اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار کردن با ولتاژ 3.3V

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار کردن با ولتاژ 3.3V

سلام دوستان من یک سوال کوچیک داشتم .طبق تصویر زیر:

1_با تغذیه ی مشترک 4.2v بین ماژول و میکرو به نظر شما وقتی ماژول SIM908 و میکرو به هم متصل باشند بین RX ماژول و TX میکرو باید مقاومتی گذاشته بشه ؟
    2_اگر همین تغذیه ی مشترک بشه 3.3v چی؟3.3v برای راه اندازی با XMEGA گفتم.
    مرسی از لطف و نظرتون
    ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

پاسخ : کار کردن با ولتاژ 3.3V

سلام
    شما تغذیه میکروت رو از ماژول بگیری دیگه مقاومت نمیخواد
    :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Wanted.....
      سلام
      شما تغذیه میکروت رو از ماژول بگیری دیگه مقاومت نمیخواد
      مهندس پس او مقاومت واسه چی میزارن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hzohani
        سلام دوستان من یک سوال کوچیک داشتم .طبق تصویر زیر:

1_با تغذیه ی مشترک 4.2v بین ماژول و میکرو به نظر شما وقتی ماژول SIM908 و میکرو به هم متصل باشند بین RX ماژول و TX میکرو باید مقاومتی گذاشته بشه ؟
        2_اگر همین تغذیه ی مشترک بشه 3.3v چی؟3.3v برای راه اندازی با XMEGA گفتم.
        مرسی از لطف و نظرتون
        سلام
        تغذیه 3.3 برای سیم 908 کمه همون 4.2 یا 3.8 که خودش توی دیتاشیت گفته خوبه
        مقاومتم بذاری بهتره ولی مقداراشون این نیست
        مقاومت 2.2 رو 1.5 بذار
        و مقاومت 3.3 رو 2.7 کبلو بذار
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
          سلام
          تغذیه 3.3 برای سیم 908 کمه همون 4.2 یا 3.8 که خودش توی دیتاشیت گفته خوبه
          مقاومتم بذاری بهتره ولی مقداراشون این نیست
          مقاومت 2.2 رو 1.5 بذار
          و مقاومت 3.3 رو 2.7 کبلو بذار
          سلام 2 تا سوال
          1_ اینطوری که با اون مقاومتای شما و تغذیه ی 4.2ولتی من افت ولتاژ سر RX میشه 2.7 ولت.اینو ماژول تشخیص نمیده که!!!؟

2_واسه ازتباط با xmega باید چه کنم من که ولتاژ xmega رو نمیتونم از 3.3ولت بیشتر کنم.شمام که فرمودید ولتاژ 3.3 واسه sim908 کمه.من واسه ارتباط rx وtx بین میکروی xmega و ماژول چیکار کنم؟
          مرسی

دیدگاه

یدونه LF33CV برا میکرو بذارید خب. چون مصرف زیادی نداره پس اتلاف انرژی هم روی رگولاتور پایین خواهد بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1768lpc
              یدونه LF33CV برا میکرو بذارید خب. چون مصرف زیادی نداره پس اتلاف انرژی هم روی رگولاتور پایین خواهد بود.
              جواب سوال اولت اینه که دیتاشیت بخونی میبینی تشخیص میده مشکلی هم نداره
              جواب بعدی هم دقیقا همینه که من نقل قول کردم هم بهتره و هم باید از یه ریگولاتور خطی بعد از سویچینگ برای میکرو استفاده کنی
              ببند همینو خدا بزرگه
              درایور شبکه و nRF24L01
              کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                جواب سوال اولت اینه که دیتاشیت بخونی میبینی تشخیص میده مشکلی هم نداره
                جواب بعدی هم دقیقا همینه که من نقل قول کردم هم بهتره و هم باید از یه ریگولاتور خطی بعد از سویچینگ برای میکرو استفاده کنی
                ببند همینو خدا بزرگه
                سلام مجدد آقای بیرامی عزیز
                ببخشید چند روز اینترنتم با مشکل مواجه شده بود
                مهندس شما سوال دوم منو فکر میکنم بد برداشت کردید
                من واسه XMEGA رگولاتور 3.3V گزاشتم.که از این خروچی هم واسه XMEGA بردم و هم واسه SIM908 .حالا مسئله اینه که اگه واسه RX ماژول که به XMEGA وصله اون مقاومتارو بزارم که کلا روی RX ماژول ولتاژ 2.1V میفته که فکر نکنم جالب باشه.حالا اگه مستقیم و بدون مقاومت ماژول رو به XMEGA وصل کنم چی؟XMEGA که 3.3V مشکلی نداره به نظرتون SIM908 مشکل پیدانمیکنه؟چون من GPS رو هم استفاده میکنم.
                خلاصه ی کلامم:اگه ماژول SIM908 و XMEGA رو بدون هیچ مقاومتی از طریق سریال به هم متصل کنم و تغذیه ی هردو روی 3.3V باشه.مشکلی پیش میاد یا خیر؟مرسی

