اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای راه اندازی اولیه ماژول USR-WiFi232-T

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای راه اندازی اولیه ماژول USR-WiFi232-T

بچه ها کسی اگه نمونه کد یا مطلبی در مورد راه اندازی این ماژول داره لطف کنه بذاره استفاده کنیم.
    من که فعلا تو ارتباط اولیه اش با سریال موندم، اصلا تبادل دیتا ندارم باهاش. :sad:

پاسخ : کمک برای راه اندازی اولیه ماژول USR-WiFi232-T

کسی کار نکرده یعنی؟ oo:

دیدگاه

تو کدوم قسمت مشکل داری پیکر بندی اولیه اش رو بلدی؟

دیدگاه

فعلا شما فقط با پینهای 1و2 (تغذیه) و 5و6 (ارتباط سریال) کار داری. اول تغذیه رو بر قرار کن بعدش با لپ تاپ وای فای ماژول رو پیدا کن و بهش کانکت شو. در مرورگر اینترنت http://10.10.100.254/ رو وارد کن. جای یوزر و پسورد Admin وارد کن تا بره تو صفحه تنظیماتش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadfa91
          فعلا شما فقط با پینهای 1و2 (تغذیه) و 5و6 (ارتباط سریال) کار داری. اول تغذیه رو بر قرار کن بعدش با لپ تاپ وای فای ماژول رو پیدا کن و بهش کانکت شو. در مرورگر اینترنت http://10.10.100.254/ رو وارد کن. جای یوزر و پسورد Admin وارد کن تا بره تو صفحه تنظیماتش.
          ممنون مهندس، این کارا رو کردم، با وای فای بهش وصل هم شدم، سریال رو هم با FT232 وصل میشم ولی ماژول اصلا بهش جواب نمیده

دیدگاه

دقیقا چه جوابی نمیده؟ برای چه کاری میخوای؟ از طریق سوکت وای فای دیتا بهش میفرستی که هیچ چیز نمیده؟

دیدگاه

دقیقا چه جوابی نمیده؟ برای چه کاری میخوای؟ از طریق سوکت وای فای دیتا بهش میفرستی که هیچ چیز نمیده؟
              ببخشید من سوالمو گنگ مطرح کردم، فعلا میخوام از طریق برنامه ای که سایت سازنده ماژول برا ارتباط با سریال و کانفیگش معرفی کرده باهاش در ارتباط باشم، ولی هیچ دیتایی رد و بدل نمیشه.
              شما نمونه برنامه ای دارین برا ارتباط اولیه با میکرو؟
              بعد از این هم، مشکل من اینه که تو دیتاشیت خیلی نامفهوم گفته یا شایدم من متوجه نشدم روال کار این ماژول رو، مثلا ببینین ما کی باید متوجه شیم که دیتا رسیده به ماژول؟
              نه وقفه داره و نه دستور یا درخواست خاصی، درسته؟
              مهندس ممنون که وقت میذاری و جواب میدی

دیدگاه

ببینید من هنوز متوجه نشدم برای چه کاری لازمش دارین فرض میکنم ساده ترین کار رو بخواین انجام بدین باهاش مثلا انتقال کاراکتر از طریق سوکت وای فای و میکرو.
                برای اینکار اول تو تنظیمات ماژول یعنی داخل اون صفحه وب میری تو قسمت work mode میزاری رو AP mode فکر میکنم پورت دیفالتش روی 8899 و آی پیش 10.10.100.254 باشه و باودریت دیفالتش 115200. این پارامترها رو مطمئن نیستم چون ماژول دم دست ندارم. میکرو رو با باودریت 115200 به سریالش وصل کن بعدش با یه نرم افزار اندروید یا لپ تاپ که از طریق سوکت TCP ارتباط برقرار میکنه میتونی استفاده کنی

