ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2013/05/08
    14
    0

شارژر باطري 12 ولت خشک تمام اتومات با lm324

با عرض سلام و درود فراوان خدمت دوستان گل انجمن بنده يه مدار شارژر تمام اتومات براي باطري هاي خشک 12 ولت پيدا کردم و مهندسي معکوس کردم که باعث ميشه باطري شما تا 7-8 سال عمر مفيد کنه شماتيکشم با پروتوس طراحي کردم فقط يه مشکلي که پيدا کردم اينه که موقع کپي کردن و شناسايي قطعاتش دو تا ديود زينر را نتونستم شناسايي کنم چون روشون هيچ نوشته اي نبود که d1 و d2 هستن فقط از روي خط کاتدش و طريقه نصبش فهميدم که ديود زينر تشريف دارن فقط از شما تقاضا دارم که روش کار کنيد که مقدار اين دو ديود زينر رو کشف کنيم که چي بوده مثلا 6.8 ولت بوده يا 3.9 ولت ....مدار خوبيه تمام اتومات مجهز به1- قطع کن جريان هنگام فول شارژ و روشن شدن led سبز رنگ 2-نشان دهنده اخطار اتصال دو سر سيم خروجي با يک بار چشمک زدن led سبز و قرمز با هم 3-و نشان دهنده اخطار بر عکس بودن منفي مثبت باطري تحت شارژ با يک بار چشمک زدن led سبز و قرمز با هم 4-هنگام درست وصل بودن منفي مثبت باطري تحت شارژ led قرمز روشن و باطري وارد مرحله شارژ بهينه و هوشمند کنترل شده قرار ميگيره . فقط روي اين پروژه مهندسي معکوس کار کنيد تا مقدار اون دو تا ديود زينر رو براي باطري هاي 12 ولتي پيدا کنيم در زير فايل هاي مورد نياز قرار ميدم

اضافه شده در تاريخ :
    اينم فايل هاي شماتيک و شبيه ساز

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اضافه شده در تاريخ :
    فقط سوال بنده از دوستان حرفه اي الکترونيک اينه که من d1 و d2 را چه ديود زينري بذارم که شارژ باطري تحت شارژ 12 ولتي خشک در ولتاژ 13.8 ولت متوقف و چراغ ال ي دي سبز روشن شود :question:

اضافه شده در تاريخ :
    البته دوستان اينم اضاف کنم که بنده اون دو تا ديود زينر رو براي شناسايي از مدار در آوردم و دادم به تعمير کار الکترونيک و متاسفانه گمشون کرد :angry: و به همين دليل شماتيک اونو با پروتوس کشيدم تا شما راهنمايي کنيد اون دو تا ديود زينر چي بودن که باطري خشک 12 ولتي در ولتاژ 13.8 فول شده و چراخ سبز روشن شود و جريان شارژ قطره اي يا قطع شود

اضافه شده در تاريخ :
    در فايل شبيه ساز که قرار دادم براي تست مدار از 15 ولت باطري استفاده کردم به جاي 15 ولت dc چون زياد حرفه اي نبودم خودتون اگه واردتر هسين با تغذيه اصلي تستش کنيد

اضافه شده در تاريخ :
    ياري کننده اي هست برسه به داد اين حقير؟؟؟
    2013/05/08
    14
    0

پاسخ : شارژر باطري 12 ولت خشک تمام اتومات با lm324

کسي هست به نتيجه رسيده باشه و اون 2 تا ديود زينر رو کشف کنه :-?
    2007/03/15
    تبريز
    2,692
    133

شماتیک رو خیلی بیریخت کشیدی .
    اول باید شماتیک رو اصلاح کرد بعد دنبال مقادیر زنرگشت.

حالا من وقت کردم شماتیک رو اصلاح میکنم . ولی خودت سریع تر میتونی انجام بدی .
    1- ولتاژ زمین رو بیار پایین و یک خط راست بکش
    2- ولتاژ مثبت رو ببر بالا و یک خط راست بکش .
    جهت مقایسه کننده ها رو اصلاح کن
    مثلا شکل زیر رو ببین

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2013/05/08
    14
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila
    شماتيک رو خيلي بيريخت کشيدي .
    اول بايد شماتيک رو اصلاح کرد بعد دنبال مقادير زنرگشت.

