ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2014/10/05
    1,546
    1,088

یادگیری رباتیک به شکل اصولی (چگونه الکترونیک یاد بگیرم)

سلام و درود بر شما.
    یه سوال داشتم:

من حدود 4 سال پیش یه مستند دیدم و توی اون مستند کلمه ی ربات رو شنیدم و بعد توی اینترنت این کلمه رو نوشتم و به یه فروشگاه اینترنتی رسیدم و یه کیت ربات خورشیدی خریدم و اون رو سر هم کردم ولی کار نکرد. بعد هم از اینترنت پی دی اف گرفتم و خوندم و یه چیزهایی یاد گرفتم و بعدش کتاب دایره المعارف قطعات الکترونیک خوندم و همین طور چند تا کیت رباتیک لحیم کردم که از 3 تا فقط یکی کار کرد و بعد کتاب هایی مثل (کتاب آموزش کاربردی رباتیک - کتاب اصول و راهنمای رباتیک - روبات مسیریاب - کتاب چگونه ربات بسازیم - کتاب خود آموز رباتیک) خوندم ولی تقریبا پروژه های هیچ کدوم رو انجام ندادم و 2 تا ربات جنگجوی خیلی مقدماتی ساختم و بعد ها 1 مدار چشمکزن با AVR ساختم اونم کد ها و تقشه رو آماده گرفته بودم و بعدش یه آردوینو گرفتم و اونم با استفاده از پروژه های آماده دماسنج و لامپ چشمکزن ساختم.

یعنی در کل من رباتیک و الکترونیک رو خیلی متفرقه کار کردم ولی حالا میخواهم این بار اصولی و متمرکز کار کنم. به کلاس رباتیک خوب هم دسترسی ندارم. (سن: 14 سال)

- حالا لطفا راهنمایی کنید تا اصولی کار کنم و به خوندن کتاب هم علاقه دارم.
    2013/07/12
    شهركرد
    1,377
    77

پاسخ : يادگيري رباتيک به شکل اصولي (چگونه الکترونيک ياد بگيرم)

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر
    سلام و درود بر شما.
    يه سوال داشتم:

من حدود 4 سال پيش يه مستند ديدم و توي اون مستند کلمه ي ربات رو شنيدم و بعد توي اينترنت اين کلمه رو نوشتم و به يه فروشگاه اينترنتي رسيدم و يه کيت ربات خورشيدي خريدم و اون رو سر هم کردم ولي کار نکرد. بعد هم از اينترنت پي دي اف گرفتم و خوندم و يه چيزهايي ياد گرفتم و بعدش کتاب دايره المعارف قطعات الکترونيک خوندم و همين طور چند تا کيت رباتيک لحيم کردم که از 3 تا فقط يکي کار کرد و بعد کتاب هايي مثل (کتاب آموزش کاربردي رباتيک - کتاب اصول و راهنماي رباتيک - روبات مسيرياب - کتاب چگونه ربات بسازيم - کتاب خود آموز رباتيک) خوندم ولي تقريبا پروژه هاي هيچ کدوم رو انجام ندادم و 2 تا ربات جنگجوي خيلي مقدماتي ساختم و بعد ها 1 مدار چشمکزن با AVR ساختم اونم کد ها و تقشه رو آماده گرفته بودم و بعدش يه آردوينو گرفتم و اونم با استفاده از پروژه هاي آماده دماسنج و لامپ چشمکزن ساختم.

يعني در کل من رباتيک و الکترونيک رو خيلي متفرقه کار کردم ولي حالا ميخواهم اين بار اصولي و متمرکز کار کنم. به کلاس رباتيک خوب هم دسترسي ندارم. (سن: 14 سال)

