اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک بار پروگرام شدن میکرو در کار با LCD کاراکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک بار پروگرام شدن میکرو در کار با LCD کاراکتری

سلام
    من وقتی code زیر رو با پروگرامر STK500 ساخت شرکت نوآوران با نرم افزار Codevision روی میکرو پروگرام می کنم ،با بستن مدار ، کاملا درست جواب میده اما دیگه میکرو پروگرام نمیشه و ارور STK500 Error Entering Programming Mode میده.
    در ضمن به فیوز بیت ها هم دست نزدم و روی اسیلاتور 1 مگ داخلی و به صورت دیفالت هستش و پورت B رو به عنوان پورت LCD استفاده می کنم و ارتباطی به Jtag نداره.
    تا حالا یه میکرو mega8 و دو تا mega16 رو به این روز درآورده این برنامه و همین تلفات :eek: باعث شده این چیزایی که نوشتم رو بفهم.
    نکته جالب اینه که فقط این برنامه باعث این موضوع میشه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

[quote]

#include <mega16a.h>
    #include <stdio.h>
    #include <delay.h>
    #asm
    .equ __lcd_port=0x18 ;PORTB
    #endasm
    #include <lcd.h>
    void main(void)
    {
    PORTB=0xFF;
    DDRB=0xFF;
    PORTC=0x00;
    DDRC=0xFF;
    PORTD=0x00;
    DDRD=0x00;
    lcd_init(16);
    while(1)
    {
    lcd_gotoxy(0,0);
    lcd_putsf("Row one"
    lcd_gotoxy(0,1);
    lcd_putsf("Row two"
    }
    }

پاسخ : یک بار پروگرام شدن میکرو در کار با LCD کاراکتری

به عنوان اطلاعات بیشتر الآن یه میکرو دیگم هم به این روز افتاد ولی این بار یه برنامه معمولی LED رو PRogram و تست کردم
    الآن به یه چیز دیگه شک کردم
    من این بار منبع تغذیه ام رو خاموش کردم و میکرو خاموش شد و برخلاف دفعه های قبلی سیم VCC رو قطع نکردم ... این ربطی نداره؟؟
    شاید هم اینکه پایه ای که خروجیه رو به ورودی وصل کردم ... این چطور نمیتونه میکرو رو به درک واصل کنه؟؟ oo:
    به عنوان احتمال آخر هم میتونه مشکل از پروگرامر باشه.
    امیدوارم اساتید اینجا بتوون کمک کنن . :cry:

دیدگاه

[quote=shahabvalizade]
      سلام
      من وقتی code زیر رو با پروگرامر STK500 ساخت شرکت نوآوران با نرم افزار Codevision روی میکرو پروگرام می کنم ،با بستن مدار ، کاملا درست جواب میده اما دیگه میکرو پروگرام نمیشه و ارور STK500 Error Entering Programming Mode میده.
      در ضمن به فیوز بیت ها هم دست نزدم و روی اسیلاتور 1 مگ داخلی و به صورت دیفالت هستش و پورت B رو به عنوان پورت LCD استفاده می کنم و ارتباطی به Jtag نداره.
      تا حالا یه میکرو mega8 و دو تا mega16 رو به این روز درآورده این برنامه و همین تلفات :eek: باعث شده این چیزایی که نوشتم رو بفهم.
      نکته جالب اینه که فقط این برنامه باعث این موضوع میشه.
      ممنون میشم راهنمایی کنید.

#include <mega16a.h>
      #include <stdio.h>
      #include <delay.h>
      #asm
      .equ __lcd_port=0x18 ;PORTB
      #endasm
      #include <lcd.h>
      void main(void)
      {
      PORTB=0xFF;
      DDRB=0xFF;
      PORTC=0x00;
      DDRC=0xFF;
      PORTD=0x00;
      DDRD=0x00;
      lcd_init(16);
      while(1)
      {
      lcd_gotoxy(0,0);
      lcd_putsf("Row one"
      lcd_gotoxy(0,1);
      lcd_putsf("Row two"
      }
      }
      سلام
      دوست عزیز ممکنه در برنامه کریستال روی 8 مگ باشه و بعد از پروگرام کردن دیگه پروگرامر میکروکنترلتون رو نمیشناسه
      اگر پروگرامرتون قابلیت پروگرام کردن با سرعت پایین رو داره جامپرش رو وصل کنید و پروگرام کنید مشکلتون حل میشه

دیدگاه

سلام
        ببخشید منظورتون از اینکه در برنامه روی 8 مگ باشه اینه که توی تنظیمات کد ویژن مربوط به برنامه خودم؟
        من مطمئنم که تنظیمات کد ویژن روی 1 مگ هست.

یک سوال دیگه هم اینجا پیش میاد..
        اگه جامپر مربوط به کریستال خارجی وصل باشه ممکنه یه همچین شرایطی رو پیش بیاره ...