دیدگاه

آقا من SIM908 رو نمیدونم ولی SIM900 که برای فعالیت احتیاج به جریان بالایی داره (تووی یه لحظه هایی برای انجام یه سری کارها).
                  و حتما باید با باتری روشن بشه که جریان لحظه ای که نیاز داره تامین بشه والا وسط کار reset میشه.
                  فکر نمیکنم استفاده از رگولاتور برای ماژول گزینه مناسبی باشه.

دیدگاه

مهندس بحث من سر ماژول و ریست شدنش نیست
                    من بحثم اینه که ماژول و میکرو وقتی با ولتاژ 3.3V کار میکنن بین RX,TX ماژول ومیکرو آیا نیازی به گزاشتن مقاومت هست؟
                    چون وقتی مقاومت میزارن که میکرو با ولتاژ 5V کار کنه و ماژول با ولتاژ 4.2V . حالا اینجا که ولتاژ جفتشون یکی هست(3.3V) باید مقاومت گذاشت یاخیر.وهمچنین ماژول با ولتاژ 3.3V کار میکنه به خوبی یا خیر؟
                    مرسیییییی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hzohani
                      مهندس بحث من سر ماژول و ریست شدنش نیست
                      من بحثم اینه که ماژول و میکرو وقتی با ولتاژ 3.3V کار میکنن بین RX,TX ماژول ومیکرو آیا نیازی به گزاشتن مقاومت هست؟
                      چون وقتی مقاومت میزارن که میکرو با ولتاژ 5V کار کنه و ماژول با ولتاژ 4.2V . حالا اینجا که ولتاژ جفتشون یکی هست(3.3V) باید مقاومت گذاشت یاخیر.وهمچنین ماژول با ولتاژ 3.3V کار میکنه به خوبی یا خیر؟
                      مرسیییییی
                      من الان راه انداختم ولتاژ3.9دادم بهش و مشکلی
                      نیس میکرو هم از ماژول گرفتم تغذیشو مستقیم هم وصل کردم
                      صحیح وسالمم هست دیگه چی :nice: :nerd:
                      :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hzohani
                        سلام مجدد آقای بیرامی عزیز
                        ببخشید چند روز اینترنتم با مشکل مواجه شده بود
                        مهندس شما سوال دوم منو فکر میکنم بد برداشت کردید
                        من واسه XMEGA رگولاتور 3.3V گزاشتم.که از این خروچی هم واسه XMEGA بردم و هم واسه SIM908 .حالا مسئله اینه که اگه واسه RX ماژول که به XMEGA وصله اون مقاومتارو بزارم که کلا روی RX ماژول ولتاژ 2.1V میفته که فکر نکنم جالب باشه.حالا اگه مستقیم و بدون مقاومت ماژول رو به XMEGA وصل کنم چی؟XMEGA که 3.3V مشکلی نداره به نظرتون SIM908 مشکل پیدانمیکنه؟چون من GPS رو هم استفاده میکنم.
                        خلاصه ی کلامم:اگه ماژول SIM908 و XMEGA رو بدون هیچ مقاومتی از طریق سریال به هم متصل کنم و تغذیه ی هردو روی 3.3V باشه.مشکلی پیش میاد یا خیر؟مرسی
                        سلام
                        آقا این کار 1000% اشتباهه
                        ماژول 908 تو لحظات ارتباط با شبکه جریانی تا 2 آمپر میکشه بعد شما آمدی از ریگولاتور 1 آمپری استفاده کردی؟!!!! به نظر خودت مشکلی نداره؟!!!
                        این کارو گفتم نکن
                        شما بیا با 2576 یه ولتاژ 4.2 بساز و با یه خازن بزرگ بده به 908
                        بعد از همین 4.2 بگیر و بده به lf33 و میکرو رو تغذیه کن
                        بعد حالا میکرو 3.3 ولته ماژول 4.2
                        از اون تقسیم مقاومتی هم استفاده کن 2.1 هم نمیشه ولتاژش ، میشه 2.7 که مشکلی نداره ( من پیشنهاد نمیکنم بدون مقاومت بذاری فقط خط TX میکرو و RX ماژول بذار )
                        تغذیه 3.3 برای 908 کمه و وقتی جریان میکشه افت ولتاژ پیدا میکنه و از 3.2 بره پایین تر ریست میشه پس بهتره 4.2 تا 4.8 باشه ولتاژ ماژولت )
                        درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

