وصل کنم باید چیکار کنم؟

با سلام
    من یک ماژول DVP-14SS2 دلتا دارم ماژول high speed برای شمارش دور موتور با انکودر
    و یک سنسور Proximity اما برنامه نویسی در plc دلتا نمیدونم کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : برای اینکه یه انکدر رو به دلتا وصل کنم باید چیکار کنم؟

کسی بلد نیست؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
      اول اینکه به ماژول high speed نیازی نیست و خود cpu قابلیت اتصال انکودر رو داره، سیم A به X0و B به X1 ، بعد هم تو نوار ابزار نرم افزار دلتا یه ویزارد هست به اسم high speed counter که به راحتی با اون میتونی تنظیمات مربوط به انکودر رو انجام بدی، توصفحه اول ویزارد حالت تک پالس یا دو پالس، جهت شمارش و ... و تو صفحه دوم تنظیمات مقایسه ای و.. که احتمالا کاری باهاش نداشته باشی
      اگه جزئیات کارت رو بگی بیشتر می تونم کمکت کنم.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
        رو یه نمونه ک من دیدم از یک 14ss2 استفاده کرده بودن که توسط انکودر و یک سنسور proximity پالس ها رو میشمردن و به سانتی متر تبدیل میکردن برای متراژ کاربرد داشت. برنامه شو بلد نیستم تو دلتا میتونید راهنمایی کنید به چ صورت اجرا کنیم ممنون.

دیدگاه

همچین امکاناتی در دلتا وجود نداره که به سانتی متر تبدیل کنه.برنامه نویس خودش اطلاعات رو تعریف می کنه. وقتی صبحت از سانتی متر هست حتما در ان دستگاه غلطک به کار رفته و عمل نورد رو انجام میده در واقع جسمی رو به سمت جلو می کشه.یه میله فلزی رو بروی شفت غلطک جوش می زنن و سنسور رو جوری تنظیم می کنن قطعه فلزی از جلوی سنسور عبور کند.با یک طناب قطر غلطک رو اندازه می گیرن و طناب رو اندازه می کنن در اینجا معلوم میشه وقتی غلطک یک دور کامل میزنه x سانتی متر جسم روی غلطک را نورد کرده .حالا می تونی برنامه رو بنویسی میخای رو پنجاه متر تنظیم کنی باید میله فلزی 16 دور و خورده ای از جلوی سنسور رد بشه .مقدار دهی هم باید توسط hmi باشه .عدد 16 رو در مقدار اولیه کانترمی نویسی .موتور شروع به کار می کنه غلطک می چرخه و سنسور پالس رو میده به کانتر وقتی رسید به 16 قطع می کنه .
          دوستان گول ارزان بودن سنسور القایی رو نخورید و بعد ها مجبور میشد از انکودر استفاده کنید و پول سنسور هم از جیبتون رفته
          سنسور القایی در متراژ همیشه خطا داره و متراژ درست در نمیاد
          حالا شما دوست عزیز اگه سورس میخای باید کلیه پروسه اعم از ورودی ها و خروجی ها مشخص بشه

دیدگاه

اره خب حق با شماست در این نمونه یک محور فلزی هستش که انکودر به یک سر آن وصل هستش که زمانی که مثلا فرش از روی آن عبور میکنه می چرخه و انکودر پالس رو به ما میده و یک سنسور القایی هم چرخدنده موتور رو حساب میکنه از این طریق میشه فهمید زمانی که فرش روی محور یک دور میزنه چند سانتی متره که بتوان پالس های انکودر رو روی یک دور حساب کرد. وهمینطور روی متراژ مختلف

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X