دیدگاه

ببینید من هنوز متوجه نشدم برای چه کاری لازمش دارین فرض میکنم ساده ترین کار رو بخواین انجام بدین باهاش مثلا انتقال کاراکتر از طریق سوکت وای فای و میکرو.
                  برای اینکار اول تو تنظیمات ماژول یعنی داخل اون صفحه وب میری تو قسمت work mode میزاری رو AP mode فکر میکنم پورت دیفالتش روی 8899 و آی پیش 10.10.100.254 باشه و باودریت دیفالتش 115200. این پارامترها رو مطمئن نیستم چون ماژول دم دست ندارم. میکرو رو با باودریت 115200 به سریالش وصل کن بعدش با یه نرم افزار اندروید یا لپ تاپ که از طریق سوکت TCP ارتباط برقرار میکنه میتونی استفاده کنی
                  دوباره سلام و سال نو هم مبارک.
                  مهندس همه اینا که گفتین کاملا صحیحه، ولی مشکل من ایناس:
                  1- ماژول اصلا به ارتباط سریال با FT232 جواب نمیده.
                  2- بر فرض که ارتباط سریالمونم درست باشه، وقتی یه دیتایی میفرستیم به ماژول، داخل میکرو چطور میتونیم متوجه رسیدن دیتا بشیم؟ ماژول چطوری بهمون اعلام میکنه این موضوع رو؟؟؟!!!!
                  3- فرض کنین با یه آی پی خاص حالا یا از طریق کامپیوتر یا گوشی، به ماژول وصل شدیم، برا اینکه بخوایم دیتا به اون آی پی بفرستیم چطور باید عمل کنیم؟؟؟
                  تنها دستورات برا ارسال و دریافت دیتا فقط اینان فک کنم:
                  AT+ SEND --- AT+ RECV
                  اصلا دیتا شیت واسم خیلی نامفهومه :sad:

دیدگاه

سلام دوباره وبا عرض تبریک سال نو
                    مهندس مرحله به مرحله انجام بده و نتیجه رو بگو
                    1- تغذیه ماژول رو برقرار کنید و وقتی لپ تاپ وای فای اونو پیدا کرد بهش وصل شو و در مرور گر http://10.10.100.254/ رو وارد کن (تا اینجا شبیه مودم ADSL)
                    2- اگه پسورد خواست Admin رو جای یوزر و پسورد وارد کن
                    3- تو قسمت work mode میزاری رو AP mode و بعدش apply
                    4- ماژول رو خاموش روشن کن
                    5- پین های سریالشو به FT232 با باودریت 115200 وصل کن (مطمئنا به کار با نرم افزار هایی مثل hyper terminal آشنایی دارین)
                    6- این نرم افزار اندرویدی رو در یک گوشی یا تبلت نصب کن http://www.98up.in/images/5gflfnp18hypwys5fkwx.zip
                    7- وای فای گوشی یا تبلت رو به ماژول متصل کن و برنامه رو باز کن
                    8- داخل برنامه یه قسمت داره به اسم tcp client اونجا باید add رو بزنی وجای آی پی 10.10.100.254 و جای پورت 8899 رو وارد کنی
                    9- برنامه هایپرترمینال در لپ تاپ بازه و برنامه اندرویدیه هم که بازه حالا کاراکتر تایپ کن ببین میتونی توسط لپ تاپ و گوشی با هم چت کنی یا نه

دیدگاه

سلام دوباره وبا عرض تبریک سال نو
                      مهندس مرحله به مرحله انجام بده و نتیجه رو بگو
                      1- تغذیه ماژول رو برقرار کنید و وقتی لپ تاپ وای فای اونو پیدا کرد بهش وصل شو و در مرور گر http://10.10.10.254/ رو وارد کن (تا اینجا شبیه مودم ADSL)
                      2- اگه پسورد خواست Admin رو جای یوزر و پسورد وارد کن
                      3- تو قسمت work mode میزاری رو AP mode و بعدش apply
                      4- ماژول رو خاموش روشن کن
                      5- پین های سریالشو به FT232 با باودریت 115200 وصل کن (مطمئنا به کار با نرم افزار هایی مثل hyper terminal آشنایی دارین)
                      6- این نرم افزار اندرویدی رو در یک گوشی یا تبلت نصب کن http://www.98up.in/images/5gflfnp18hypwys5fkwx.zip
                      7- وای فای گوشی یا تبلت رو به ماژول متصل کن و برنامه رو باز کن
                      8- داخل برنامه یه قسمت داره به اسم tcp client اونجا باید add رو بزنی وجای آی پی 10.10.100.254 و جای پورت 8899 رو وارد کنی
                      9- برنامه هایپرترمینال در لپ تاپ بازه و برنامه اندرویدیه هم که بازه حالا کاراکتر تایپ کن ببین میتونی توسط لپ تاپ و گوشی با هم چت کنی یا نه
                      مهندس کار نکرد، یه سوال دارم، این برنامه ای که دادین واسه گوشی، فقط رو شبکه میفرسته، چطور میشه رو پورت سریال هم دیدش؟ oo:
                      اگه شما با این ماژول کار کردین میشه راهنمایی کنین که از طریق ماژول چطور میشه دیتا فرستاد؟ ببینین وقتی دستور AT+SEND رو میزنیم فقط میتونیم طول دیتا رو برحسب بایت بدیم یعنی برای 8 بایت مینویسیم AT+SEND=8 حالا سوال اینجاس، پس خود دیتا رو کی بهش بدیم؟ اصلا کجا به ماژول بگیم که دیتا رو به کدوم کلاینت یا همون کدوم آی پی بفرسته؟

