اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر سریع باطری لیتیومی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر سریع باطری لیتیومی

با سلام خدمت همگی

من میخواستم بدونم با چه راه یا راه هایی میشه باطری های لیتیومی را در سریع نرین زمان ممکن شارژ کزد؟

ممنون میشم اگه کمکم کنید :job:
    اگه خدا بخواهد مي شه

پاسخ : شارژر سریع باتری لیتیوم یون

با طراحی مداری که جریان شارژ باطری بیشتری ایجاد کنه یعنی با افزایش جریان شارژ باتری

دیدگاه

پاسخ : شارژر سریع باطری لیتیوم یون

نوشته اصلی توسط MOGTABAKIT
      با طراحی مداری که جریان شارژ باطری بیشتری ایجاد کنه یعنی با افزایش جریان شارژ باتری
      ققط به نکته با این کار به باطری آسیب نمیرسه؟

من میخوام یه باطری که در حالت نرمال 4 ساعت طول میکشه شارژ بشه رو ظرف یه ساعت و نیم شارژ کنم
      اگه خدا بخواهد مي شه

دیدگاه

پاسخ : شارژر سریع باتری لیتیوم یون

من یه چیزی میخوام مثل fast charge های گوشی اما نمیدونم چه طوری میشه ساخت :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
        اگه خدا بخواهد مي شه

دیدگاه

پاسخ : شارژر سریع باطری لیتیومی

نوشته اصلی توسط Me-Ma Group
          با سلام خدمت همگی

من میخواستم بدونم با چه راه یا راه هایی میشه باطری های لیتیومی را در سریع نرین زمان ممکن شارژ کزد؟

ممنون میشم اگه کمکم کنید :job:
          سلام ودرود :mrgreen:
          دوست عزیز اگر خیلی سریع شارز شود با طری ممکن است در مروررزمان خراب شود :nice:
          ولی میتوانی با دادن دوبل ولتاز به باتری ان را سریع تر شارز کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی زمانی1381
            با دادن ولتاژ دوبل جریان دو برابر نمیشه.شما یه کم ولتاژ را بالاتر ببرید جریان کلی تغییر میکنه.
            شما یه مدار شارژر پیدا کنید(یا تو گوگل یا همین انجمن).بعد جریان شارژ را دو برابر در نظر بگیرید.
            قطعا توی عمر باتری موثره.
            آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
              با دادن ولتاژ دوبا جریان دو برابر نمیشه.شما یه کم ولتاژ را بالاتر ببرید جریان کلی تغییر میکنه.
              شما یه مدار شارژر پیدا کنید(یا تو گوگل یا همین انجمن).بعد جریان شارژ را دو برابر در نظر بگیرید.
              دوست عزیز من هم ان را گفتم که عمر با تری کم میشود :biggrin:
              خو دم هم این کار را روی باتری متور انجام دادم باتری از خود اش صدا در می اورد

دیدگاه

یه چیزی من ولتاژ باطری هام 12 ولت هستش و جریان کل هم 14 آمپره

نوشته اصلی توسط مهدی زمانی1381
                ممنون اما یه نکته من منبع تغذیم solar cell هستش و دارم به DC-DC converter باطری ها رو شارژ میکنم فکر نکنم بتونم ولتاژ رو دوبل کنم چون در این صورت جریان خیلی میاد پایین

با دادن ولتاژ دوبل جریان دو برابر نمیشه.شما یه کم ولتاژ را بالاتر ببرید جریان کلی تغییر میکنه.
                ممنون بازم به همون دلیل بالا جریان رو هم نمیتونم خیلی بالا ببرم چون دست من نیست
                اگه خدا بخواهد مي شه

دیدگاه

اگه شما ولتاژ دوبل بدید به باتری جریان ده بیست برابر میشه. :eek:
                  آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

اگه شما ولتاژ دوبل بدید به باتری جریان ده بیست برابر میشه. :eek:
                    این رو نمیدونستم
                    ممنون بخاظر راهنمایی
                    اگه خدا بخواهد مي شه

دیدگاه

هر گونه تلاش برای سارژ سریع تر باطری باعث کم شدن عمر مفید میشه

اینکه در گوشی های جدید در مدت زمان خیلی کوتاه باطری مثلا 50 درصد شارژ میشه

ای یک تکنولوژی جدیده و باید به منابعی دسرسی داشت و مکانیزم اونها را پیدا کرد

بدون شک باید از نوع جدیدی باطری مورد استفاده قرار بگیره که اگر این باطری در بازار وارد بشه

ما هم میتونیم همین کار را انجام بدیم
                      --------------------------- --------------------------