یه چیز دیگه هم اینکه SCK FREQ میتونه اثر داشته باشه؟ البته می دونم که این پارامتر مربوط به پروگرام کردن ISP هستش و من ازش استفاده نمی کنم و میکرو رو جدا می کنم.

دیدگاه

مشکل از تنظیم روی کریستال خارجی نبوده چون اگر اینطور بود اصلا مدارتون کار نمی کرد
          مشکل باید از همون پروگرمر باشه من هم همین stk500 ایرانی روخریدم که الان گوشه خونه افتاده وازش استفاده نمی کنم برای منم دقیقا همین اتفاق افتاد یعنی میکرو هام رو غیر قابل شناسایی میکرد که با خریدن دستگاه avr recovery از سایت eca میکرو ها رو دوباره زنده کردم
          من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
          آلبرت اینشتین
          منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

ممنون حالا پیشنهاد شما واسه پروگرامر چیه؟
            چی بگیرم که عمری کار کنه؟
            یکی به من گفت multi avr programer رو از همین فروشگاه eca بگیرم...

دیدگاه

دوست عزیز من سایت نوآوران رو دیدم متاسفانه لینکی از راهنمای پروگرامر ندیدم و قبلا هم با STK500 کار نکردم. ولی از اونجایی که مدتی هست بر روی پروگرامرهای موجود در بازار مطالعه میکنم و در حال طراحی و تولید یک نوع پروگرامر جدید هستم حاضرم به شما پروگرامر با قیمت پایین تر بدهم و البته در صورت تمایل شما پروگرامر فعلی را برای من بفرستید بررسی میکنم تا مطالعاتم کاملتر و دقیق تر شود و در عوض این لطف شما در صورتیکه پروگرامر قابل تعمیر بود برایتان درست کرده و ارسال کنم.
              البته میتوانید میکروهایی را که احیانا توسط این پروگرامر دچار مشکل شدند را بفرستید تا پس از برگرداندن به حال عادی برایتان ارسال شود.
              لینک پروگرامر مورد نظر من برای شما
              http://elewiz.com/product/programmer.html

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lachini
                دوست عزیز من سایت نوآوران رو دیدم متاسفانه لینکی از راهنمای پروگرامر ندیدم و قبلا هم با STK500 کار نکردم. ولی از اونجایی که مدتی هست بر روی پروگرامرهای موجود در بازار مطالعه میکنم و در حال طراحی و تولید یک نوع پروگرامر جدید هستم حاضرم به شما پروگرامر با قیمت پایین تر بدهم و البته در صورت تمایل شما پروگرامر فعلی را برای من بفرستید بررسی میکنم تا مطالعاتم کاملتر و دقیق تر شود و در عوض این لطف شما در صورتیکه پروگرامر قابل تعمیر بود برایتان درست کرده و ارسال کنم.
                البته میتوانید میکروهایی را که احیانا توسط این پروگرامر دچار مشکل شدند را بفرستید تا پس از برگرداندن به حال عادی برایتان ارسال شود.
                لینک پروگرامر مورد نظر من برای شما
                http://elewiz.com/product/programmer.html
                سلام آقای مهندس
                اول بابت ساختن پروگرمر تبریک میگم وضمنا میخواستم بدونم
                این پروگرمر با نرم افزار atmel studio هم سازگاری داره؟
                من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
                آلبرت اینشتین
                منبع: http://fa.wikiquote.org

دیدگاه

سلام دوست عزیز و متشکرم.
                  این پروگرامر در واقع نوعی USBASP هست و در نتیجه در تمامی کمپایلرها و سیستم عامل ها قابل استفاده است.
                  بسکام که مستقیما USBASP را ساپورت میکنه.
                  کدویژن هم در سایت خودش در قالب یک مقاله نحوه استفاده از USBASP را توضیح داده.
                  atmel studio هم امکان استفاده را فراهم کرده که در اینترنت و منجمله همین انجمن توضیح داده شده.

فقط من سعی کردم اشکالات موجود را برطرف کنم منجمله درج تمامی قطعات از پین یک زیف سوکت و تامین کلاک در حین پروگرام جهت پوشش تمامی حالات فیوز بیت CKSEL. خیلی دوست دارم که کار رو تکمیل تر کنم و بخاطر همین دنبال اطلاعات راجع به سایر پروگرامرها و مزایا و معایبش هستم. البته یک نوع پیشرفته تر هم طراحی کردم که میتونه انواع آی سی های دیجیتال و برخی از آی سی ها و قطعات دیگه رو هم تست میکنه و دنبال توسعه جهت راه اندازی لاجیک آنالیزر هم هستم.
                  فیلمش هم در سایت هست هم در پارات :
                  http://www.aparat.com/v/dAWEz

http://elewiz.com/images/product/digital_ic_tester_74138.swf

اگر هم شما پیشنهادی دارید خوشحال میشم با من در میان بگذارید.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X