- حالا لطفا راهنمايي کنيد تا اصولي کار کنم و به خوندن کتاب هم علاقه دارم.
    با سلام به شما دوست عزيز رباتيک هم به نظر من فقط الگوريتم شما بايد يه الگوريتم را مد نظرتوت قرار بدبد و با استفاده از مکانيک و الکترونيک اون الگوريتم را در بياريد در ضمن رباتيک نياز به برنامه نويسي اشنايي با قطعات و... نياز داره شما همين که شروع کردي خودش کلي خوب کم کم خودت را با قطعات اشنا کن سعي کن مدارات مختلف را تست کني و با تغيير مقادير اون ها ببيني چه تغييري در مدارت به وجود ميياد براي شروع از برنمامه نويس بيسيک
    avr استفده کن ومدارات مختلف را تست کن بندههمين تابستون گذشته به يه نوجوان 11 سال برنامه نويسي را ياد دادم که تونست براي خودش ربات بسازه پس نه فکر کن که برات زود نه فکر کن که دير شده همين که شروع کني کم کم ياد ميگيري جزوه رباتيک و محمد جواد فتوحي را دنلود وبخون مفيد

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[move][b][size=18pt] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.[/size]
    2014/10/05
    1,546
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط حميد رضا رياحي
    با سلام به شما دوست عزيز رباتيک هم به نظر من فقط الگوريتم شما بايد يه الگوريتم را مد نظرتوت قرار بدبد و با استفاده از مکانيک و الکترونيک اون الگوريتم را در بياريد در ضمن رباتيک نياز به برنامه نويسي اشنايي با قطعات و... نياز داره شما همين که شروع کردي خودش کلي خوب کم کم خودت را با قطعات اشنا کن سعي کن مدارات مختلف را تست کني و با تغيير مقادير اون ها ببيني چه تغييري در مدارت به وجود ميياد براي شروع از برنمامه نويس بيسيک
    avr استفده کن ومدارات مختلف را تست کن بندههمين تابستون گذشته به يه نوجوان 11 سال برنامه نويسي را ياد دادم که تونست براي خودش ربات بسازه پس نه فکر کن که برات زود نه فکر کن که دير شده همين که شروع کني کم کم ياد ميگيري جزوه رباتيک و محمد جواد فتوحي را دنلود وبخون مفيد
    ممنون از پاسخ شما.
    ولی من میخواهم اصولی کار کنم فکر نکنم با تغییر دادن مقادیر راه به جایی ببرم.

لطفا دیگر دوستان راهنمایی کنند.
    2011/11/25
    نايين
    715
    13

سلام، دوست عزيز،
    اگر مشتاق به کار در اين حوزه هستيد، من توصيه اي دارم به شما و همه ي کساني که تازه مي خواهند شروع کنند،
    شايد يکم الان براتون عجيب باشه ولي من توصيه ميکنم تا فرصت داريد زبانتون(خصوصا در حوزه خواندن متن) تقويت کنيد، باتمرين و خواندن متن هاي انگليسي زياد،
    فعلا تمرکزتون را بيشتر به تقويت زبان بزاريد تا درگير شدن با تکنولوژي،
    در آينده مهم اين نيست با چه تکنولوژي هايي آشنا باشيد، مهم اينه که بتونيد با هر تکنولوژي جديد که مواجه شديد ازش نترسيد و راحت باهاش کار کنيد،

بعد هم براي شروع به کار بايستي با مفاهيم اوليه آشنا باشيد که بهترين مکان دانشگاه ست، سعي کنيد تا ميتونيد تو دانشگاه موفق باشيد و همه ي مفاهيم را درک کنيد،
    راه اندازي ماژول nrf24l01p براي codevision (ارتباط بيسيم بين دو ميکرو) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78587.0
    کوچ کردن از کدويژن به http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81025.0 : AtmelStudio
    نحوه نوشتن اصولي يک لايبرري و درايور نرم افزاري( بصورت ساده) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81071
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82130.0 سفارش راه انداز ماژول هاي مختلف توسط اعضاي انجمن
    انشالله به زودي تاپيک ها به روز رساني خواهد شد،
    2014/10/05
    1,546
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط RubeuS
    سلام، دوست عزيز،
    اگر مشتاق به کار در اين حوزه هستيد، من توصيه اي دارم به شما و همه ي کساني که تازه مي خواهند شروع کنند،
    شايد يکم الان براتون عجيب باشه ولي من توصيه ميکنم تا فرصت داريد زبانتون(خصوصا در حوزه خواندن متن) تقويت کنيد، باتمرين و خواندن متن هاي انگليسي زياد،
    فعلا تمرکزتون را بيشتر به تقويت زبان بزاريد تا درگير شدن با تکنولوژي،
    در آينده مهم اين نيست با چه تکنولوژي هايي آشنا باشيد، مهم اينه که بتونيد با هر تکنولوژي جديد که مواجه شديد ازش نترسيد و راحت باهاش کار کنيد،

