اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نظرسنجی PLC ومحصولات اتوماسیون صنعتی DELTA ویا LS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نظرسنجی PLC ومحصولات اتوماسیون صنعتی DELTA ویا LS

سلام وعرض ادب
    از کلیه عزیزانی که در این 2 برند کار کرده اند وتجربه ویا اطلاعاتی در مورد مزایا ومعایب و هم چنین کدام مورد را به بنده حقیر جهت کار پیشنهاد می کنند نیز تقاضامندم از راهنمایی هایشان استفاده کنم.
    باتشکر

پاسخ : نظرسنجی PLC ومحصولات اتوماسیون صنعتی DELTA ویا LS

هرکدوم محاسن و معایب خودش را داره اما شما ببین :
    کدام یک برای شما در دسترس تره؟
    رنج قیمت های دلتا کمتره کمتره نسبت به ال اس
    دلتا تنوع محصولی خیلی بالایی داره
    اما بعضی محصول های ال اس ها کیفیت بالایی داره
    و در اخر با توجه به شرایط و نوع کار شما باید تصمیم بگیرید از کدام استفاده کنید
    دنیا را چه سکوتی فرا می گرفت اگر هر کس به انداره
    عملش حرف می زد.(امام علی ع)

دیدگاه

سلام
      مهمترین مزیت دلتا قیمت پایین اون هست، تنوع محصولاتش زیاده اما در کارهای دقیق و حساس استفاده از این برند توصیه نمیشه (به استثنای سروو موتور هاش ) پی ال سی هاش هم ضعف های زیادی داره ولی برای کارهای روتین میشه باهاش کنار اومد
      اینورتر های ال اس کیفیت خوبی دارند اما پی ال سی هاش رو خودم کار نکردم ولی یکی از دوستان که کار کرده بود ناراضی بود

دیدگاه

حقیقتش من خودم با دلتا در یک شرکت به صورت کلی کارکردم ، اما میخواستم به صورت تخصصی روی یک برند با یک گروهی درکنار زیمنس شروع به کارکنیم از این جهت است که دارم تحقیقاتم را کامل می کنم ، دلتا در یک سری شهرها برای کارهای عادی طرفدار داره اما شنیدم LS از جهاتی خیلی بهتره!
        حالا میخواستم اگر شما پیشنهاد دیگر ویا بهتری دارید نیز از تجربیات تان استفاده کنم

دیدگاه

با سلام خدمت همه عزیزان
          یکی از مزیت های بزرگ delta همونطوری که دوستان هم اشاره کردند قیمت به نسبت پایین اون هست که در بازار ایران که قیمت رقابتی تقریبا بیشتر از کیفت کار به چشم میاد میتونه روی انتخاب این plc تاثیر گذار باشه(به خصوص در ماشین ساز ها)
          اگر اشتباه نکنم دلتا کارت لود سل داره که خوب همون کار قسمت وزنو برای ما انجام میده اما LS اینو نداره باید لود سلو بدی به نمایشگر از نمایشگر ورودی بگیری
          در مورد PLC ها LS تا جایی که دوستانی که بسیار با این نوع PLC کار کردند میگند از نظر دقت به نسبت PLC خوبیه
          یکی از ویژگی هایی که برای این نوع PLC ذکر شده تعدد وقفه های این PLC هست که باعث میشه در برنامه نویسی کمبودی احساس نکنیم. یا مثلا اگر اشتباه نکنم وقفه 1MS INTERVAL داره.

ویژگی مهم دیگه این PLC که روش خیلی تاکید میشه وجود سیستم پوزیشنینگ و البته تعداد فانکشن های مربوط به کاربرد های پوزیشنینگ هم خوبه و میشه در کارهای پوزیشینینگ روی این PLC حساب باز کرد.
          مزیت دیگه ای که داره رایگان بودن نرم افزارشه

دیدگاه

سلام

چرا از FATEK اسمی برده نمیشه؟

من با دلتا کار کردم به نظر من از نظر محیط برنامه نویسی Fatek در مقابل Delta مثل استفان هاوکینگ در مقابل استیو بالمر هست!

با LS کار نکردم اما توی پروژه هایی که تا حالا انجام شده به نظر من Fatek از همه برندها از نظر برنامه نویسی برای من راحتتر بود و به طور گسترده ای در صنعت غذا ازش استفاده میشه ضمن اینکه توی ایران پشتیبانی خوبی داره.

