اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد نویز پذیری avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد نویز پذیری avr

با سلام
    یکی میگفت که اگه هر چی برنامه ای که مینویسی سنگین تر باشه و از پایه های بیشتری استفاده کنی نویز پذیری avr بیشتر میشه .میخواستم بدونم درسته یا نه چون یه برنامه نوشتم که چند تا رله رو راه میندازه و رله ها به برق شهر متصل میشن و هر موقع که میکرو میخواد یه رله رو وصل کنه یا میکرو ریست میشه یا بعد از چند بار تلاش کردن بالاخره وصلش میکنه اما ال سی دی رو بهم میزنه تموم نکان مربوط به حذف نویزو رعایت کردم اما همچنان همینطوریه خواستم بدونم چیکار کنم چون برنامه نباید حتی یکبارم ریست شه و برام یه مشکل بزرگ شده.البته فعلا رو برد برد بستم و pcb رو نزدم و آیا ممکنه تو برد مسی دیگه اینطور نشه؟
    انصاف نباشد که من خسته رنجور پروانه او باشم و او شمع جماعت

پاسخ : سوال در مورد نویز پذیری avr

نه درست نیست، مشکل نه از برد برد هست نه از AVR احتمالا یا قسمتی از طراحی درایور رله مشکل داره یا تغذیه مناسب نیست یا موارد مشابه سخت افزاری دیگه، شاید هم از نرم افزار باشه مثلا پیکر بندی پورت ها یا امثال اون، مدارتون رو قرار بدید دوستان کمک میکنند مشکل حل میشه ایشالا.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

با مطالب لینک زیر ان شاء الله مشکلتون حل بشه .
      http://www.avr64.com/avr-noise-cancelation.php
      إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
      کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

سلام
        بنده هم موافقم که درست نیست !
        برنامه یا تعداد خطوطش و حجم اون ارتباط خاصی با نویز پذیری در این میکرو یا سایر میکرو ها نداره .
        نویز منابع اثر مختلفی داره و اگر همه اونها رو شناسایی و تا حدودی کنترل یا خنثی کنید هر میکروکنترلری میتونه بدون تاثیر پذیری از نویز کار کنه .
        من چند تا از اونها رو نام میبرم شما ببین در مورد اینها کاری انجام دادی یا نه ، بعضی هاشون اصلا شناخته شده و معروف هم نیستند ولی بسیار اثر گذارند :
        - نویز (با پهنای باند وسیع از فرکانس تغذیه تا فرکانسهای بسیار بالا )با ماهیت ولتاژ سوار بر خط تغذیه میکروکنترلر ( که باید هم در مدار اصلی تغذیه و هم در نزدیترین محل به خود میکرومنترلر کنترل بشه )
        - نویز ( فرکانس بالا ) با ماهیت جریان سوار بر خط تغذیه
        - نویز الکترومغناطیس ( فرکانس بالا ) ناشی از فعال و غیر فعال شدن بارهای سلفی در اطراف مدار یا در نزدیکی میکرو کنترلر با اثر گذاری مستقیم بر روی مدارات داخلی میکرو کنترلر.
        - نویز الکترومغناطیس ( فرکانس بالا ) ناشی از فعال و غیر فعال شدن بارهای سلفی در اطراف مدار یا در نزدیکی میکرو کنترلر با اثر گذاری بر روی بخش نوسان ساز و قطعات مربوطه .
        - نویز (با پهنای باند وسیع از فرکانس تغذیه تا فرکانسهای بسیار بالا ) با ماهیت ولتاژ سوار بر خطوط ورودی میکرو کنترلر
        - * نویز (با پهنای باند وسیع از فرکانس تغذیه تا فرکانسهای بسیار بالا ) با ماهیت ولتاژ سوار بر خطوط خروجی میکرو کنترلر
        .
        .
        برای هر یک از موارد راه حلهای نه چندان پیچیده وجود داره ( از حوصله بحث ما خارج هست ) که با رعایت اونها مدار تا حد قابل اطمینانی از تاثیرات نویز مصون خواهد بود . :rolleyes:
        موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X