بعد هم براي شروع به کار بايستي با مفاهيم اوليه آشنا باشيد که بهترين مکان دانشگاه ست، سعي کنيد تا ميتونيد تو دانشگاه موفق باشيد و همه ي مفاهيم را درک کنيد،
    خیلی ممنون از نظر شما دوست عزیز.
    با استفاده از زبان انگلیسی سرعت یادگیری مباحث خیلی بالا میرود.
    تلاش خودم رو برای اجرایی کردن پیشنهاد شما میکنم.
    2010/11/15
    اصفهان
    1,678
    54

پيشنهاد دوستان کافي بود

به نظر من بحث رباتيک ترکيب مکانيک و الکترونيک هست

و بايد به صورت عملي مکانيک را کار کنيد مثلا بتونيد با خم کاري ورق روغن نباتي 5 کيلويي يا بزرگتر يه شاسي و اسکلت يه روباط ساده را در بياوريد

بخشي را با پيچ و مهره - خم کاري - فنر و .... براش طراحي کنيد

و ......
    --------------------------- --------------------------
    2014/10/05
    1,546
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط aswhu600
    پيشنهاد دوستان کافي بود

به نظر من بحث رباتيک ترکيب مکانيک و الکترونيک هست

و بايد به صورت عملي مکانيک را کار کنيد مثلا بتونيد با خم کاري ورق روغن نباتي 5 کيلويي يا بزرگتر يه شاسي و اسکلت يه روباط ساده را در بياوريد

بخشي را با پيچ و مهره - خم کاري - فنر و .... براش طراحي کنيد

و ......
    حرف اون دوستمون که فرمودند روی تقویت زبان کار کنیم درسته ولی به این معنی نیست که کلا الکترونیک رو بزاریم کنار تا وقتی که زبانمون خوب شد. من به الکترونیک و رباتیک علاقه دارم و میخواهم در حال حاضر به صورت اصولی یاد بگیرم.
    اینم آموزشی مقدماتی آردوینو که خودم ساختم:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=106040.0
    2010/12/18
    یزد
    663
    65

دوست عزيز بنده ب عنوان يک دانشجو سطح ليسانس رشته الکترونيک ک وضعيت شمارو داشتم
    و از چهارم دبستان علاقه شديدي به الکترونيک داشتم ( نه مونتاژ کيت هاي آماده! بلکه آموزش طراحي و ساختشون )
    پيشنهاد ميکنم :

براي يادگيري الکترونيک در اين سن اگه خود بنده برگردم : ( البته من با کلاس آموزشي الکترونيک تئوري سمپاد شروع کردم اون زمون برا مقطع دبيرستان هاي تيزهوشان تشکيل ميشد خودمو ب زور جا کردم تو کلاس اوضاعي داشتيم ! از محاسبات ساده رياضي شبيه جذر عاجز بودم استاد بعد هرجلسه برام کلاس ياضي ميذاشت :biggrin:
    آشنايي به قطعات بسيار مهم هست کتاب آموزش تضميني الکترونيک رو حتما تهيه کنيد و بخونيد ( رنج وسيعي از قطعات رو با نحوه تستشون بهت آموزش ميده )
    اون پي دي افي که دوستمون فرمودند رو بخون من همونو سرکلاس هاي رباتيکم تدريس ميکنم به نظرم کاملا براي دوستان دانش آموز مناسب هست ( آموزش رباتيک آقاي فتوحي )

بيشتر بخوانيد : http://www.parsbook.org/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D A%A9-%D9%88-%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9