حالا من وقت کردم شماتيک رو اصلاح ميکنم . ولي خودت سريع تر ميتوني انجام بدي .
    1- ولتاژ زمين رو بيار پايين و يک خط راست بکش
    2- ولتاژ مثبت رو ببر بالا و يک خط راست بکش .
    جهت مقايسه کننده ها رو اصلاح کن
    مثلا شکل زير رو ببين

دوست عزيز و استاد گرامي ممنون از لطفتون که جواب دادين :agree: تشکر مي کنم و حقيقتش بنده تو طراحي شماتيک مبتدي هستم و زياد بلد نيستم ممنون ميشم شما وقت کرديد اصلاحش کنيد و در انجمن قرار بدين و نتايج اعلام کنيد با تشکر :rolleyes:
    2013/05/08
    14
    0

دوستان پوزش مي طلبم فقط يه اشتباه کوچک کردم و اونم اينکه مقادير مقاومت R23 متصل به زنر D2 اشتباه وارد کردم مقادير درستش 10K هست نه 15 و دوم اينکه از اساتيد يه سوال دارم که اين مدار از يه دستگاه در آوردم که باطري 12 ولت 7 آمپر بسيار عالي و مطلوب شارژ مي کرد آيا براي باطري هاي آمپر پايين تر مثلا 4 آمپر يا 1.3 آمپر هم جواب ميده يا اينکه بايد براي باطري هاي 12 ولت کمتر از 7 آمپر مقادير بعضي مقاومت ها رو کم يا زياد کرد :-? از اساتيد تقاضا دارم در اين مورد هم راهنمايي کنند با تشکر
    2013/05/08
    14
    0

دوستان من امروز از صبح تا الان تمام وقت روي مدار کار کردم و موفق شدم با نرم افزار پينت ويندوز از روي عکس پشت مدار PCB رو طراحي کنم و واسش يه راهنما به همراه پارت ليست قطعات هم کشيدم که به راحتي بسازيد

2013/05/08
    14
    0

دوستان PCB اين مدار چون به صورت فشرده و MP3 طراحي شده کليه مقاومت ها به غير از مقاومت R13,R18 به صورت ايستاده در مدار نصب مي شوند و توجه کنيد که يک سر سيم مقاومت R23 را با سر سيم ديود زنر D2 به هم ديگه بپيچيد و لحيم کنيد و بعد در مدار جا بزنيد طبق شکل.
    و طبق PCB راهنما مقدار مقاومت R23 ده کيلو اهم 10K و مقدار مقاومت R22 پانزده کيلو اهم 15K صحيح و درست مي باشد که بنده در شماتيک شبيه ساز پروتوس اين مقادير را جابه جا نوشتم به علت حواس پرتي پس خودتان مقادير را هنگام کار با شماتيک شبيه ساز اصلاح کنيد تا بتوانيم مقادير اون دو تا ديود زينر رو کشف کنيم
    2013/05/08
    14
    0

دوستان pcb رو رو برد زدم و الان مشغول سوراخ کاري هستم تا شب مونتاژ تموم مي کنم هزينه قطعاتش زياد نشد زير ده تومن شد

اضافه شده در تاریخ :
    اينم نمونه بردي که من ساختم خيلي عالي و تميز باطري شارژ ميکنه فقط مونده مقادير اون دو تا زنر پيدا کنيم که قسمت قطع کن هنگام فول شارژ فعال بشه
    2013/05/08
    14
    0

اينم نمونه بردي که من ساختم خيلي عالي و تميز کار باطري شارژ ميکنه فقط مونده مقادير اون دو تا زنر پيدا کنيم که قسمت قطع کن هنگام فول شارژ فعال بشه
    2013/05/08
    14
    0

کسي تونست دو تا زينر رو کشف کنه؟ :-?
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16