The real measure of your wealth is how much you’d be worth if you lost all your money

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PCminister63
              سلام

چرا از FATEK اسمی برده نمیشه؟

من با دلتا کار کردم به نظر من از نظر محیط برنامه نویسی Fatek در مقابل Delta مثل استفان هاوکینگ در مقابل استیو بالمر هست!

با LS کار نکردم اما توی پروژه هایی که تا حالا انجام شده به نظر من Fatek از همه برندها از نظر برنامه نویسی برای من راحتتر بود و به طور گسترده ای در صنعت غذا ازش استفاده میشه ضمن اینکه توی ایران پشتیبانی خوبی داره.
              با سلام
              برندی مثل فتک با توجه به قیمت و امکاناتش خوب هستش اما نه از نظر سخت افزار و نه محیط نرم افزار به دلتا نمیرسه و دلتا یه سر و گردن از فتک بالاتره
              من با هر دو برند کار کردم و همین الانم از هر دو برند جلوی دستم موجود هست. از نظر پشتیبانی هم باید بگم دلتا پشتیبانی قوی تری داره و کارشناسان متبحر بیشتری هستند که میتونند راهنمایی کنند.

دیدگاه

با سلام
                در دلتا بخاطر اینکه هزینه بیاد پایین سخت افزار کیفیت لازم رو نداره و پس از مدتی ممکنه خراب بشه(ممکنه خراب هم نشه) و برای شما که تازه می خوای برای شرکت ها کار کنی و اعتماد اون ها رو جلب کنی LS بهتره

دیدگاه

باتشکر خدمت همه افرادی که بنده را قابل دانستند ونظر شان را برای بنده ارسال کردند ...
                  حالا فکر کنم میشه گفت که به نسبت نظر مثبتی روی دلتا نیست ! البته من خودم 2 سال با این برند سروکار داشتم ، پشتیبانی شان آنقدرها هم خوب نیست خیلی اوقات چندین ماه باید منتظر قطعات وتجهیزات روال شان باشیم ، البت در قسمت فنی وتعمیرات بدنیستند
                  در انتها افرادی که با LS کار می کردند ویا مرتبط هستند از لحاظ پشتیبانی ، موجود بودن قطعات وتجهیزات روال ، تعمیرات راضی اند ؟
                  کلا نظرشان مثبت هست آیا ؟؟؟
                  بازم اگر مورد ویا برند خاص دیگری پیشنهاد کنید ممنون می شوم ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omran_1431

در انتها افرادی که با LS کار می کردند ویا مرتبط هستند از لحاظ پشتیبانی ، موجود بودن قطعات وتجهیزات روال ، تعمیرات راضی اند ؟
                    کلا نظرشان مثبت هست آیا ؟؟؟
                    بازم اگر مورد ویا برند خاص دیگری پیشنهاد کنید ممنون می شوم ...
                    از نظر پشتیبانی فنی PLC های LS اصلا جای نگرانی نداشته باشید(تا جایی که بشه دوستان کمک میکنند) البته مگر اینکه شما بخواهید سر مسائل بسیار جزیی برنامه نویسی که قاعدتا مربوط به خود برنامه نویس میشه سئوال کنید که باید قبول کرد حل چنین مسائلی صرفا برعهده خود برنامه نویس است و یا اینکه حل این مسئله با گفتگوی تلفنی حل نخواهد شد
                    در غیر این صورت همانطوری که گفتم خیالتان راحت باشد در مورد مسائل فنی جای اشکالی نیست.
                    PLC LS کلاس های آموزشی در سه سطح مقدماتی تکیمیلی و پیشرفته دارند که مدرس آن 12 سال سابقه کار با این نوع PLC ها را دارد در صورتی که نیاز به آشنایی از این طریق دارید میتوانید با بخش آموزش صحبت داشته باشید
                    در باب تکمیل موجودی هم باید عرض کنم مجموعه LS مجموعه بزرگیست بنابراین در موارد روتین هیچ گونه کمبودی احساس نمیشود اما خوب واقعا چون رنج محصولات زیاد هست این امکان وجود دارد که بعضی از کارت ها موجود نباشد ولی همیشه سعی بر آن بوده که جوابگوی نیازهای مشتری باشند

