اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار کنترل کنتراست LCD به صورت دیجیتالی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار کنترل کنتراست LCD به صورت دیجیتالی

سلام!

من یه مدار می خواستم که با اون بشه شدت نور LCD رو کم و زیادکرد. در حالت معمولی با یه پتانسیومتر 10K می شه این کارو کرد. اما مداری که من لازم دارم می خوام با 2 میکروسوئیچ این کار انجام بشه! با یکی نور زیاد و با اون یکی نور کم بشه

ممنون میشم کمکم کنید!

پاسخ : درخواست مدار کنترل کنتراست LCD به صورت دیجیتالی

کنترل شدت نور صفحه بصورت دیجیتال :
    روشهای مختلفی وجود داره ولی ساده ترین راه ، استفاده از موج pwm در avr است . مثلا در lcd کاراکتری کافیه که پایه سوم lcd رو توسط یک مقاومت 1 یا 10کیلو اهمی به یکی از پایه های OCn میکرو متصل کنی . ( به عنوان مثال اگر از تایمر 2 برای تولید موج pwm استفاده می کنی ، پایه 3 lcd رو به پایه OC2 وصل کن . ) حالا برای ساخت موج PWM تنظیمات لازم رو در CODEWIZARD کامپایلر codevision انجام بده .
    حالا با تغییر رجیستر OCR2 در برنامه میتونی شدت نور رو تغییر بدی . ولی با دو میکروسوئیچ می تونی طوری برنامه رو طراحی کنی که مقدار OCR2 رو کم و زیاد کنه یا ..... .
    (البته اگه بشه !!! فکر کنم یه زیربرنامه می خواد که یه LOOP داشته باشه یا این که مقادیر OCR2 رو مثل LOOK UP TABLE تعریف کنی . )
    http://www.kamangari.blogfa.com
    ارسال برترین جزوات کنکور ارشد برق

دیدگاه

سلام.
      آقای یار محمدی یه مقاله در مورد lcd داره که داخلش آموزش داده... البته به زبان c هستش.
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=10115.0
      www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
        دستتون درد نکنه از بابت راهنمایی
        مقاله آقای یار محمدی رو من خوندم ولی چون من رشته ام الکترونیک نیست و آشنایی چندانی با اون ندارم می خواستم بپرسم مقدار این رجیستر رو چجوری باید تغییر داد؟

دیدگاه

من c کار نکردم..

ولی تو بیسیک مثل متغییر های معمولی بهش مقدار میدیم.

یه c کار جواب دوستومونو بده//
          www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X