اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چنتا سوال ساده و مبتدیانه راجع به atxmega 128a1 ؟؟؟؟ :|

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چنتا سوال ساده و مبتدیانه راجع به atxmega 128a1 ؟؟؟؟ :|

به نام خدا
    با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
    چنتا سوال داشتم راجع به xmega 128a1
    1)ولتاز vcc ,avcc به چند ولت باید وصل شه؟ تیپیکالش چقدره حداکثرش چقدره؟
    2)حدود 3/4 تا vcc و 2/3 تا avcc هست همشون باید وصل شن؟gnd ها چی؟همشون وصل شن؟
    3)خازن یا سلف برای این ورودی ها بایو وصل کرد؟
    4)اگر vcc +5 نیست پس خروجی هم 5 نیست و همینظور ورودی 5 باید صدمه برنه؟؟ ایسی واسه ارتباط این میکرو با مازول های 5 ولتی معرفی کنید!

با تشکر
    ray95ham

پاسخ : چنتا سوال ساده و مبتدیانه راجع به atxmega 128a1 ؟؟؟؟ :|

تمامی این موارد در دیتاشیت آی سی موجود هست.
    نه اینکه اگه تمامی گراند ها وصل نشن میکرو کار نمیکنه. بلکه تمامی گراند ها متصل بشن بهتر هست.
    خازن برای ورودی تغذیه ها هم متصل بشه مطمئن تر هست. ولی برای avcc باید سلف و خازن وجود داشته باشه.
    ورودی 5 میتونه صدمه بزنه ولی من تست کردم مشکلی پیش نیومد ولی استفاده از 5 ولت توصیه نمیشه. آی سی تغغیر سطوح منطقی زیاد هست. من الان شماره حضور ذهن ندارم.
    در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
    2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
    3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

پاسخ : چنتا سوال ساده و مبتدیانه راجع به atxmega 128a1 ؟؟؟؟ :|

در تکمیل صحبت های دوستمون
      در ورودی تغذیه میکرو از فریت بیت استفاده کنید
      و اگر بوردتون دو روست زیر میکرو (bottom layer) رو با خازن های مولتی لایر سرامیکی و تانتانیوم طراحی کنید (در نزدیکترین نقاط به پایه vcc)
      سعی کن gnd هی میکرو رو به هم وصل کنی و در زیر میکرو با پلی گان اونا رو به هم متصل کنی(منظور top layer میباشد)
      در زمانی که از واحد adc استفاده نمیکنینیازی به سلف گذاشتن برای اتصال برق به adc نیست.مستقیم به vcc متصلش کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X