اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت یک رشته با طول نا مشخص از پورت سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت یک رشته با طول نا مشخص از پورت سریال

دوستان سلام

ی پروژه دارم که باید یک عددی رو از پورت سریال بگیرم

و مشکل اینجاست که این رشته ی عزیز طولش ثابت نیست

از 9 ککاراکتر تا 11 کاراکتر میتونه متغیر باشه طولش

و اول رشته یک * هست و اخر رشته یک # هست

چطوری میتونم اینو دریافت کنم ؟
    با تشکر
    "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
    ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
    ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
    پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

پاسخ : دریافت یک رشته با طول نا مشخص از پورت سریال

خب اینکه کاری نداره تو یه حلقه بینهایت کاراکتر به کاراکتر بخون و کاراکتر دریافتی رو با # مقایسه کن اگه مساوی بودن که break بزن حلقه بشکنه وگرنه ادامه میده تا به # برسه.

دیدگاه

با سلام
      عملیات خواندن رو در وقفه انجام بدین و در صورت امدن کاراکتر های پایانی یک فلگ رو ست کنید و با چک کردن فلگ در حلقه اصلی برنامه رسیدن کامل فریم رو بررسی کنید و روال مربوطه رو انجام بدین.
      The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

با تشکر از دوستان عزیز

درستش کردم

کد:
              z[11]=0x00;
              while(z[i]!=0x23){  
              i++;
              z[i]=getchar();
              }
        کد هگز 23 همون # هستش.
        "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
        ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
        ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
        پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

for
          کد:
            y=getchar();
             if(y=='*')
             while(x[i]!='#')
             {  
             i++;
             x[i]=getchar();
             }
          بنظرم بهترین راه حله
          برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
          من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
          "جرج برنارد شاو"

دیدگاه

سلام
            حالا اگه بخوایم این عدد رو توی یک متغیر بریزیم و استفاده کنیم باید چیکار کنیم ؟؟؟ oo:
            چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassantorabi
              سلام
              حالا اگه بخوایم این عدد رو توی یک متغیر بریزیم و استفاده کنیم باید چیکار کنیم ؟؟؟ oo:
              سلام بسته به اینکه کامپایلر شما چه دستوری واسه تبدیل اسکی به صحیح داره .(مثلا دستور aTOi رو ممکنه داشته باشه) استفاده میکنید.و یا اینکه خودتون هر کارکتری عددی که میگیرید ابتدا با کم کردن 48 ازش عدد صحیحشو به دست میارید.بعد با توجه به ارزش مکانیش در توانی از 10 ضرب میکنید تا عدد کل بدست بیاد. :nerd:
              ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
              شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

پس اگه اینجور که شما میگید من باید اگه مثلا 1234 رو از پورت سریال دریافت کردم اول باید یکی یکی این اعداد رو توی یک متغیر ذخیره کنم بعد فراخونیشون کنم تا عبارت مد نظر رو با ارزش مکانی بدست بیارم
                چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassantorabi
                  پس اگه اینجور که شما میگید من باید اگه مثلا 1234 رو از پورت سریال دریافت کردم اول باید یکی یکی این اعداد رو توی یک متغیر ذخیره کنم بعد فراخونیشون کنم تا عبارت مد نظر رو با ارزش مکانی بدست بیارم
                  اگه اول 4 میرسه و یا اینکه میدونی دقیقا قراره چند رقم باشه که کار راحته و همون موقع دریافت میتونید تبدیل رو انجام بدید ولی اگه غیر اینه باید در ارایه ای ذخیره شوند بعد اتمام رسیدن عدد تبدیل صورت گیرد.
                  ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
                  شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X