ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2013/12/29
    شهر تات
    409
    132

مقدار حداکثر کلاک میکرو

سلام دوستان من یک mega16a تو دیتاشیتش نوشته حداکثر کلاک 20000000هرتز یعنی 20 مگاهرتز اما من الان دارم با سرعت 26 مگاهرتز با هاش کارمیکنم
    میشه در این باره توضیح بدین از کریستال خارجی استفاده میکنم
    با تشکر
    سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.
    2013/03/05
    112
    61

پاسخ : مقدار حداکثر کلاک میکرو

salam duste aziz
    bale in emkan dareh
    mamulan sherkate sazandeh maximum clocki ke baraye micro hash mige mishe bishtar az oun ham clock dad
    vali sherkat hamishe sharayet imen va stable ru dar nazar migireh
    momkene ke tu in ferekans kar koneh ama mutune jaryane kheyli ziyadi az micro obur bedeh ke omre micro ro paein biyareh
    ya hararate ziyadi tolid kone ke bazi az qesmathaye micro ro tahte tasir qarar bedeh
    pas behtareh ke az ferekans pishnahadi sazandeh tabaeyat ****m
    movafaq bashin
    2014/07/25
    80
    6

بالاترین فرکانس کاری میکرو 16 مگا است .
    20 مگا برای overclocking است این فرکانس هیچ تصدیقی نمی تونی درباره کاری که می خوای انجام بدی داشته باشی.
    این از هنرتون است که میکرو رو با 26 مگا راه انداختین :applause: اما شاید یه دفع میکرو به فنا بره :evil:
    2010/09/18
    217
    3

با مقداری که داخل دیتاشیت ذکر شده، کارخانه سازنده عملکرد میکرو رو در شرایط استاندارد (از نظر دما، ولتاژ و ...) گارانتی میکنه! ولی اگر از این مقدار بالاتر رفت، هیچ تضمینی بر عملکرد صحیح میکرو نخواهد بود.
    2013/12/29
    شهر تات
    409
    132

نقل قول نوشته اصلی توسط plc1361
    salam duste aziz
    bale in emkan dareh
    mamulan sherkate sazandeh maximum clocki ke baraye micro hash mige mishe bishtar az oun ham clock dad
    vali sherkat hamishe sharayet imen va stable ru dar nazar migireh
    momkene ke tu in ferekans kar koneh ama mutune jaryane kheyli ziyadi az micro obur bedeh ke omre micro ro paein biyareh
    ya hararate ziyadi tolid kone ke bazi az qesmathaye micro ro tahte tasir qarar bedeh
    pas behtareh ke az ferekans pishnahadi sazandeh tabaeyat ****m
    movafaq bashin
    ممنون از پاسختون دوست عزیز ولی اگه فارسی تایپ میکردید بهتر نبود اخه اینگلیسی بخوای بخونی یکم سخته
    با تشکر
    سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.
    2007/06/28
    721
    22

پاسخ : مقدار حداکثر کلاک ميکرو

در خيلي از ميکروکنترلر ها کلاک ورودي که شما توسط سيگنال خارجي به سيستم ميديد تنها به پردازشگر نميرسه، خيلي از پريفرال هاي ديگه داخلي هم از همون استفاده ميکنند و بايد با قسمت هاي ديگر همزمان شوند، ممکن هست شما کلاکي که ميديد رو پردازشگر بتونه دريافت کنه و برنامه رو هم اجرا کنه اما براي يکي يا چنتا از پريفرال ها امکان همزمان شدن و کار کردن با اون کلاک نباشه، مثلا شما در يک برنامه ساده چشمک زن شايد بتونيد فرکانس رو خيلي بالاتر اون چيزي که ذکر شده ببريد و مشکلي هم در ظاهر پيش نياد اما اگر با همون کلاک بخوايد adc رو راه بندازيد يا مثلا uart استفاده کنيد اونموقع اينا با سي پي يو همزمان نميشند، يا شايد برعکس. همچنين همونطور که دوستان اشاره کردند اينها شرايطي هست که شرکت سازنده محدوديت ايجاد کرده و بر عهده گرفته که اين سيستم تا اين فرکانس درست کار ميکنه، اگر بيشتر بشه ممکنه بازم درست کار کنه ولي ممکن هم هست نکنه، هيچ تضميني نيست. در نتيجه سعي کنيد هميشه از شرايطي که سازنده پيشنهاد کرده خارج نشيد چون جنسايي که در کشور ما هست خيلي وقت ها همون رو هم درست جواب نميده چه برسه به شرايط غير عادي و فشار بيشتر.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6