جدا از صحبت فراهم کردن تغذیه ها، اگر میکرو با 3.3 روشن باشه و sim با 4.2 . اونوقت ولتاژ پایه های sim تو حالت خروجی میشه 4.2 و میکرو هم میشه 3.3. (تو حالت یک بودن).
                          Rx تو هر دو سمت وظیفه تشخیص سطح منطقی صفر و یک رو داره. سطح منطقی یک هم برای میکرو نهایت 3.3 یا کمی بیشتر میشه. حالا اگر Tx ماژول sim (که ولتاژ 4.2 داره) رو به Rx میکرو بزنیم، میکرو بلایی سرش نمیاد ؟
                          تقسیم مقاومتی بین پایه های Tx میکرو و Rx ماژول sim نیازی نیست. چون Rx ماژول تو حالت عادی صفره و اگر هم میکرو دیتا بده نهایتا میشه 3.3 لت و بلایی سر ماژول نمیاد.

کل حرفم اینه که نباید اون تقسیم مقاومتی بین پایه های Rx میکرو و Tx ماژول باشه ؟

البته این مبگم من هنوز با sim کار نکردم و اینایی که میگم نظر شخصی خود من هستند.
                          ---------
                          .
                          .
                          ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
                            جدا از صحبت فراهم کردن تغذیه ها، اگر میکرو با 3.3 روشن باشه و sim با 4.2 . اونوقت ولتاژ پایه های sim تو حالت خروجی میشه 4.2 و میکرو هم میشه 3.3. (تو حالت یک بودن).
                            Rx تو هر دو سمت وظیفه تشخیص سطح منطقی صفر و یک رو داره. سطح منطقی یک هم برای میکرو نهایت 3.3 یا کمی بیشتر میشه. حالا اگر Tx ماژول sim (که ولتاژ 4.2 داره) رو به Rx میکرو بزنیم، میکرو بلایی سرش نمیاد ؟
                            تقسیم مقاومتی بین پایه های Tx میکرو و Rx ماژول sim نیازی نیست. چون Rx ماژول تو حالت عادی صفره و اگر هم میکرو دیتا بده نهایتا میشه 3.3 لت و بلایی سر ماژول نمیاد.

کل حرفم اینه که نباید اون تقسیم مقاومتی بین پایه های Rx میکرو و Tx ماژول باشه ؟

البته این مبگم من هنوز با sim کار نکردم و اینایی که میگم نظر شخصی خود من هستند.
                            نه اصلا اینطوری نیست
                            ولتاژ هایی هم گفتید این مقدار نیستن
                            دیتاشیت ماژول رو بخونید متوجه میشید
                            همین کاری که گفتم بکنید هیچ مشکلی نمیشه یه عمرم کار میکنه
                            درایور شبکه و nRF24L01
                            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

یعنی وقتی تغذیه میکرو 3.3 هستش ولتاژ خروجی هر پایه 3.3 نیست ؟
                              ماژول sim شاید داخل خودش یک رگولاتور برای میکروی داخلیش داشته باشه.
                              میشه لطف کنید و لینک بدید برای دانلود دیتاشیت یا اینکه خودتون اپ کنید. تو سایتش دیتاشیت کامل نذاشته چندین و چند فایل داره. کدوم رو بگیرم برای این مسایل ؟
                              ---------
                              .
                              .
                              ...........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X