اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خراب شدن برنامه میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خراب شدن برنامه میکرو

درود بر شما
    حدود یک ماه پیش یه تایمر با atmega8ساختم که از 0 تا عدد مشخص میشماره و یه خروجی رو خاموش میکنه .
    اما مشکل
    حالا بعد از گذشت چند روز برنامه دچاره مشکل شده در عداد مختلف چند بار تکرار میکنه مثال: 16 17 18 16 17 18 19 20 21 18 18 19

لطفا درباره این مشکل و روش جلو گیر از این اختلال راهنمایی بفرمایید (سپاس) :rolleyes:

پاسخ : خراب شدن برنامه میکرو

نوشته اصلی توسط flaat
    درود بر شما
    حدود یک ماه پیش یه تایمر با atmega8ساختم که از 0 تا عدد مشخص میشماره و یه خروجی رو خاموش میکنه .
    اما مشکل
    حالا بعد از گذشت چند روز برنامه دچاره مشکل شده در عداد مختلف چند بار تکرار میکنه مثال: 16 17 18 16 17 18 19 20 21 18 18 19

لطفا درباره این مشکل و روش جلو گیر از این اختلال راهنمایی بفرمایید (سپاس) :rolleyes:
    دوست عزیز بهتر نیود کدهاتون رو میزاشتین تا بشه راهنمایی کرد

دیدگاه

اگر برنامه قبلا به خوبی کار می کرده؛ عوامل گوناگونی می توانند دخیل باشند. لحیم سردی مثلا در اتصال کریستال خارجی یا در مسیرهای سایر ورودیها، می تواند چنین اختلالی را سبب شود. میکروهای تقلبی هم می توانند سبب ساز از دست رفتن بخشی از حافظه فلش شوند.
      همچنین در محیطهای صنعتی، گاهی عملکرد یک کنتاکتور، می تواند بخشهائی از حافظه میکرو را دستخوش آسیب کند تا حدی که حتی ممکن است مجبور شوید آن را دوباره پروگرام کنید.

دیدگاه

بله تا امروز درست کار می کرد اما امروز .... تمام این موارد چک شده فقط ایراد از نرم افزارهستش چون بعد از پروگرام شدن همه چیز درست شد .در نزدیکی میکرو یک رله وجود داره اما نمیتونم جای دیگه قرار بدم چیکار کنم ؟
        لطفا کمی در مورد روش تشخیص میکرو اصلی و جنس خوب کمی توضیح بدید این میکرو هایی که من دارم روی همش نوشته تایوان . :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط flaat
          بله تا امروز درست کار می کرد اما امروز .... تمام این موارد چک شده فقط ایراد از نرم افزارهستش چون بعد از پروگرام شدن همه چیز درست شد .در نزدیکی میکرو یک رله وجود داره اما نمیتونم جای دیگه قرار بدم چیکار کنم ؟
          لطفا کمی در مورد روش تشخیص میکرو اصلی و جنس خوب کمی توضیح بدید این میکرو هایی که من دارم روی همش نوشته تایوان . :nerd:
          سلام
          اساتید شیلد توری یا فویلی زمین رو پیشنهاد کرده بودن دور مدار یا اگر میکروتون DIP هست روی میکرو .
          امیدوارم خوب بایپس کرده باشید میکروتون رو اگر نکردید سر هر VCC یکدونه 100نانو بزارید.

head<=
          ...تشکر خدا...
          [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X