دیدگاه

شما چرا تلاش داری فقط از طریق at کامندها ارتباط برقرار کنی؟
                        این روشی که گفتم که خیلی ساده تره.
                        دقیقا تو کدوم مرحله کار نکرد؟ میشه بیشتر توضیح بدی
                        چطور میشه رو پورت سریال هم دیدش؟
                        oo: oo:
                        مطمئنی همه چیزایی که گفتم رو انجام دادی؟
                        همه اینا رو که گفتم مربوط به همین ارتباط سریال گرفتن از ماژول بود. شما با مفهوم سریال آشنایی دارین؟ تا بحال ارتباط سریال برقرار کردین؟؟؟

دیدگاه

شما چرا تلاش داری فقط از طریق at کامندها ارتباط برقرار کنی؟
                          این روشی که گفتم که خیلی ساده تره.
                          دقیقا تو کدوم مرحله کار نکرد؟ میشه بیشتر توضیح بدی oo: oo:
                          مطمئنی همه چیزایی که گفتم رو انجام دادی؟
                          همه اینا رو که گفتم مربوط به همین ارتباط سریال گرفتن از ماژول بود. شما با مفهوم سریال آشنایی دارین؟ تا بحال ارتباط سریال برقرار کردین؟؟؟
                          بذار یکی یکی جواب بدم:
                          1- چون میخوام با میکرو بهش فرمان بدم، از یه طرفم با گوشی بهش وصل شم.
                          2- مهندس با این برنامه شما فقط میشه ارتباطی از طریق پروتکل TCP برقرار کرد درسته؟ دیگه چطور میاد رو پورت سریال هم نشون بده این تبادل کاراکتر رو؟ خود ماژول این قابلیت رو داره که هر اتفاقی میفته رو روی سریالش هم مانیتور کنیم؟
                          3- سریال این رو با سریال ماژولهای سیم کام مقایسه کنیم، اونجا میومدیم برای اینکه مثلا SMS بفرستیم، شماره مقصد و... رو خیلی راحت تو متن دستور قرار میدادیم، اما این ماژول تو قسمت ارسال با سریال اصلا همچین چیزی نداره.
                          من الان گیجه گیجم، میشه توضیح کلی بدین که چطور میشه با گوشی درخواستی از این ماژول کرد، و سپس از طریق میکرو این درخواست رو پردازش کرد؟ دقیقا با سیم900 مقایسه کنین، دستورات AT این ماژول کلا یه جووووورین.
                          ممنون

دیدگاه

در واقع من سوالتونو تو پست قبلیم جواب دادم. بجای میکرو گفتم FT232 بزاری تا دیتا ها رو ببینی.
                            شما اصلا اینو لازم نیست با AT کامند ها کار کنی و خیلی ساده تر از سیم 900 هستش هر چی که از میکرو به ماژول بفرستی تو گوشی میبینی و هر چی از گوشی فرستاده بشه به داخل میکرو میره. در واقع کار میکرو تبدیل ارتباط وای فای به UART هستش. این عکس رو ببینی متوجه میشی.

دیدگاه

در واقع من سوالتونو تو پست قبلیم جواب دادم. بجای میکرو گفتم FT232 بزاری تا دیتا ها رو ببینی.
                              شما اصلا اینو لازم نیست با AT کامند ها کار کنی و خیلی ساده تر از سیم 900 هستش هر چی که از میکرو به ماژول بفرستی تو گوشی میبینی و هر چی از گوشی فرستاده بشه به داخل میکرو میره. در واقع کار میکرو تبدیل ارتباط وای فای به UART هستش. این عکس رو ببینی متوجه میشی.
                              سلام من میخام سیگنال های لرزشی رو از یک سنسور پیزو بگیرم سپس در یک ارایه میکرو کنترلر قرار بدم و توسط میکرو کنترلر به صورت بیسیم برای کامپیوتر ارسال کنم.من با ارتباط سریال یوزارت میکرو برای اتصال میکرو به کامپیوتر با متلب کار کردم
                              میتونم با این مازول اطلاعات رو با یوزارت به صورت بیسیم بفرستم به کامپیوتر؟برای تحلیل اطلاعات بایستی پورت سریال رو با متلب باز کنم این قسمتش رو چی کار کنم؟این اطلاعات رو چجوری تو کامپیوتر ببینم که بتونم با نرم افزار متلب تحلیل کنم و پاسخ ارسال کنم؟؟؟؟؟ممنون میشم شما که کار کردید منو راهنمایی کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X