اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ورود یک مبتدی به دنیای PLC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ورود یک مبتدی به دنیای PLC

درود بر همگی؛

من یک تازهآ‌وارد به دنیای الکترونیک هستم. در علوم زمین یک رشته ی مهندسی خوندم که جای خلق و نوآوری زیاد داره اما من هنوز ابزار لازم در این زمینه رو نمیآ‌شناسم.
    من رو در این مسیر راهنمایی کنید:
    من یک لپ تاپ دارم با سیستم عامل گنو/لینوکس توزیع فدورا، اندکی دانش در مباحث محاسبات نرم و کمی هم برنامهآ‌نویسی با ++C. مدت کوتاهی هست که وارد دنیای شگفتآ‌انگیز مدارهای منطقی شدم و فکر میآ‌کنم این جا نقطهآ‌ی اتصال اینآ‌هاست. قصد دارم این دانستهآ‌های بیآ‌مصرف انتزاعی رو به یک موجود بیرونی تبدیل کنم.

:question: برای این که بتونم برای نمونهآ‌ یک برنامهآ‌ی نوشته شده در همین سیستم رو به یک دریل متصل کنم طوری که اطلاعات خاصی رو دریافت و بر اساس اونآ‌ها کار خاصی رو انجام بده،آ‌ به عنوان یک تازهآ‌کار چه مسیری رو باید برم؟ آیا کتابی پیشنهاد میآ‌کنید. مثلا توی همین تالار الکترونیک چه بخشآ‌هایی رو باید بخونم؟ چه وسایلی نیاز دارم تهیه کنم و به لحاظ هزینه میآ‌تونم تهیه کنم؟ چه نرمآ‌افزاری نیاز دارم؟ اگر برداشت درسی از PLC و CNC داشته باشم شاید بتونم این طور خلاصه کنم که برای پیادهآ‌سازی سادهآ‌ی اینآ‌ها در یک آزمایشگاهی خانگی من رو به مسیر صحیحی هدایت کنید.

پیآ‌نوشت: لطفا منابع آزاد پیشنهاد کنید. پولی برای شرکت در دورهآ‌ای یا خرید نرمآ‌افزارهای سنگین ندارم و قصد استفاده از منابع الکترونیکی دزدی هم ندارم.

پیشآ‌تر سپاس

پاسخ : ورود یک مبتدی به دنیای PLC

سلام خوب جایی اومدی مهندس جان خوش اومدی :applause:
    اینجا ماشالله بچه های باسواد و خوب زیادن و هر چی بلدن بدون چشم داشت به همدیگه یاد میدن
    در مورد این کارا که گفتی فک کنم شما میخواهید cnc بسازید که اگر بخواید با plc این کارو بکنید برای یه cnc خانگی گرون در میاد براتون بهتره برید تو انجمن cnc اونجا بچه های انجمن خودشون ساختن بدون plc و کمکتون میکنن و هزینش هم خیلی خیلی پایین در میاد براتون
    در ضمن منظورتون از منابع الکترونیکی دزدی چیه؟
    telgram:09396888049

دیدگاه

درود بر شما؛

سپاس از خوش آمد گرمتون. چقدر جالب. پس با همین امکانات و با هزینهآ‌ی معقول میآ‌تونم تو خونه ایجادش کنم.
      من انجمن CNC رو ندیدم توی تالار، آدرسش رو میآ‌فرمایید. بعد این که یعنی شما این رو به لحاظ کارایی همپای plc میآ‌بینید؟ و تغییر وضعیت بین این دو بعد از مدتی در صورت نیاز تا چه حد با همآ‌پوشانی مواجه هست؟

منظورم از منابع الکترونیکی دزدی خب هر نوع محتوایی بود که شامل قانون کپیآ‌رایت داخلی و خارجی باشه و من به خاطر ناتوانی در پرداخت هزینه مجبور به کرک یا دانلود غیرمجازش باشم. در صورتی که محتوای آزاد توی وب بسیار هست که متخصص فن میآ‌تونه با ارجاع به اونآ‌ها کار رو خیلی سالم جلو بندازه. برای نمونه من زمانی کارهای عددی در ++c رو از روی این کتاب رایگان (http://cpp.aut.ac.ir/) فراگرفتم. با استفاده از این کتابآ‌ها هر روز بیشتر تشویق میآ‌شم که یافتهآ‌های خودم رو هم این طور منتشر کنم.

باز هم سپاس

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=274.0
        شما فقط استپ موتور میخری و درایور براشون میخری یا اگر بتونی درست میکنی و کار اصلی رو نرم افزاری که باهاش کار میکنی انجام میده و به موتورهات فرمان میده
        نرم افزارهاش هم kcam و mach هست فکر کنم که تو انجمن بیشتر توضیح دادن
        telgram:09396888049

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X