اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای یافتن موشک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای یافتن موشک

سلام به همه.....ببخشید مزاحم شدم....
    ولی کارم فوریه....خواهش میکنم...خواهش میکنم کمکم کنید ....سریع تر..
    راستش دارم یه موشک مدل میسازم....
    الان تو قسمت ردیابیش به مشکل بر خوردم.....
    یعنی موشک وقتی بلند شد ....برای فرود ممکنه تا شعاع 1-2 کیلومتری پایین بیاد و من نمیدونم کجاست....
    حالا موندم چه کنم...
    میگم راهی جز gps هست؟؟؟؟
    مثلا قدیم که بچه بودیم چشمامون را می بستیم و بعد دنبال چیزی میگشتیم و شخص دیگری صدا تولید میکرد مثلا میزد روی میز و وقتی که بهش نزدیک میشدیم صدا نیز بیشتر و تند تر میشد....
    میگم همچین چیزی هست؟؟؟؟ که مثلا وقتی داری به موشک نزدیک میشی دستگاه گیرنده صدا بده...نشون بده....
    یا نه باید برم دستگاه gps بخرم..؟؟؟؟
    بعد میگم کوچک ترین gps و البته ارزون ترین کدومه تو بازار؟؟؟؟ چون من شهرستانم ....باید بیام از تهران بخرم....
    بعد یه سوال دیگه....میگم این دستگاه های gps که سیم کارت میخورن......اگه جایی که سیم کارت آنتن نده...نمیشه پیداش کرد؟؟؟؟
    آخه موشک را میخوام تو صحرا و کوه و کمر تست کنم و اونجا ایرانسل یا همراه اول آنتن نمیده....
    نمیدونم چه کنم....
    خواهشا کمکم کنید...

پاسخ : کمک برای یافتن موشک

من یه سری داشتم میمردم با این کار :biggrin:
    اما بهترین راه اینه یه فرستنده رو موشک بزار که هر وقت گیرنده تو محدوده خاصی از گیرنده وارد شد پیاماشو دریافت کنه بهت بگه اینکه نزدیک ت بشه بیشتر صدا بده کار بس دشواری است
    GPSهم گرونه اخه دلت میاد؟ :mrgreen:
    http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
      من یه سری داشتم میمردم با این کار :biggrin:
      اما بهترین راه اینه یه فرستنده رو موشک بزار که هر وقت گیرنده تو محدوده خاصی از گیرنده وارد شد پیاماشو دریافت کنه بهت بگه اینکه نزدیک ت بشه بیشتر صدا بده کار بس دشواری است
      GPSهم گرونه اخه دلت میاد؟ :mrgreen:
      جون من؟؟؟؟ چجوری؟؟؟ تعریف کن برام تجربه بشه....
      خواب این فرستنده را که میگی چیه؟؟؟ چجوریه؟؟؟ گیرندش چیه؟؟؟؟ طرز کارش چیه؟؟؟ باید بسازمش یا نه باید بخرمش؟؟؟؟
      کلن بگو چیه؟؟؟
      راست میگی....gps خیلی گرونه....500 هزار تومن.....بابا ممکنه اصلا موشک منفجر بشه و همه چی دود بشه بره هوا ...بعد gps با اون همه قیمتش ...تازه برای یه بار استفاده نابود بشه.....

دیدگاه

یه مدار خیلی کوچیک هست که موج بسیار قوی میسازه خلبانای جنگنده تا ایجکت میکنند بیرون این فرستنده همراه با صندلیشون میپره بیرون موج ایجاد شده حتی تا 100 کیلومتر هم قابل دریافته من فکر کنم مدار اماتوریش رو توی اینترنت دیده بودم توی گوگل سرچ کنید یه راه حل دیگه هم هست یه موبایل قدیمی ارزون بخرید و یه سیم کارت ایرانسل بگذارید داخلش برید و از سایت ایرانسل طرح نمای خانواده رو فعل کنید خی هیچی دیگه هرجا موبایل باشه توی نقشه ایرانسل پیداس فقط برای دیدن نقشه نیاز به اینترنت دارید در مورد انتن هم نگران نباشید ایرانسل توی کوه و بیابون زیاد نقشه داره اگه من جای شما بودم موشک رو در حاشیه یه شهرک صنعتی یا یه دانشگاه ازاد بزرگ مثل نجف اباد دم غروب امتحان میکردم
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

