اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل برد کم nrf

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل برد کم nrf

درود و خسته نباشید
    کسی این مشکلو داشته که برد nrf کم باشه
    بیشتر از 10 متر جواب نمیده ؟؟؟؟ :angry: :angry: :angry:

پاسخ : مشکل برد کم nrf

نوشته اصلی توسط S S
    درود و خسته نباشید
    سلام
    مطمعن بشید که آنتن درستی استفاده میکنید آنتنتون باید 2.4 گیگی باشه
    یک رجیستر توان خروجی هم NRF داشت فکر میکنم که میشد توان خروجی رو افزایش داد

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S S
      درود و خسته نباشید
      nrf باید اصل باشد تا کار کند.
      نمونه های بازار همه تقلبی هستن، بعضیاشون هم همش سی سانت برد دارن!
      مال eca اصل هستش و من خریدم و جواب گرفتم
      1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
      من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
      !Electronic On! Programming On
      هوشمندانه سوال بپرسیم!
      http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

ممنون حق با شماست تقلبی داره
        [code=text]http://www.i r anmicro.ir/forum/10118-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D9%85-nrf24l01.html[/code]
        اینو ببینید
        اون I و R فاصله بینشو بردارید اینجا هم فیلترینگه :mrgreen:

دیدگاه

متاسفانه همه ماژول های موجود در بازار چینی هستند و چنین مشکلاتی عادی هست
          جالبه که اکثر همکارا و دوستان به من ایراد میگرفتن که گرون نخر و فلان جا داره ارزونتر میده!
          راجع به ماژول های ECA هنوز استفاده بلند مدت ازشون نکردم ولی توی تست اولیه(کلا یک روز) در دید مستقیم و ماژول بدون آنتن روی گین 0 بردی در حدود 60 متر داد و بیشتر از اون دیتا از بین میرفت، که با توضیحات سایر دوستان یکی هست
          بنده که به ECA اطمینان دارم و ترسم از این هست که برادران تایوانی از چین خریده باشن و به ایران بنام تایوانی بفروشن. چون اگر کیفیت بورد و همچنین نوع مونتاژ رو نگاه کنید به محصولات تایوانی نمیخوره :cry:

دیدگاه

ممنون که جواب دادید
            من یه تکه سیم به جای آنتن بهش وصل کردم 80 متری جواب داد البته بدون مانع
            ماژول بهتر چی سراغ دارید ؟؟؟
            یا نقشه ای برای تقویت بردش دارید؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -Alone-
              .
              .
              .
              بنده که به ECA اطمینان دارم و ترسم از این هست که برادران تایوانی از چین خریده باشن و به ایران بنام تایوانی بفروشن. چون اگر کیفیت بورد و همچنین نوع مونتاژ رو نگاه کنید به محصولات تایوانی نمیخوره :cry:
              چیپ و سایر قطعات اصل تایوان هستش، اما در چین مونتاژ میشه...
              1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
              من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
              !Electronic On! Programming On
              هوشمندانه سوال بپرسیم!
              http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
                چیپ و سایر قطعات اصل تایوان هستش، اما در چین مونتاژ میشه...
                توی عمر کاریم به حدی با قطعات بنجول های کپی برخورد داشتم که دیگه صحت هیچ چیزی رو نمی تونم بدون تست تایید کنم! حتی ترانزیستور ساده!
                اینکه ددیگه جای خود داره

دیدگاه

باید از رجیسترهای سطح دومِ هر دو بیت رجیستر RF_PWR فعال شوند تا hc حداکثر توان(1mW) استفاده شود.
                  یک مقاله کامل تحت عنوان شتاب سنج بیسیم نوشتم که در اون از ماژول NRF24L01+ استفاده شده. یک هدر کامل هم برای راه اندازی ماژول نوشتم همراهش هست. شما می تونید
                  به سایت
                  http://knowledgeplus.ir/
                  مراجعه کنید و از بخش جزئیات طرح های برنده در مسابقه جایزه بزرگ طراحی سال 93
                  و در قسمت دانلود جزئیات طرح های برگزیده مقاله رو دریافت کنید.

