اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری دقیق درجه حرارت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری دقیق درجه حرارت

سلام دوستان

من برای قسمتی از پروژم نیاز به اندازه گیری دقیق درجه حرارت یک هیتر که بین 0 تا 170 درجه بازی می کنه دارم

که اولا بسیار دقیق سنس کنه . ثانیا در برابر درجه حرارت مقاوم باشه چون باید نزدیک هیتر نصب بشه.

یکی به من گفت باید از سنسور B-metal استفاده کنم. کسی اطلاعات در این زمینه داره؟

با تشکر

پاسخ : اندازه گیری دقیق درجه حرارت

سلام

سنسور SMT160 برای کار شما بسیار مناسبه
    ِِDie for Life, Not Live to Die
    Freedom Fighter
    " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین
      سلام دوستان

من برای قسمتی از پروژم نیاز به اندازه گیری دقیق درجه حرارت یک هیتر که بین 0 تا 170 درجه بازی می کنه دارم

که اولا بسیار دقیق سنس کنه . ثانیا در برابر درجه حرارت مقاوم باشه چون باید نزدیک هیتر نصب بشه.

یکی به من گفت باید از سنسور B-metal استفاده کنم. کسی اطلاعات در این زمینه داره؟

با تشکر
      سلام بر دوست گرامی
      شما نمی تونین از smt160 استفاده کنین چون رنج دمای آن کمتر از 115 درجه است .
      بهترین سنسور موجود که بتونه تو این دما کار کنه سنسورهای RTD هستند که من نوع PT100 را به شما معرفی می کنم که قیمت انها بین 6000 تا 30 هزا تومان بستگی به جنس و سازنده آنها دارد .

دیدگاه

با تشکر از شما

ممکنه اطلاعاتی در زمینه نوع خروجی و درایو کردن سنسور PT100 با code visien به من بدهید

با تشکر از شما

دیدگاه

PT100 یک نوع بسیار متداول سنسورهای RTD می باشد که این سنسورها در دمای صفر درجه دارای مقاومت الکتریکی خاصی می باشند که در اسم آنها هم آمده است. مثلا PT100 در دمای صفر درجه دارای مقاومت الکتریکی 100 اهم می باشد. این سنسور با تغییر دما مقاومتش در اثر حرارت تغییر می کند. با اندازه گیری این تغییر مقاومت درجه حرارات به دست خواهد آمد. البته چون این تغییر مقاومت بسیار کم است باید از روش های دقیق مثل روش سه سیمه و چهار سیمه استفاده کنید.
          در مورد قیمت PT100 هم باید بگم که قیمتش دیروز که من خریدم بهترین جنسش ( که طرف می گفت جوموی آلمان) 15000 تومانه البته قیمت سیم های نسوز جداست.
          عمر گران میگذرد خواهی نخواهی سعی بر آن کن نرود رو به تباهی
          مطلب دل را طلب از سوی خدا کن زآنکه بود رحمت او لا یتناهی

دیدگاه

لطفا اگه می شه یک مدار عملی بذارید

دیدگاه

با تشکر از شما

در زمینه درایو کردن با code visien هم ممکنه اطلاعاتی به من برهید.

دیدگاه

کافیه یه پل وتسون بسازی و اونو بدی به یه تقویت کننده. بعد خروجی آنالوگ ولتاژ رو میدی به ADC میکرو.

دیدگاه

بله برای اندازه گیری مقاومت معمولا از پل استفاده می کنن که معروف ترینش همون پل وتستونه. البته باید سه سیمه یا چهار سیمه کنی تا دقتت بره بالا. بقیه اش هم که راحته...
                  عمر گران میگذرد خواهی نخواهی سعی بر آن کن نرود رو به تباهی
                  مطلب دل را طلب از سوی خدا کن زآنکه بود رحمت او لا یتناهی

دیدگاه

با تشکر از شما دوستان

(بابا به خدا ما مبتدی هستیم زیر ابتدای لطفا صحبت کنید ) :cry2:

ممکنه یه توضیح در رابطه با مدار پل وتستونه بدهید و شماتیک آن رو هم روی سایت قرار بدهید.

با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین
                      با تشکر از شما دوستان

(بابا به خدا ما مبتدی هستیم زیر ابتدای لطفا صحبت کنید ) :cry2:

ممکنه یه توضیح در رابطه با مدار پل وتستونه بدهید و شماتیک آن رو هم روی سایت قرار بدهید.

با تشکر
                      فایل "pdfserv.maxim-ic.com/en/an/AN3450.pdf " را از اینترنت دانلود کن کاملا" توضیح داده

دیدگاه

سلام دوستان

من نیاز به یک مثال در رابطه با TP-100 یا از این خانواده دارم

کسی اطلاعاتی داره ؟ ممنون می شم اپلود کنید.

با تشکر

دیدگاه

به نام خدا
                          سلام با عرض تبریک به مناسبت عید نیمه شعبان می خواستم بگم شما بهتره از lm34 استفاده کنی که شکل وپایه ها وخرو جی اش دقیقا مثل lm35 من که پرس وجو کردم در تهران هم هست :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X