دیدگاه

سلام
                        اگر ممکنه روی نسخه هایی که برای دیگران میپیچید بیشتر مطالعه کنید تا آسیبی از طرف شما به کسی نرسه.
                        دوبرابر کردن ولتاژ شارژ باتری در کمتر از چند دقیقه موجب انفجار و آتشسوزی میشه مخصوصا با توان بالای باتری های ایشون.
                        یاد بگیرید: (نیازی نیست هر کسی با هر سطح علمی در هر موردی نظر بدهد).
                        در این دنیا بخاطر خیلی کارهایی که میکنیم باید تاوان پس بدیم پس مراقب باشید.
                        یه چیزی من ولتاژ باطری هام 12 ولت هستش و جریان کل هم 14 آمپره
                        منبع تغذیم solar cell هستش و دارم به DC-DC converter باطری ها رو شارژ میکنم فکر نکنم بتونم ولتاژ رو دوبل کنم چون در این صورت جریان خیلی میاد پایین
                        اگر شما شارژر و توان سلول هاتون رو درست انتخاب کرده باشید هیچ کاری از دستتون برای بالا بردن سرعت شارژ برنیاد.چون بیش از 1C نمیتونید به باتری ها جریان بدید و این یعنی حداقل 2.5 ساعت زمان برای شارژ کامل نیاز دارید.
                        توجه کنید که هرقدر سرعت شارژ بالاتر باشه عمر باتری کمتر میشه ولی در کل بین 100-400 بار شارژ و دشارژ کامل اون هم بسته به کیفیت باتری خواهد بود.
                        توجه کنید: هرگز بدون مدار مخصوص محافظ و شارژر باتری لیتیوم با ولتاژ مستقیم این باتریا رو شارژ نکنید.
                        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Charger
                          سلام
                          اگر ممکنه روی نسخه هایی که برای دیگران میپیچید بیشتر مطالعه کنید تا آسیبی از طرف شما به کسی نرسه.
                          دوبرابر کردن ولتاژ شارژ باتری در کمتر از چند دقیقه موجب انفجار و آتشسوزی میشه مخصوصا با توان بالای باتری های ایشون.
                          یاد بگیرید: (نیازی نیست هر کسی با هر سطح علمی در هر موردی نظر بدهد).
                          در این دنیا بخاطر خیلی کارهایی که میکنیم باید تاوان پس بدیم پس مراقب باشید.اگر شما شارژر و توان سلول هاتون رو درست انتخاب کرده باشید هیچ کاری از دستتون برای بالا بردن سرعت شارژ برنیاد.چون بیش از 1C نمیتونید به باتری ها جریان بدید و این یعنی حداقل 2.5 ساعت زمان برای شارژ کامل نیاز دارید.
                          توجه کنید که هرقدر سرعت شارژ بالاتر باشه عمر باتری کمتر میشه ولی در کل بین 100-400 بار شارژ و دشارژ کامل اون هم بسته به کیفیت باتری خواهد بود.
                          توجه کنید: هرگز بدون مدار مخصوص محافظ و شارژر باتری لیتیوم با ولتاژ مستقیم این باتریا رو شارژ نکنید.
                          ممنون از شما :job:
                          من فغلا واسه کنتزل شارژمیخوام از تزکیب MPPT va BMS استقاذه کنم و باطری ها هم Li-Po هستن اما سولار ها مال من نیستن نمیدونم اطلاعاتشون رو
                          اگه خدا بخواهد مي شه

دیدگاه

ممنون از شما :job:
                            من فغلا واسه کنتزل شارژمیخوام از تزکیب MPPT va BMS استقاذه کنم و باطری ها هم Li-Po هستن اما سولار ها مال من نیستن نمیدونم اطلاعاتشون رو
                            محافظ باتری (bms) و شارژر با فناوری mppt بهترین گزینه است.
                            سولار ها رو هم بهتره خودتون در محیط واقعی تست کنید .کافیه اونا رو به یه بار وصل کنید تا توان اونها مشخص بشه.
                            امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
                            از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Charger
                              محافظ باتری (bms) و شارژر با فناوری mppt بهترین گزینه است.
                              سولار ها رو هم بهتره خودتون در محیط واقعی تست کنید .کافیه اونا رو به یه بار وصل کنید تا توان اونها مشخص بشه.
                              ممنون فقط با عرض معذرت هنوز من سوالم حل نشده

من میخوام به یه روش منطقی مدت زمان شارژ باطری ها رو کوتاه تر کنم در این مورد پیشنهادی دارین؟
                              اگه خدا بخواهد مي شه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X