اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلید حفاظت جان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلید حفاظت جان

سلام دوستان عزیز ایا میشود کلید حفاظت جان سه فاز به جای تکفاز استفاده نمود ممنونم میشم اگه بگید

اضافه شده در تاریخ :
    چرا کسی جواب نمی دهد :angry: :angry: :angry: :cry: :angry:

پاسخ : کلید حفاظت جان

با سلام خدمت دوست عزیز فکر نکنم مشکلی داشته باشه والا من خودم دو جا چنین موردی پیش اومد بستم کار میکرد چون کلید میاد جریان خروجی فاز و نول کلیدت رو برسی میکنه
    در مرز مشترک امروز و فرداها بر قله آرزوها ايستاده ايم . شعله ي فانوس اميد چگونه مي تواند بيدار باشد . اگر من خفته باشم؟!

دیدگاه

پاسخ : کلید حفاظت جان

بله می شه. اینها طوری درست شده اند که اگر جریان از حتی یکی از فازها رفت و از مسیر نول بر نگشت، هر سه کلید با هم تریپ می کنند. اما دو نکته:

1_ اگر برق گرفتگی بین دو دست باشد، هیچ کلید حفاظت از جانی عمل نمی کند!

2_ طبق تجربه شخصی من؛ بهتره حتی برای برق سه فاز، از سه کلید تک فاز جداگانه استفاده کرد. تصور کنید اداره برق؛ از قبل از ورودی کنتور برق سه فاز شما، یک انشعاب تک فاز به برق همسایه داده باشد که دست بر قضا، آن فاز همسایه به زمین نشتی داشته باشد. حالا اگر شما کلید مینیاتوری کنتور خود را قطع هم کرده باشید و دستتان به نول بخورد، برق شما را می گیرد بدون اینکه کلید RCD شما (یا سیستم Earth Leakage Relay) آن را تشخیص دهد. این مورد، با TN-S کردن سیستم گراندینگ شما در محل کنتور برق، خود بخود قابل تشخیص می شود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X