یه سری یه مدل ساختیم تقریبا 20 سانت طول داشت رفتیم تست نورمال اوپن و نورمال کلوز رله رو اشتباه وصل کرده بودیم همه چی اماده شد منم رفتم جلو برق رو وصل کنم تا دور بشم با ریموت بزنیم که چشت نبینه همینجور وصل کردم دیدم داره صدا میاد :cry2:
          انداختم رو زمین در دو متری منفجر شد :angry:
          الانم شانس اوردم زنده هستم
          اینی هم که گفتم هم ارزونه ولی بردش کمه میتونی بزاری بعد اینقد تو کو بری فقط توی یه شعاعی از اطرافش رسیدی بهت خبر میده

دیدگاه

سلام ماژول gpsوgsm زیاده اما باید پول خرج کنی که برات بسازن .مواطب جونت باش.زنده موندی خبر بده :surprised:
            راه اندازی enc28j60 و enc424j600 برای RL-TCPnet

راه اندازیks0108 با emwin

راه اندازی lcd7 اینچ با داریور داخلی stm32f429

دیدگاه

قیمت gps , gsm v,رو هم 100تومن میشه یه میکرو با قطعات کاملا صنعتی روش بزاری با دیگر قطعاتش حدود 200تومن(بدون هزینه طراحی و برنامه نویسی) برات آب میخوره .البته باید بدونی که آنتن دهی با اون سرعت چجوری هستش .و باید توقسمتی بزاری که از گرمای موتور موشک دور باشه .کارای نظامی هزینه برهستن . همه چیزو از راه دور کنترل کن که به خودت صدمه نزنی. انشاالله تو هوا فضا ببینمت :icon_razz:
              راه اندازی enc28j60 و enc424j600 برای RL-TCPnet

