اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت فرکانسهای 0 تا 20 کیلوهرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت فرکانسهای 0 تا 20 کیلوهرتز

سلام دوستان
    من یه سنسور حساس میخام که فرکانسهای 0 تا 20 کیلو هرتز صوتی(مکانیکی) رو حس کنه ینعی حتی 1 هرتز رو هم حس کنه.
    آیا میکروفن چنین محدوده ای رو پوشش میده. میخام با میکرو نمونه ها رو بگیرم و ذخیره کنم از 0 تا 20 کیلو هرتز. چیز خاصی واسه این کار هست؟
    ممنون از راهنمایی هاتون.
    ” تا سگ نشوی کوچه و بازار نگردی هرگز نشوی گرگ بیابان حقیقت”

پاسخ : دریافت فرکانسهای 0 تا 20 کیلوهرتز

آقا کسی نبود راهنمایی کنه یا اصلا صورت سوال اشتباهه؟؟

دیدگاه

میکروفن :question:
      شاید جواب بده من تست نکردم چون این فرکانس قابل شنیدن نیست
      اما فکر میکنم بشه چون میکروفن فرکانسهای مکانیکی رو به ولتاژتبدیل میکنه
      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام
        فکر کنم تا این لحظه تنها سنسوری که برای دریافت این محدوده فرکانسی ساخته شده ، همون میکروفون هست!
        معمولاً میکروفون ها تو فرکانس های خیلی پایین و خیلی بالا پاسخ مناسبی ندارن. منظورم از فکرانس های خیلی بالا، چند ده کیلو هرتز هست که ربطی به کار شما نداره. اما فرکانس های خیلی پایین رو تقریباً میشه گفت زیر 10 هرتز.
        اگر بخواین از میکروفون های معمولی استفاده کنین که حتی تو محدوده شنیداری هم با مشکل رو برو میشین! مثلاً ممکنه تو یه محدوده فرکانسی، پاسخ ضعیفی داشته باشن. بهتره برای این کار از میکروفون های حرفه ای استفاده بشه.
        در هر حال بستگی به نوع استفاده شما داره که اصلاً قراره چه کاری انجام بدین. یعنی قراره فقط امواج رو سنس کنید یا اینکه گین هم مهمه. قبل از انتخاب میکروفون می تونید منحنی پاسخ فرکانسی اون رو مطالعه کنید. من برای نمونه منحنی پاسخ دو مارک blue و leon رو که از مارک های معروف هستند اینجا می ذارم. اگه خوب دقت کنید می بینید که حتی محور فرکانس ( که لگاریتمی هست ) از 10 یا 20 هرتز شروع شده.
        یعنی دریافت فرکانس هایی مثل 1 هرتز و 2 هرتز یه مقدار دور از دسترس به نظر می رسه و یا با گین خیلی پایینی دریافت میشن

http://www.lafcpug.org/reviews/review_snowball_mic.html
        http://leonaudio.com.au/lsm.htm

دیدگاه

سلام
          یک سری از میکروفون ها پاسخ فرکانسی خوبی دارند که شامل محدوده های زیر 20 هرتز هم میشه یا infrasound پاسخ فرکانسی میکروفون سایت زیر رو
          http://www.gras.dk/00012/00013/00028/00042/ نگاه کنید
          شما برای کاری که میخواهید انجام بدید ،دامنه صوت شما در چه حد است(کمه ،زیاده )؟ ،میکروفون در محل ایجاد صوت قرار میگره یا با فاصله ؟ و ابعاد میکروفون باید در چه حد باشه ؟
          اگه یک خورده بیشتر توضیح بدید بهتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی یعقوبی
            سلام
            یک سری از میکروفون ها پاسخ فرکانسی خوبی دارند که شامل محدوده های زیر 20 هرتز هم میشه یا infrasound پاسخ فرکانسی میکروفون سایت زیر رو
            شما برای کاری که میخواهید انجام بدید ،دامنه صوت شما در چه حد است(کمه ،زیاده )؟ ،میکروفون در محل ایجاد صوت قرار میگره یا با فاصله ؟ و ابعاد میکروفون باید در چه حد باشه ؟

ممنون دوست عزیز
            چیز خوبی بود ممنون.
            من میخوام صداهای محیط رو به یه adc بدم و اونا رو ذخیره کنم و بعد از اون fft (تبدیل فوریه ) بگیرم. ابعاد میکروفن مهم نیست. دامنه صوت هم محیط اطرافه و بالا پایین میشه. و از 1 هرتز تا 20 کیلو هرتز رو بگیره و در واقع محدوده بین 1 تا 20 هرتز خیلی برام مهمه.
            با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی یعقوبی
              سلام

سلام
              این میکروفون تو ایران هم پیدا میشه؟ قیمت چنده؟ باید خیلی گرون باشه oo: درسته؟

دیدگاه

سلام ،بله خوشبختانه نمایندگی ایران داره ،از لحاظ قیمت نمی دونم ،

Khadem Sound & Vibration Technology Ltd.,
                #205, No 140 Mehr Trade Bldg.,
                Moghaddas Ardebili Ave,
                Tehran,
                Iran
                Att.: Dr. S.E. Khadem
                Phone: +98 (0) 2120 279 95/88
                Mobile: 091 2148 1578
                Fax: +98 (0) 2120 27982
                E-mail: KHADEM@modares.ac.ir

دیدگاه

سلام ممکنه منو راهنمایی کنید من 4تا سنسور صوتی میخوام که از 0 تا 20khz رو سنس کنه یعنی 4تا میکروفون که باید میکروفون های جهتی باشند برای استفاده در sound passive ranging ممکنه برای طراحیه میکروفون منبع یا سایتی به من معرفی کنید من میخوام روی ساختش کار کنم :nerd:

دیدگاه

با سلام
                    شما با استفاده از سنسورهای پیزوالکتریک در محدوده چند صدم هرتز به بالا را می توانید آشکار کنید.البته تخصص خودش را می طلبد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X