اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از مقاومت PULL_UP برای اتصال MMC به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از مقاومت PULL_UP برای اتصال MMC به میکرو

سلام

در یک پروژه MMC رو بدون مقاومتهای PULL_UP بدون مشکل به میکرو وصل کردم.
    آیا لازم که از مقاومت PULL_UP استفاده کنم؟
    اگه لازمه در ولتاژ 3.3 مقدار مقاومت چقدر باید باشه؟
    این مدار باید مدت زیادی روشن باشه ولی امکان داره در بعضی ساعتها در حالت standby قرار بگیره.
    لازمه که تو این حالت برق تغذیه MMC رو قطع کنم یا با تغذیه مدام مشکلی براش پیش نمیاد؟

ممنون

پاسخ : استفاده از مقاومت PULL_UP برای اتصال MMC به میکرو

اگر از Xmega استفاده میکنید و با توجه به اینکه این میکرو کنترلر هم از تغذیه 3.3 ولت استفاده میکنه و از طرفی MMC با 3.3 ولت راه اندازی میشه نیازی به استفاده از مقاومت Pull-Up نیست هر چند تعبیه فوت پرینت های اون برای مقاصد بعدی شیوه آینده نگرانه ای میتونه باشه.
    وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

دیدگاه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ع.واحدی
        اگر از Xmega استفاده میکنید و با توجه به اینکه این میکرو کنترلر هم از تغذیه 3.3 ولت استفاده میکنه و از طرفی MMC با 3.3 ولت راه اندازی میشه نیازی به استفاده از مقاومت Pull-Up نیست هر چند تعبیه فوت پرینت های اون برای مقاصد بعدی شیوه آینده نگرانه ای میتونه باشه.
        ممنون از توضیحتون.
        یعنی نیازی به استفاده از مقاومت نیست؟چون در عکسهایی که دوستمون قرار دادن از مقاومت PULL_DOWN و مقاومت سری با میکرو استفائه شده.تغذیه همه هم 3.3 ولت است؟
        من مدار رو بدون مقاومت بدون مشکل بستم.ولی نمیدونم تو دراز مدت مشکل پیش میاد یا نه؟
        ممکنه نظرتون رو درباره قطع تغذیه مموری در هنگام standby بگید؟این کار میتونه عمر مموری رو بیشتر کنه ؟

دیدگاه

اگر قصد اتصال mmc در هنگام روشن بودن تغذیه را دارید (یعنی ابتدا کارت متصل نباشد و در زمان روشن بودن مدار به میکروکنترلر وصل شود) بهتر است مقاومتی در محدوده 50 تا 100 کیلواهم روی دو خط data قرار دهید. برای توضیحات بیشتر به بخش Consideration to Bus Floating and Hot Insertion در لینک زیر مراجعه کنید:

http://elm-chan.org/docs/mmc/mmc_e.html
          اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
          دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
          برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
          ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط edisun
            ممنون از توضیحتون.
            یعنی نیازی به استفاده از مقاومت نیست؟چون در عکسهایی که دوستمون قرار دادن از مقاومت PULL_DOWN و مقاومت سری با میکرو استفائه شده.تغذیه همه هم 3.3 ولت است؟
            من مدار رو بدون مقاومت بدون مشکل بستم.ولی نمیدونم تو دراز مدت مشکل پیش میاد یا نه؟
            ممکنه نظرتون رو درباره قطع تغذیه مموری در هنگام standby بگید؟این کار میتونه عمر مموری رو بیشتر کنه ؟
            توضیحات تکمیلی رو جناب طراح دادن
            ولی اگه دقت کنید تو تصویری که گذاشتن از ATmega128 استفاده شده و نه از Xmega!!!
            بنده در پروژه هایی که با Xmega انجام دادم به مشکلی در مورد استفاده نکردن مقامت Pull_Down نخوردم حتی در حالتی که آقای کی نژاد (طراح) فرمودند ولی از باب پیش بینی های آتی همیشه فوت پرینت مقاومت ها رو می ذارم.
            سپاس
            وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

دیدگاه

سلام به همه
              من با ایکس مگا با هدر برد ECA و سیم مموری کارت را راه اندازی کردم
              ولی همون مدار ساده رو با پی سی بی زدم
              و متاسفانه بدون هیچ اتلاف وقتی خطای FR_INT_ERR میده در حالی که مدار هدر برد موقع نبود مموری کارت حد اقل چند ثانیه طول می کشه تا جواب بده!!

نمی دونم چشه
              کد هگز و فیوز بیت ها مثل هم اند
              مدار خودم قسمت های ADC , USART تایمر ها و کپچر و RTC را جواب میده
              ولی فقط این مموری جواب نمیده

مشکلاتی که به ذهن دوستان می رسه بفرمایند تا تست کنم

با تشکر از همفکریتون :rolleyes: :nerd:

دیدگاه

آقا حل شد . . . :wow:

مشکل از پایه های WP و CD بود که توی نرم افزار به یک پایه داده شده بود که دیتا داشت
                یعنی توی سخت افزار ECA آزاد بود ولی توی سخت افزار خودم به 3.3 وصل بود (به دلایل مفصل= رفرنس ADC)

موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electron113
                  آقا حل شد . . . :wow:

مشکل از پایه های WP و CD بود که توی نرم افزار به یک پایه داده شده بود که دیتا داشت
                  یعنی توی سخت افزار ECA آزاد بود ولی توی سخت افزار خودم به 3.3 وصل بود (به دلایل مفصل= رفرنس ADC)

موفق باشید.
                  سلام دوست عزیز،
                  بیشتر توضیح میدی که باید چیکار کنیم....
                  ممنون میشم،
                  برای من تو پروتئوس جواب میده،(البته به open میرسه ارور میده)
                  ولی تو عمل ارور FR_INT_ERR میده
                  چراا؟
                  اگه جواب بدی ممنونت میشم

دیدگاه

با سلام و ادب و تبریک سال نو

متاسفانه این خطا خیلی دایره ی وسیعی از مشکلات رو در بر میگیره
                    پیشنهاد می کنم از ولتاژ تغذیه گرفته تا تک تک سیم ها و اتصالات را چک کن.
                    اگه پایه ای را مانند write protect و ... توی برنامه آدرس دادی و توی سخت افزار رهاش کردی حتما بررسیش کن.

البته قبل از اون حتما پایه ها را درست وصل کرده باشیاااااااا

باز هم اگ مشکلت را پیدا نکردی یه کار کن
                    اگه امکانش را داری سیگنال روی پایه های SD را با اسکوپ ببین .
                    ببین اصلا سیگنال داری یا نه ؟

کمکی از دستم بربیاد در خدمتم.

دیدگاه

سلام میخواستم برنامه نویسیش mmc رو شروع کنم چجوریه؟ پروتکول ارتباطیش چجوریه؟ باید به پایه خواصی از میکرو وصل بشه؟یخورده pic کار کردم میشه راهنماییم کنید؟ میکروم pic18f46k80 هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X