اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرسش و پاسخ و نظرات در مورد تایپک مدارات Apex audio

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرسش و پاسخ و نظرات در مورد تایپک مدارات Apex audio

سوالات مشکلات نظرات خودتون رو در مورد تایپک مدار های امپلی فایر apex audio مطرح بفرمایید
    لینک تایپک اصلی مدار ها:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=106703.0
    Fail Never
    گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
    دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

پاسخ : پرسش و پاسخ و نظرات در مورد تایپک مدارات Apex audio

سلام دوستان
    راستش بنده از امپلی apex ax14 خیلی خوشم اومده و با توجه ب تحقیقی ک تو نت کردم ظاهرا ultimate fidility هم هس
    قطعاتشم همه تو بازار موجوده و ترانسشم موجود دارم
    قصد ساختنشو دارم فقط کسی نمیدونه بایاسش چطوری باید تنظیم شه؟ oo:

دیدگاه

پاسخ : پرسش و پاسخ و نظرات در مورد تایپک مدار&#1575

سلام
      جولی جان کار جالبی کردی فقط عکس ها یکم بد قرار گرفتن.
      محبت کنی لینک جایی که مدارات رو ازش قرار دادی بزاری ممنون میشم.
      یه چیز دیگه این که ماسفت هایی که توی این طراحی مثل F100 استفاده شده تقریبا اینجا نایابه. این ماسفت ها مقداری با معادل هاشون که اینجا میشه تهیه کرد (240 و 9240) تفاوت داره. اینها lateral mosfet هستند و 240 و 9240 اگه اشتباه نکنم hexfet mosfet. توی فروم های خارجی بخوان با ماسفت امپ بسازن تا جای ممکن با lateral ها میسازن و طرف hexfet ها نمیرن چون به عقیدشون جنس صدای اونها بهتره. غیر از این با BJT ها کار میکنن مخصوصا ژاپنی ها
      در کل میخواستم بگم اگه توی این مدار از معادل های اینجا استفاده بشه به کیفیتی که مد نظر طراح بوده نمیشه رسید. کلا مدار بهترین نتیجه رو با قطعات خودشون میدن تا با معادل هاش

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پرسش و پاسخ و نظرات در مورد تایپک &#1

نوشته اصلی توسط mahdi.7
        سلام
        جولی جان کار جالبی کردی فقط عکس ها یکم بد قرار گرفتن.
        محبت کنی لینک جایی که مدارات رو ازش قرار دادی بزاری ممنون میشم.
        یه چیز دیگه این که ماسفت هایی که توی این طراحی مثل F100 استفاده شده تقریبا اینجا نایابه. این ماسفت ها مقداری با معادل هاشون که اینجا میشه تهیه کرد (240 و 9240) تفاوت داره. اینها lateral mosfet هستند و 240 و 9240 اگه اشتباه نکنم hexfet mosfet. توی فروم های خارجی بخوان با ماسفت امپ بسازن تا جای ممکن با lateral ها میسازن و طرف hexfet ها نمیرن چون به عقیدشون جنس صدای اونها بهتره. غیر از این با BJT ها کار میکنن مخصوصا ژاپنی ها
        در کل میخواستم بگم اگه توی این مدار از معادل های اینجا استفاده بشه به کیفیتی که مد نظر طراح بوده نمیشه رسید. کلا مدار بهترین نتیجه رو با قطعات خودشون میدن تا با معادل هاش
        درود
        اره دیگه چاره ای نیست باید با همین جنس های اشغال بسازیم oo:
        این دیتا شیت اون ماسفتی که توی f100 معرفی کرده مثل این که این فت مخصوص امپلی فایر صوتی ساخته شده واقعا که عجبی کاری کرده این هیتاچی
        http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=we b&cd=7&ved=0CDQQFjAG&url=http%3A%2F%2F www.classiccmp.org%2Frtellason%2Ftransdata%2F2sk10 57.pdf&ei=_yUDVYrwAYH1UvaVgcAF&usg=AFQjCNE vVvYionx6hqN9ES36iSSyo818pA
        الان بهترین کاری که میشه کرد استفاده از bjt با کیفیت هست که اونم همه میشناسنش c5200, 1943
        عکس ها چه طوریه مگه باز نمیشه ؟؟ من تا جایی که تونستم به بهترن حالت عکس ها رو گذاشتم که وقتی که صفحه داره بالا میاد گیر نکنه بخواد همه عکس ها رو باهم باز کنه که بعدش نت رو خفه کنه :mrgreen:
        Fail Never