دیدگاه

برادر تا حالا با دلتا برنامه برای ارتباط مدباس نوشتی؟

یا PLC link؟

مگه میشه آدم با WPLsoft مدباس نوشته باشه و بعد از فتک بد بگه؟! خداییش برای یک آدرس مدباس باید چند خط برنامه بنویسی؟ چقدر تنظیمات باید تو برنامه انجام بدی؟

یه برنامه برای خوندن 10 تا آدرس مدباس از یک ایستگاه با مدباس 485 بنویس بذار تا ببینیم فتک ساده تره یا دلتا؟!

برای فتک فقط لازمه آدم یه جدول پرکنه و یه وظیفه هر جا خواست توی برنامه استفاده کنه. با دلتا چجوری میشه؟

من در مورد صنایع دیگه اطلاعی ندارم اما در صنعت غذا در حال حاضر اونهایی که از همه جلوتر هستن دارن از فتک استفاده میکنن. (نمونه ها:عباسی، اسفندیاری و چند سازنده مشهدی هم بودن که اجازه ندارم اسم ببرم اما پگاه مشهد هم بخش فنی اش کلا فتک استفاده میکنن)

من هر بار از درنامهر سفارش داشتم 1 یا دو روزه شهرستان تحویل دادن. نمایندگی مشهدشون رو اطلاع دارم که قوی هست.
                      The real measure of your wealth is how much you’d be worth if you lost all your money

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PCminister63
                        برادر تا حالا با دلتا برنامه برای ارتباط مدباس نوشتی؟

یا PLC link؟

مگه میشه آدم با WPLsoft مدباس نوشته باشه و بعد از فتک بد بگه؟! خداییش برای یک آدرس مدباس باید چند خط برنامه بنویسی؟ چقدر تنظیمات باید تو برنامه انجام بدی؟

یه برنامه برای خوندن 10 تا آدرس مدباس از یک ایستگاه با مدباس 485 بنویس بذار تا ببینیم فتک ساده تره یا دلتا؟!

برای فتک فقط لازمه آدم یه جدول پرکنه و یه وظیفه هر جا خواست توی برنامه استفاده کنه. با دلتا چجوری میشه؟

من در مورد صنایع دیگه اطلاعی ندارم اما در صنعت غذا در حال حاضر اونهایی که از همه جلوتر هستن دارن از فتک استفاده میکنن. (نمونه ها:عباسی، اسفندیاری و چند سازنده مشهدی هم بودن که اجازه ندارم اسم ببرم اما پگاه مشهد هم بخش فنی اش کلا فتک استفاده میکنن)

من هر بار از درنامهر سفارش داشتم 1 یا دو روزه شهرستان تحویل دادن. نمایندگی مشهدشون رو اطلاع دارم که قوی هست.
                        دوست عزیز سادگی در برنامه نویسی دلیل برای کیفیت بالا نیست
                        ما که پیش خود متخصصین فتک باگ های برنامه و همچنین سخت افزار گفتیم اون عزیزان هم اول مقاومت کردند اما وقتی خودشون هم تست کردند به نتایج ما رسیدند.
                        و اما موارد استفاده گویا از سمینار اصفهان و همچنین ورود دلتا به صنایع نفت و پتروشیمی بی اطلاع بودید.
                        اون چیزی که مهمه اول پایداری خود برنامه و همچنین کیفیت سخت افزار هست

دیدگاه

با سلام
                          از بین برندهای موجود شما بعد از زیمنس کدامیک را جهت اجرای کار پیشنهاد میکنید ؟ ممنون
                          هرگز به نیکی نمی رسید تازمانیکه از آنچه دوست می دارید انفاق کنید .

دیدگاه

دوست عزیز شما میتونی از محصولات LS استفاده کنی ، البته برندهای دیگه هم هست اما باید دید از نظر پشتیبانی و پشتوانه محصول بررسی کرد
                            بعداز LS برندهایی مثل دلتا و فتک قرار میگیره

دیدگاه

ls خوبه ولی اصلا پشتیبانی خوبی ندارند.

اگه شما از لحاظ فنی به مشکل بخوری اصلا پاسخ گو نیستند.

www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X