اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آی سی ir2113

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آی سی ir2113

با عرض سلام
    من دارم یک پروژه انجام می دم با میکروی AVR که توش از آی سی ir2113 استفاده کردم.ذهنیتی که از این آی سی داشتم این بود که می تونم ولتاژ میکرو که 3.3 هستش رو باهاش افزایش بدم و برای سوییچ کردن یک ماسفت استفاده کنم.ولی الان شک کردم...می خواستم بدونم این آی سی دقیقا چه کار می کنه؟
    زیر پرچم سه رنگ/واسه پرچم سفید/مادرم دعا می کرد/پدرم می جنگید...

پاسخ : آی سی ir2113

نوشته اصلی توسط EhsanHejazi
    با عرض سلام
    من دارم یک پروژه انجام می دم با میکروی AVR که توش از آی سی ir2113 استفاده کردم.ذهنیتی که از این آی سی داشتم این بود که می تونم ولتاژ میکرو که 3.3 هستش رو باهاش افزایش بدم و برای سوییچ کردن یک ماسفت استفاده کنم.ولی الان شک کردم...می خواستم بدونم این آی سی دقیقا چه کار می کنه؟
    ولتاژ میکرو که کم هستش رو باهاش افزایش میدن و برای سوییچ ماسفت و IGBT استفاده میکنن
    ولتاژ برای ماسفت های بالادست leg هم بلده درست کنه با bootstrap

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EhsanHejazi
      با عرض سلام
      آی سی بافر پوش پول هست. دیتاشیت رو مگه نگاه نکردین؟
      گوگل بهترین مرجع برای این نوع سوالات هست. انگلیسی سرچ کنین بهتر جواب میگیرین.
      توضیح خلاصه ش هم این میشه که برای ON-OFF ماسفت، نیازمند
      "تزریق جریان لحظه ای به"
      یا
      " کشیدن جریان لحظه ای از"
      خازن گیت-سورس هست.
      به عبارت بهتر، شارژ و دشارژ خازن گیت-سورس عامل روشن و خاموش شدن ماسفت هست. این IC همین کار رو انجام میده.
      تو انجمن هم سرچ بزنین، درباره درایو ماسفت و درایورهای ماسفت مطالب خوبی وجود داره.
      در کل؛ اوصیکم و نفسی به سرچ! :nerd:

[hr]

در ضمن، سوالتون رو در انجمن مربوطه بپرسین.

دیدگاه

با سلام به دوستان
        نمیدونم این سوال جاش اینجاست یا نه
        از این دوتا آیسی کدومش اصلیه؟
        هم از روش عکس گرفتم هم از پشت آیسی
        منتظر جوابتون هستم
        با تشکر
        شاد بودن تنها انتقامی است که انسان میتواند از زندگی بگیرد"چگوارا"

دیدگاه

IC بالایی که مشخصه طرف چینیه، اومده تو زیرزمین خونه ش Clean room زده و اون رو ساخته!!! :biggrin:

به نظرم پایینی اصل هست...

دیدگاه

چرا توی مدار زیر که برای ir2113 بستم، وقتی پایه های HIN و LIN رو یک می کنم پایه های HO و LO هر دو تاش یک نمی شه و فقط LO خروجی 12 ولت میده؟یا یک موقع هایی هیچ کدوم یک نمی شه؟اول فک کردم آی سی خرابه ولی خوب این قسمت مدار سه جای بردم وجود داره و همشون همچین مشکلی دارن...
            [

دیدگاه

واسه اینکه باید خروجی HO رو به نسبت VS یا VB اندازه بگیرین. ( دقیق نمیدونم کدوم، الان هم وقت ندارم نگاه کنم. اما احتمال میدم VS باشه)

دیدگاه

ببخشی من منظورتون رو متوجه نشدم.یعنی من اگه یک سر ولت متر رو به HO و یک سر دیگه رو به VS یا VB بزنم ولتاژ 12 ولت نشون می ده؟بعد مثلا برای فعال کردن ماسفت با این ولتاژ باید مدار رو چه طور ببندم؟این مداری که بستم تو پروتئوس پس چرا جواب میده؟

با تشکر

دیدگاه

سلام.
                  ببخشید دیر جواب میدم.
                  ایراد برطرف شده؟
                  مدار رو طبق دیتاشیت بستین؟ تو گوگل عبارت "Application note IR2113" و همینطور "Application Circuit IR2113" رو سرچ بزنین، نتایجش رو بررسی کنین.
                  تاکید میکنم که روشن و خاموش شدن ماسفت، بستگی داره به شارژ و دشارژ خازن گیت-سورس و این دقیقا یعنی اعمال ولتاژ مابین گیت-سورس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X