دیدگاه

سلام

کسی از دوستان امپ APEX-audio F100 را ساخته؟

قدرتش چطوره؟ برای ساب مناسب هستش؟
          DD Audio & SP Audio

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jin_kazama
            سلام دوستان
            راستش بنده از امپلی apex ax14 خیلی خوشم اومده و با توجه ب تحقیقی ک تو نت کردم ظاهرا ultimate fidility هم هس
            قطعاتشم همه تو بازار موجوده و ترانسشم موجود دارم
            قصد ساختنشو دارم فقط کسی نمیدونه بایاسش چطوری باید تنظیم شه؟ oo:
            درود زحمت همه رو بخون گزارش بده :mrgreen:
            http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/164093-100w-ultimate-fidelity-amplifier.html
            Fail Never

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jooly
              درود زحمت همه رو بخون گزارش بده :mrgreen:
              http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/164093-100w-ultimate-fidelity-amplifier.html
              دادا حالت خوشه؟!
              447 صفحه مطلبه :eek:
              ولی من به طراحش پیام دادم اخرین طرح ax14 رو برام بفرسته
              فعلا که 2روزه جواب مارو نداده oo:
              quasi خیلی بهتر بود.1روزه جواب ادمو میداد

دیدگاه

بله ماسفت های این F100 مخصوص استفاده در امپ طراحی و ساخته شده و ساختار داخلیشون با اینایی که ما استفاده میکنیم فرق میکنه. اما معادل همدیگن تقریبا.
                این c5200, 1943 هم داستان و مکافات خودشونو دارن. اونوری ها هم حسابی از دست fake هاش کلافن. توی فروم هاشونو نگاه کنین... خیلی مهمه اورجینالش باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                  بله ماسفت های این F100 مخصوص استفاده در امپ طراحی و ساخته شده و ساختار داخلیشون با اینایی که ما استفاده میکنیم فرق میکنه. اما معادل همدیگن تقریبا.
                  این c5200, 1943 هم داستان و مکافات خودشونو دارن. اونوری ها هم حسابی از دست fake هاش کلافن. توی فروم هاشونو نگاه کنین... خیلی مهمه اورجینالش باشه
                  فعلا همینی که هست تو بازار دیگه . اره دیدم :angry:
                  Fail Never

دیدگاه

سلام علی جان مدل HV23 باید یه مدار پروتکشن داشته باشه تو نقشه مدار امپ زده
                    نداری مدار پروتکشنشو؟

دیدگاه

سلام دوستان اگر امکانش هست اینf100رو آینه کنید میخوام بسازم قطعات هم تهیه کردم ولی pcمشکل داره نمی تونم آینه کنم مدار تغذیه هم همینطور باتشکر

دیدگاه

سجاد جان خیلی راحت میتونی با فتوشاپ عکس رو آینه کنی در قسمت ادیت هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                          سجاد جان خیلی راحت میتونی با فتوشاپ عکس رو آینه کنی در قسمت ادیت هست
                          مشکل من هم همین هست pcمن مشکل داره نمی تونم از فتوشاپ استفاده کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajad220
                            مشکل من هم همین هست pcمن مشکل داره نمی تونم از فتوشاپ استفاده کنم
                            سجاد جان من میتونم برات اینکار رو کنم ولی الان نه پرینتر در دست دارم نه ای سی که بتونم اندازه برد رو درست برات بزنم اگه اندازه دقیق رو
                            خودت میدونی بگو تا برات انجام بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                              سجاد جان من میتونم برات اینکار رو کنم ولی الان نه پرینتر در دست دارم نه ای سی که بتونم اندازه برد رو درست برات بزنم اگه اندازه دقیق رو
                              خودت میدونی بگو تا برات انجام بدم
                              دم شما گرم افتاد ی تو زحمت اندازه ها 7*5'7هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X