اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر رسیور . و مشکلات شایع آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر رسیور . و مشکلات شایع آن

با سلام خدمت کلیه کاربران محترم. این موضوع جهت رفع مشکل شایع رسیور ها و گیرنده های دیجیتال مطرح شده و امیدوارم که بتوانیم مشکلات کاربران را حل کنیم .
    با تشکر

اضافه شده در تاریخ :
    سلام من یه رسیور ای کلاس دارم که چند روزی هست که یه مشکلی بزرگی براش پیش اومده .
    مشکلش اینه که وقتی روشنش میکنم لوگوی دستگاه بالا نمیاد یعنی اصلا شبکه ها نمیان ولی بجاش یک صفحه سبز رنگ ظاهر میشه . خیلی کارا کردم ولی هنوز درست نشده . پیش چند مهندس الکترونیک رفتم میگن مشکل از کریستاله . اما کریستال هم تعویض کردم ولی هنوز هم درست نشد .جالب اینه که وقتی این صفحه سبز رنگ میاد. و دستمو روی کریستال میذارم ضفحه تغییر رنگ میده و کهگاهی تصویر به طور کامل میپره و علامت No Signal روی صفحه تلوزیون ظاهر میشه .
    اگه میشه کمکم کنین ممنون
    .

اضافه شده در تاریخ :
    سلام میخواستم بگم که دیود مشابه Sr240 چیست ؟
    ممنون

اضافه شده در تاریخ :
    سلام یعنی هیشکی نیست جواب منو بده ...

پاسخ : تعمیر رسیور . و مشکلات شایع آن

علت کمرنگ شدن چراغ های جلوی پنل رسیور چیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamran1991
      علت کمرنگ شدن چراغ های جلوی پنل رسیور چیه ؟
      علتش نشتی خازن های قسمتی از تغذیه هست که ولتاژ پنل جلو رو تامین میکنه و با تعویضشون درست میشه

دیدگاه

نمیدونم مشکل شما حل شده یا نه دیودی که گفتید شاتکی . مشابه sr360 البته ولتاژ و امپرشو بهتره از دیتا شیتشون نگاه کنی

دیدگاه

درود بر شما
          آیا مدار یا لینکی دارید که بتوان یه رسیور ساخت ؟ بنده هر چی توی نت سرچ زدم مدار رسیور موجود نیست

دیدگاه

درود بر شما .. من نیاز به نقشه کیت ریسیور استار تراک مدل 63006 دارم .آیا کسی از دوستان داره؟؟یه تعمیرکار ناشی چند تا قطعه را اشتباه جایگزین کرده ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط o.cmax نمایش پست ها
              با سلام خدمت کلیه کاربران محترم. این موضوع جهت رفع مشکل شایع رسیور ها و گیرنده های دیجیتال مطرح شده و امیدوارم که بتوانیم مشکلات کاربران را حل کنیم .
              با تشکر

اضافه شده در تاریخ :
              سلام من یه رسیور ای کلاس دارم که چند روزی هست که یه مشکلی بزرگی براش پیش اومده .
              مشکلش اینه که وقتی روشنش میکنم لوگوی دستگاه بالا نمیاد یعنی اصلا شبکه ها نمیان ولی بجاش یک صفحه سبز رنگ ظاهر میشه . خیلی کارا کردم ولی هنوز درست نشده . پیش چند مهندس الکترونیک رفتم میگن مشکل از کریستاله . اما کریستال هم تعویض کردم ولی هنوز هم درست نشد .جالب اینه که وقتی این صفحه سبز رنگ میاد. و دستمو روی کریستال میذارم ضفحه تغییر رنگ میده و کهگاهی تصویر به طور کامل میپره و علامت No Signal روی صفحه تلوزیون ظاهر میشه .
              اگه میشه کمکم کنین ممنون
              .

اضافه شده در تاریخ :
              سلام میخواستم بگم که دیود مشابه Sr240 چیست ؟
              ممنون

اضافه شده در تاریخ :
              سلام یعنی هیشکی نیست جواب منو بده ...