راه اندازیks0108 با emwin

راه اندازی lcd7 اینچ با داریور داخلی stm32f429

دیدگاه

در اصفهان خیلی قبل "الکترونیک دانشجو" یه کیت داشت به نام ردیاب بیسیم

کارش این بود که اولا یه فرستنده که یه بوق فرکانس پایین از دور پخش می کرد و وقتی با گیرنده نزدیکش میشدی این بوق فرکانسش بالا میرفت ولی بدون شک بردش به یک کیلومتر نمیرسید شاید با مکانیزمی که این کیت داره بشه یه قویترش را ساخت
                --------------------------- --------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107
                  یه مدار خیلی کوچیک هست که موج بسیار قوی میسازه خلبانای جنگنده تا ایجکت میکنند بیرون این فرستنده همراه با صندلیشون میپره بیرون موج ایجاد شده حتی تا 100 کیلومتر هم قابل دریافته من فکر کنم مدار اماتوریش رو توی اینترنت دیده بودم توی گوگل سرچ کنید یه راه حل دیگه هم هست یه موبایل قدیمی ارزون بخرید و یه سیم کارت ایرانسل بگذارید داخلش برید و از سایت ایرانسل طرح نمای خانواده رو فعل کنید خی هیچی دیگه هرجا موبایل باشه توی نقشه ایرانسل پیداس فقط برای دیدن نقشه نیاز به اینترنت دارید در مورد انتن هم نگران نباشید ایرانسل توی کوه و بیابون زیاد نقشه داره اگه من جای شما بودم موشک رو در حاشیه یه شهرک صنعتی یا یه دانشگاه ازاد بزرگ مثل نجف اباد دم غروب امتحان میکردم
                  میگم اسم این مداره چیه؟؟؟ آخه هرچی گشتم چیزی نبود؟؟؟؟
                  یه سری یه مدل ساختیم تقریبا 20 سانت طول داشت رفتیم تست نورمال اوپن و نورمال کلوز رله رو اشتباه وصل کرده بودیم همه چی اماده شد منم رفتم جلو برق رو وصل کنم تا دور بشم با ریموت بزنیم که چشت نبینه همینجور وصل کردم دیدم داره صدا میاد :cry2:
                  انداختم رو زمین در دو متری منفجر شد :angry:
                  الانم شانس اوردم زنده هستم
                  اینی هم که گفتم هم ارزونه ولی بردش کمه میتونی بزاری بعد اینقد تو کو بری فقط توی یه شعاعی از اطرافش رسیدی بهت خبر میده
                  20 سانتیمتر ؟؟؟؟؟؟؟؟
                  بابا مال من 1.5 متره.....تازه تمام موتورش فلزیه.....یعنی اگه بترکه ......100 در 100 میمیرم.....
                  راستی...شما که تجربه داری....من یه سوال دیگه داشتم...میگم چجوری با برق موتورش را روشن کنم؟؟؟
                  نوشته اصلی توسط dellfogostar
                  سلام ماژول gpsوgsm زیاده اما باید پول خرج کنی که برات بسازن .مواطب جونت باش.زنده موندی خبر بده :surprised:
                  باشه...اگه زنده موندم میام...عکس و فیلمش هم میزارم....ولی من اطلاعاتی در باره این ماژول که گفتی ندارم؟؟؟ چیه؟؟؟ همون دستگاه gps هست؟؟؟
                  نوشته اصلی توسط dellfogostar
                  قیمت gps , gsm v,رو هم 100تومن میشه یه میکرو با قطعات کاملا صنعتی روش بزاری با دیگر قطعاتش حدود 200تومن(بدون هزینه طراحی و برنامه نویسی) برات آب میخوره .البته باید بدونی که آنتن دهی با اون سرعت چجوری هستش .و باید توقسمتی بزاری که از گرمای موتور موشک دور باشه .کارای نظامی هزینه برهستن . همه چیزو از راه دور کنترل کن که به خودت صدمه نزنی. انشاالله تو هوا فضا ببینمت :icon_razz:
                  چی؟؟؟؟ برنامه نویسی؟؟؟
                  بابا من بلد نیستم....یه راه ساده تر بگو....
                  بعد بله ....قراره در دماغه موشک قرار بگیره....
                  بعد انشاالله با موشک بعدی خودم را میفرستم فضا..... از خودم عکس سلفی میگیرم میزارم فیز ببریم...
                  نوشته اصلی توسط aswhu600
                  در اصفهان خیلی قبل "الکترونیک دانشجو" یه کیت داشت به نام ردیاب بیسیم

کارش این بود که اولا یه فرستنده که یه بوق فرکانس پایین از دور پخش می کرد و وقتی با گیرنده نزدیکش میشدی این بوق فرکانسش بالا میرفت ولی بدون شک بردش به یک کیلومتر نمیرسید شاید با مکانیزمی که این کیت داره بشه یه قویترش را ساخت
                  این را که میگی رفتم سرچ کردم....درواقع روی موج fm رادیو فرکانس میفرسته ....و برای ردیابیش نیاز به یه رادیو هست تا وقتی بهش نزدیک بشی ...بوقش بلند تر میشه......ولی متاسفانه بردش خیلی کمه.....حدود 50 متر......میگم چجوری میشه بردش را بیشتر کرد؟؟؟؟

دیدگاه

sim908 قیمتش 45000 تومانه
                    با مخلفاتش 60 تومن بردش در میاد
                    بعد فرود مختصات خودشو برت sms میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S S
                      sim908 قیمتش 45000 تومانه
                      با مخلفاتش 60 تومن بردش در میاد
                      بعد فرود مختصات خودشو برت sms میکنه
                      خواب عزیز برادر....
                      میشه بگی الان من چه باید بکنم.....
                      آخه من یه بچه دبستانی بازیگوش و کنجکاو هستم که اطلاعات زیادی نداره......
                      شما برای ما استادی کن.....
                      یه توضیح بده....
                      بعدش من توی شهرستانم.....
                      این sim908 را باید بخرم....بعد چکارش کنم؟؟؟
                      باید برنامه نویسیش کنم؟؟؟؟
                      باید چه چیز دیگه ای هم بخرم؟؟؟

