اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در اشکال رگولاتور سوییچینگ 5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در اشکال رگولاتور سوییچینگ 5 ولت

سلام
    دوستان من مدار زیر رو بستم که رگولاتور 5 ولت هست و توی خروجی هم 5.06 ولت میده و با یه مقاومت بار 2 اهمی هم امتحان کردم راحت 2 آمپر جریان میداد.

من توی خروجی مادگی یو اس بی گذاشتم و به عنوان شارژر به گوشی وصل کردم. به گوشی سامسونگ با دو مدل مختلف امتحان کردم شارژ میشد راحت. اما...
    اما به گوشی سونی اکسپریا وصل کردم شارژ نمیکنه در صورتی که روی شارژر سونی نوشته 5 ولت 1500 میلی آمپر. نمیدونم این برد من به مقاومت 2 اهمی وصل کردم راحت 2 آمپر جریان میده ولی چرا این گوشی رو شارژ نمیکنه. لطفا کمک کنید :rolleyes:
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

پاسخ : کمک در اشکال رگولاتور سوییچینگ 5 ولت

نوشته اصلی توسط PouYa007
    سلام
    دوستان من مدار زیر رو بستم که رگولاتور 5 ولت هست و توی خروجی هم 5.06 ولت میده و با یه مقاومت بار 2 اهمی هم امتحان کردم راحت 2 آمپر جریان میداد.

من توی خروجی مادگی یو اس بی گذاشتم و به عنوان شارژر به گوشی وصل کردم. به گوشی سامسونگ با دو مدل مختلف امتحان کردم شارژ میشد راحت. اما...
    اما به گوشی سونی اکسپریا وصل کردم شارژ نمیکنه در صورتی که روی شارژر سونی نوشته 5 ولت 1500 میلی آمپر. نمیدونم این برد من به مقاومت 2 اهمی وصل کردم راحت 2 آمپر جریان میده ولی چرا این گوشی رو شارژ نمیکنه. لطفا کمک کنید :rolleyes:
    استفاده از 7805 اصلا توصیه نمیشه چون زود میسوزه و وقتی بسوزه ولتاژ ورودیتون رو به خروجی میده و گوشی خراب میشه
    درضمن عکس دیده نمیشه
    برای شارژ سونی دوتا سیم دیتا رو به هم وصل کن تست کن ببین جواب میده یا نه (کلا تو یو اس بی 4 تا سیم داریم + و گراند (-) و 2 تا دیگه دیتا هستن )
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
      استفاده از 7805 اصلا توصیه نمیشه چون زود میسوزه و وقتی بسوزه ولتاژ ورودیتون رو به خروجی میده و گوشی خراب میشه
      درضمن عکس دیده نمیشه
      برای شارژ سونی دوتا سیم دیتا رو به هم وصل کن تست کن ببین جواب میده یا نه (کلا تو یو اس بی 4 تا سیم داریم + و گراند (-) و 2 تا دیگه دیتا هستن )
      دوست عزیز ممنون از توجه شما. عرض کنم خدمتتون مداری که صحبتش بود رگولاتور سوییچینگ LM2576 - 5V هست نه 7805
      بابت سیم دیتا ممنون امتحان میکنم. حالا اگه دیتا ها رو به هم وصل کنم واسه گوشی های مختلف هم دیگه دیتا وصله مشکل ایجاد نمیکنه؟
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
        دوست عزیز ممنون از توجه شما. عرض کنم خدمتتون مداری که صحبتش بود رگولاتور سوییچینگ LM2576 - 5V هست نه 7805
        بابت سیم دیتا ممنون امتحان میکنم. حالا اگه دیتا ها رو به هم وصل کنم واسه گوشی های مختلف هم دیگه دیتا وصله مشکل ایجاد نمیکنه؟
        چون عکس نبود فک کردم 7805 هست
        نه مشکلی نداره اگه ورودی کم نیاره راحت شارژ میکنه فقط تند تند خروجی رو چک کن که یه هو افت ولتاژ نده
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

تشکر ویژه. 2 تا دیتا رو وصل کردم درست شد ممنون.
          فقط منظورتون رو از اینکه ورودی کم نیاره متوجه نشدم. ورودی 2 تا باتری لیتیوم 1000 میلی ساعت هستش. خوبه بنظر شما؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
            تشکر ویژه. 2 تا دیتا رو وصل کردم درست شد ممنون.
            فقط منظورتون رو از اینکه ورودی کم نیاره متوجه نشدم. ورودی 2 تا باتری لیتیوم 1000 میلی ساعت هستش. خوبه بنظر شما؟
            همین دیگه دقیقا منظورم این باطری ها بودن, وقتی که خروجی جریان میکشه باطری ها افت ولتاژ میدن و در نتیجه ولتاژ خروجی هم افت میکنه!
            ولتاژ خروجی رو در حالی که داری 1 امپر (یا بیشتر) میکشی ازش چک کن ببین تحت این بار هم ولتاژ 5 ولته یا نه افت ولتاژ داده
            بعد باید برا ورودیت undervoltage lock out بسازی که وقتی باطری هات تموم شدن مدارو قطع کنه و بیشت از حد از باطریا توان نکشه که خراب شن
            پس شد 1.خروجی تحت بار از 5 پایینتر نیاد
            و 2. باطری های ورودی که تموم شدن مدارو قطع کنه

دیدگاه

سلام
              به جای اون مدار از ماژول زیر استفاده کن و خروجی را روی ولتاژ مورد نیازت یعنی بین 5V-7V بسته به گوشی های مختلف تنظیم کن.
              http://shop.aftabrayaneh.com/Power_Supply_Battery/Power_Trans/XL6009_DC-DC_Power_Module.html
              مثلا سونی اریکسون بیش از 5V برای شارژ نیاز داره و با اون شارژ نمیشه.به نوشته های روی شارژر توجه نکن و خروجی هر شارژر رو خودت اندازه بگیر .
              ولی اگر قصدت درست کردن پاور بانکه از ماژول های زیر استفاده کن:
              http://shop.aftabrayaneh.com/Power_Supply_Battery/Regulator/B00KCI8YAS_DC-DC_2V_5V_1200MA_USB.html
              http://shop.aftabrayaneh.com/Power_Supply_Battery/Chargers/MUC18650_Micro_USB_Li_Battery_Charger.html
              امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
              از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X