دستگاه ماهم همین مشکلوپیداکرده بایدچیکارکنیم

دیدگاه

کلید اینجاست
                عزیزم تمام خازن های 25 ولت 220 میکروفاراد رو عوض کن و یک رگلاتور smd 3.3 دهم ولتی جاش حدود پشت تیونر هست حتما عوض کن
                اگه حل نشد ترانزیستورهای smd رو لحیم سردی بگیر اگه خیلی کمم گرم بشن باید تعویض با یک نو بشن
                نوکرم

Sent from my iPhone using Tapatalk

دیدگاه

سلام دوستان گرامی من یک رسیور k9k9فول دارم که روشن میشه تمامی کانلهارا هم میگرد .اما اگه با تغذیه اصلی خودش روشن یا خاموش کنم فقط چراغ پاور جلوی دستگاه که دستگاه چه روشن باشد چه خاموش روشت است واگه با تغذیه دستگاه XivDباشد فقط چراغ استندبای وشن شده ودستگاه چه خاموش باشد چه روشن فقط چراغ استندبای روشن است لطفا من رابرای تعمیر دستگاه راهنمای فرمائید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان گرامی من یک رسیور k9k9فول دارم که روشن میشه تمامی کانلهارا هم میگیرد .اما اگه با تغذیه اصلی خودش روشن یا خاموش کنم فقط چراغ پاور جلوی دستگاه که دستگاه چه روشن باشد چه خاموش روشت است واگه با تغذیه دستگاه XivDباشد فقط چراغ استندبای وشن شده ودستگاه چه خاموش باشد چه روشن فقط چراغ استندبای روشن است لطفا من رابرای تعمیر دستگاه راهنمای فرمائید

دیدگاه

سلام دوستان یه رسیور ایکلاس 9898 دارم کا کابل دیش لا پنجره گیر کرده اتصالی کرده الان سالمه ولی فقط رو هاتبرد سیگنال داره رو یاه ست و بدر سیگنال نداره کسی میتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

از دوستانی که میتونن خواهش میکنم کمکم کنن خیلی برام مهمه ممنون میشم.

دیدگاه

با سلام خسته نباشید من ی رسیور ایکلاس دارم برای مشتری تیونر ش آب خورده
                      با تینر شستم ولتاژ خروجی تیونر ۸ولت بیشتر نمیده
                      ولتاژ ۳.۳پشت تیونر درست لطفا راهنمایی کنید ممنون

دیدگاه

سلام مهندس
                        ریسیور استارمکس روی on گیر کرده بود و بالا نمیومد با لودر و کابل اپدیت کردم درست نشد دادم بیرون فلش کردن بازم درست نشد فکر میکنم فایل فلش درستی روی ای سی نریخت چیکارش کنم کجا ببرم فلش کنن
                        با تشکر

دیدگاه

دوستان عزیز.
                          من یه رسیور Starmax مدل A5 دارم که ناگهان به طور کلی خاموش شد و دیگه روشن نمیشه.
                          البته از یکی دو ساعت قبلش نور صفحه نمایشش به شدت ضعیف شده بود.
                          به نظراشکال برد تغذیه می تونه باشه.
                          میشه لطفا راهنمایی کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rstrusk نمایش پست ها
                            دوستان عزیز.
                            من یه رسیور Starmax مدل A5 دارم که ناگهان به طور کلی خاموش شد و دیگه روشن نمیشه.
                            البته از یکی دو ساعت قبلش نور صفحه نمایشش به شدت ضعیف شده بود.
                            به نظراشکال برد تغذیه می تونه باشه.
                            میشه لطفا راهنمایی کنین
                            آره .

دیدگاه

کسی در این مورد میتونه راهنمایی کنه ؟
                              نوشته اصلی توسط hrb1350 نمایش پست ها
                              سلام مهندس
                              ریسیور استارمکس روی on گیر کرده بود و بالا نمیومد با لودر و کابل اپدیت کردم درست نشد دادم بیرون فلش کردن بازم درست نشد فکر میکنم فایل فلش درستی روی ای سی نریخت چیکارش کنم کجا ببرم فلش کنن
                              با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X