به فصل معرفی ماژول گیرنده فرستنده nRF24L01 مراجعه کنید. جدول ۳-۳ هم مربوط به رجیستر فوق هست.
                  موفق باشید.

دیدگاه

سلام به دوستان

در خصوص برد کم این ماژول ها مطلب جالبی از یکی از دوستان در یه انجمن پیدا کردم که به گفته خودشون حاصل تجربیاتشون هست اینجا گذاشتم

سلام
                    من تا الان حدود شش ماه میشه که با این مدل ماژول ها در گیر هستم و با تست های زیادی که زدم خیلی چیز ها دستگیرم شده
                    نتیجه اول - این ماژول ها به خاطر فرکانس کاریشون رفتار فوق العاده خطی ( دایرکشنالی ) دارند و الزاما باید توی یک خط باشند ( البته این قضیه مختص nrf نیست و تمام ماژول های بالای گیگ این رفتار را از خودشون بروز میدن و بسته به توان خروجی محدوده پوششی اونها تغییر میکنه )
                    نتیجه دوم - جهت حرکت امواج توی این فرکانس رو به بالاست و هرچی که از فرستنده دور بشید باید ارتفاع گیرنده بیشتر بشه تا دیتا درست دریافت بشه )
                    نتیجه سوم - امواج توی این سری از ماژولها همونطور که گفتم فوق العاده دایرکشنال هستند و انحراف از مسیر باعث خطای زیادی میشه اما نکته مهم اینه که این امواج بسیار بدرفتارند و همواره تغییر جهت میدن ( فکر کنم به خاطر شرایط جوی باشه ) بنابر این هیچ وقت نمیشه توی محل های ثابت روشون سرمایه گذاری کرد.
                    نتیجه چهارم - توی فرکانس های بالای گیگ تلفات انتشار بسیار محسوس هستش و در مقایسه با فرکانس های زیر گیگ بسیار قابل توجه
                    نتیجه پنجم - چیپ تمام این ماژول های nrf یا تایوانی و یا چینی هست و تقریبا به ندرت مدل فنلاندی اون گیر میاد و اگر هم گیر بیاد بسیار گرونه ( یکی از همکارای من سال 85 اونا را به قیمت 18 دلار وارد کرده بود (با احتساب دلار 1000 تومانی ) )
                    نتیجه ششم - آنتن هایی که روی همون مدل های تایوانی ( اصلی ) وجود داره تقریبا به صورت سمبلیک هستش و فقط نقش یک مدار LC را برای تامین امپدانس 50 اهم برای مدار را بازی می کنه و وجودش به عنوان آنتن هیچ تفاوتی با یک تکه چوب برای مدار نداره
                    نتیجه هفتم - من از این ماژول ها توی یه خط مستقیم 150 متر جواب گرفتم اما باید دقیقا روبروی هم باشند
                    نتیجه هشتم - وقتی ماژول روی برد سوار میشه ( البته برا من اینجور بود چون مدارام همشون پلیگان دارن و چاپ سبز هم نیستند ) بردشون کم میشه و این هم به خاطر وجود فلز اطرافش هست که احتمالا به امواج جهت میده ( این مبنای علمی نداره و تجربی دارم میگم )
                    نهایتا اینکه درسته که این ماژول ها تا برد 150 تا 200 متر را جواب میده اما اصلا برای این برد مناسب نیست و برد مطمئن اونها نهایتا 20 تا 30 متر هستش و این به اصل و یا چینی بودنش ارتباطی نداره و دقیقا ربطش به توان خروجی اون هست ( همواره توصیه میشه که هیچوقت از حداکثر توان ماژول استفاده نشه چون ممکنه توان بازگشتی ( در صورت فقدان آنتن ) باعث آسیب دیدن ماژول بشه و تمام تولید کننده ها برای اطمینان از عملکرد به فرض اگر توان نهایی 0dBm باشه 6 یا 10 dBm از اون کم میکنن و تست میزنن برد نهایی که از این تست حاصل میشه در واقع برد مطمئن ماژول توی حداکثر توان خواهد بود )

موفق باشید
                    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X