دیدگاه

سوخت جامد هست؟ روم نمیشه فیلماشو بزارم و گه ن :mrgreen:
                        مال من تو هوا میرفت کلا دود میکرد تازه پیشرفت کرده بودیم دو مرحله ای میشد
                        فقط میرفت هوا موتور اول خاموش میشد نیرو تموم که میشد موشک سرو ته میشد تازه موتور دوم روشن میشد (حقیقت دیر روشن میشد منم سرمایم تموم شد تا بیشتر بزارم زمان تنظیم موتور رو تنظیم کنم با سرعت میخورد زمین )

ایستگاه پرتاب داشتم اما هیچ وقت میکرو رو موشک نزاشتم :cry2:
                        اما اگه سوخت جامد هست قبل اینکه موتور رو پر کنی بگو بگم چیکار کنی :job:

دیدگاه

فکر نکنم از موشک هوا کردن سخت تر باشه :mrgreen:
                          ماژول sim908 دقیقا مثل مبایل کار میکنه سیم کارت داخلش میزاری و با دستوراتی که با میکرو بهش میدی
                          میتونی مختصات GPS بخونی و توسط SMS بفرستی
                          من نمیدونمبرنامه نویسی و الکترونیک در چه حدی بلدی
                          ولی توی همین انجمن بگردی مطلب در مورد درایو PCB روش کارش حسابی هست

دیدگاه

سوخت جامد هست؟ روم نمیشه فیلماشو بزارم و گه ن :mrgreen:
                            مال من تو هوا میرفت کلا دود میکرد تازه پیشرفت کرده بودیم دو مرحله ای میشد
                            فقط میرفت هوا موتور اول خاموش میشد نیرو تموم که میشد موشک سرو ته میشد تازه موتور دوم روشن میشد (حقیقت دیر روشن میشد منم سرمایم تموم شد تا بیشتر بزارم زمان تنظیم موتور رو تنظیم کنم با سرعت میخورد زمین )

ایستگاه پرتاب داشتم اما هیچ وقت میکرو رو موشک نزاشتم :cry2:
                            اما اگه سوخت جامد هست قبل اینکه موتور رو پر کنی بگو بگم چیکار کنی :job:
                            بله سوخت جامد هست....سوخت آبنباتی....پتاسیم نیترات + شکر+ اکسید آهن
                            نوشته اصلی توسط S S
                            فکر نکنم از موشک هوا کردن سخت تر باشه :mrgreen:
                            ماژول sim908 دقیقا مثل مبایل کار میکنه سیم کارت داخلش میزاری و با دستوراتی که با میکرو بهش میدی
                            میتونی مختصات GPS بخونی و توسط SMS بفرستی
                            من نمیدونمبرنامه نویسی و الکترونیک در چه حدی بلدی
                            ولی توی همین انجمن بگردی مطلب در مورد درایو PCB روش کارش حسابی هست
                            عزیز دلم.....
                            من هیچی از برنامه نویسی نمیدونم......و الکترونیک هم هرچی بلدم خودم با تجربه و کتاب و اینترنت و البته این سایت طی 15 سال اخیر کسب کرده ام.......
                            البته فکر نکنی سنم بالاست.....نه منظورم اینه که من از همون 5 ساگی کارای الکترونیکی و برقی میکردم.....مخصوصا روی اسباب بازی هام و وسایل برقی خونه که چند باری هم برق عزیز مرا در آغوش کشید و دستی بر سر کچلمان کشید......البته فکر کنم 3 ساله بودم....یادش بخیر.....میخواستم بدونم اگه یک سیم را در داخل پریز بکنم چی میشه.....کردم داخل فاز ....بعد اون سرش را هم کردم داخل نول.....بعدش هم بندری و فیوز پریدن و فوحش پدرم......واقعا یادش بخیر...
                            عزیز دل من ....من این موشک را باید تا قبل از عید آماده کنم....برای همین وقت ندارم.....باید سریع برای ردیابیش فکری کنم......نمیدونم .....شاید باید برم یه gps شخصی همراه بخرم.....

دیدگاه

با دوربین دو چشمی یه نفر را مامور کن ببینه کجا میافته

محدود 1 کیلومتری که چیزی نیست

اصلا دوربین هم نمیخواد مخصوصا اگر طرف بره بالای تپه ای یا کوهی - راحت میتونه ببینه و با موبایل ادرس بده

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X