اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال 2 باتری لیتیوم موازی به یک ماژول شارژر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال 2 باتری لیتیوم موازی به یک ماژول شارژر

سلام
    میخوام 2 تا باتری لیتیوم 3.7 ولتی رو باهم موازی کنم و به یدونه از این ماژول شارژر های فروشگاه سایت بزنم. کار درستیه ماژول نمیسوزه؟ اگه نه چرا ممنون

اینم عکس ماژول بنده
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

پاسخ : اتصال 2 باتری لیتیوم موازی به یک ماژول شارژر

نوشته اصلی توسط PouYa007
    سلام
    میخوام 2 تا باتری لیتیوم 3.7 ولتی رو باهم موازی کنم و به یدونه از این ماژول شارژر های فروشگاه سایت بزنم. کار درستیه ماژول نمیسوزه؟ اگه نه چرا ممنون

اینم عکس ماژول بنده
    تا 1 آمپر بشه جریان کل مشکل نداره این شارژر ول موازی کردن باتر ها در کل کار اشتباهی است این کار رو نکنید بهتره چون امکان انفجار هست
    برای موازی کردن شارژ باتر ها باید کاملا یکسان باشه
    اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
      سلام

اینم عکس ماژول بنده
      این ماژول ها کنترل کننده جریان دارن یعنی تا بازه زمانی شارژ جریان 1 امپر ثابت میمونه با موازی کردن باتری بیشتر شما این بازه زمانی رو بیشتر میکنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پدرام شمس آبادی ❇❇❇❇❇❇❇❇❇
        تا 1 آمپر بشه جریان کل مشکل نداره این شارژر ول موازی کردن باتر ها در کل کار اشتباهی است این کار رو نکنید بهتره چون امکان انفجار هست
        برای موازی کردن شارژ باتر ها باید کاملا یکسان باشه
        ممنونم از پاسختون.
        2تا باتری وقتی با هم موازی بشن شارژشون خود بخود برابر میشه. به این طورت که اونی که شارژش بیشتره اون کمتره رو شارژ میکنه و شارژ کمه زیاد و زیاده کم میشه تا باهم بالانس و برابر میشن. اینطور نیست؟ شما این قضیه آتیش گرفتن رو با همین ماژول تجربه کردین؟ آخه این ماژول قطع کن اتوماتیک داره
        [hr]

نوشته اصلی توسط saeed_06
        این ماژول ها کنترل کننده جریان دارن یعنی تا بازه زمانی شارژ جریان 1 امپر ثابت میمونه با موازی کردن باتری بیشتر شما این بازه زمانی رو بیشتر میکنید.
        ممنون از جوابت.
        یعنی به نظر شما مشکلی نداره و فقط زمان شارژ 2 برابر میشه؟
        برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
          ممنونم از پاسختون.
          2تا باتری وقتی با هم موازی بشن شارژشون خود بخود برابر میشه. به این طورت که اونی که شارژش بیشتره اون کمتره رو شارژ میکنه و شارژ کمه زیاد و زیاده کم میشه تا باهم بالانس و برابر میشن. اینطور نیست؟ شما این قضیه آتیش گرفتن رو با همین ماژول تجربه کردین؟ آخه این ماژول قطع کن اتوماتیک داره
          اگه شارژ ها برابر نباشن جریان زیادی از باتری پر به باتری خالی روانه میشه و باعث انفجار میشه
          اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

اگه شارژ ها برابر نباشن جریان زیادی از باتری پر به باتری خالی روانه میشه و باعث انفجار میشه
            اره به نکته خوبی اشاره کردی باتری هارو اول خالی کن مثلا به چند تا ال ای دی یا چه میدونم یه مقاومت 44.2 اهم وصل کن :biggrin:

دیدگاه

اگه به گفته آقا سعید جفتشون رو خالی کنم بزنم به هم درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                اگه به گفته آقا سعید جفتشون رو خالی کنم بزنم به هم درسته؟
                بله قبلش مطمئن بشید که خالیه

دیدگاه

باید حتما بالانسر داشته باشه و الا باطری هات به تدریج خراب میشن
                  عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                  مخترع برتر شمال غرب سال 96
                  مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

سلام.میخواستم بدونم میشه دو تا از این ماژول هارو با هم موازی کنیم.برای دوتا باتری موازی شده 3.7ولت تا جریان شارژ بره بالا وباتریها زود تر شارژ بشن؟

دیدگاه

سلام
                      یه مشکل وجود داره
                      متلا وقتی یک باتری به ماژول وصل میکنید گوشی تا 50 درصد شارژ میشه؛ انتظار میره وقتی دو باتری موازی وصل کنید به ماژول گوشی 100 درصد شارژ بشه. ولی در عمل 70 درصد شارژ میشه. همینطور وقتی 3تا باتری وصل میکنی 90 درصد شارژ میشه. باتری ها کاملا یکسان و نو هستند. کسی توجیهی داره برای این موضوع؟

دیدگاه

شما این رابطه رو از کجا پیدا کردین که اینطوری خواهد شد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hesam_M نمایش پست ها
                          شما این رابطه رو از کجا پیدا کردین که اینطوری خواهد شد؟
                          با سلام
                          کدوم رابطه مهندس جان؟مشکل رو بفرمایید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masanetir نمایش پست ها
                            با سلام
                            کدوم رابطه مهندس جان؟مشکل رو بفرمایید
                            جریانی که شارژر فراهم میکنه سیکل شارژ رو تکمیل نمیکنه و فقط برای یک باتری بهینه است

دیدگاه

میشه محبت کنی یک دور دیگه سوال من رو مطالغه بفرمایید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X