رياضي خودتو قوي کن ، اگه ميخواي به يک طراح سيستم هاي خلاق الکترونيکي تبديل بشي علاوه بر ديد و اشتياق اوليه رياضيت بايد قوي باشه ممکنه درحال حاضر هنوز نتوني درگير محاسبات بشي ولي در آينده ک دانشجو شدي يا حتي قبل ترش ، ديد رياضي در تحليل يک سيستم بهت فوق العاده کمک ميکنه

درکنار الکترونيک آنالوگ ک برات تو اين سن مهم تره تا ديجيتال ، چون زيربنا و پايتو قوي ميکنه ، ديد بهت ميده و با سازوکار هاي اصلي آشنات ميکنه
    الکترونيک ديجيتال رو هم آروم آروم کار کن
    AVR با زبان بيسيک

البته من خودم هميشه معتقدم علاقه اي که من مخصوصا در سنين شما به طراحي داشتم رو کمتر کسي داره! اگه واقعا درون خودت ميبيني به طراحي علاقه داري نه به صرفا اينکه ي مدار درست کني برات نميدونم برقصه !
    کارهايي ک گفتمو بکن

اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است
    2014/10/05
    1,546
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran901
    دوست عزيز بنده ب عنوان يک دانشجو سطح ليسانس رشته الکترونيک ک وضعيت شمارو داشتم
    و از چهارم دبستان علاقه شديدي به الکترونيک داشتم ( نه مونتاژ کيت هاي آماده! بلکه آموزش طراحي و ساختشون )
    پيشنهاد ميکنم :

براي يادگيري الکترونيک در اين سن اگه خود بنده برگردم : ( البته من با کلاس آموزشي الکترونيک تئوري سمپاد شروع کردم اون زمون برا مقطع دبيرستان هاي تيزهوشان تشکيل ميشد خودمو ب زور جا کردم تو کلاس اوضاعي داشتيم ! از محاسبات ساده رياضي شبيه جذر عاجز بودم استاد بعد هرجلسه برام کلاس ياضي ميذاشت :biggrin:
    آشنايي به قطعات بسيار مهم هست کتاب آموزش تضميني الکترونيک رو حتما تهيه کنيد و بخونيد ( رنج وسيعي از قطعات رو با نحوه تستشون بهت آموزش ميده )
    اون پي دي افي که دوستمون فرمودند رو بخون من همونو سرکلاس هاي رباتيکم تدريس ميکنم به نظرم کاملا براي دوستان دانش آموز مناسب هست ( آموزش رباتيک آقاي فتوحي )

بيشتر بخوانيد : http://www.parsbook.org/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D A%A9-%D9%88-%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9

رياضي خودتو قوي کن ، اگه ميخواي به يک طراح سيستم هاي خلاق الکترونيکي تبديل بشي علاوه بر ديد و اشتياق اوليه رياضيت بايد قوي باشه ممکنه درحال حاضر هنوز نتوني درگير محاسبات بشي ولي در آينده ک دانشجو شدي يا حتي قبل ترش ، ديد رياضي در تحليل يک سيستم بهت فوق العاده کمک ميکنه

درکنار الکترونيک آنالوگ ک برات تو اين سن مهم تره تا ديجيتال ، چون زيربنا و پايتو قوي ميکنه ، ديد بهت ميده و با سازوکار هاي اصلي آشنات ميکنه
    الکترونيک ديجيتال رو هم آروم آروم کار کن
    AVR با زبان بيسيک

البته من خودم هميشه معتقدم علاقه اي که من مخصوصا در سنين شما به طراحي داشتم رو کمتر کسي داره! اگه واقعا درون خودت ميبيني به طراحي علاقه داري نه به صرفا اينکه ي مدار درست کني برات نميدونم برقصه !
    کارهايي ک گفتمو بکن
    ممنون از شما
    کتاب آموزش تضمینی الکترونیک رو سال پیش خوندم و دایره المعارف قطعات الکترونیک رو هم خوندم.
    آموزش رباتيک آقایان مرتضی هومان فرد، محمد جواد فتوحی رو هم تقریبا اوایل شروع رباتیکم خوندم (4 سال پیش).

من می خواهم AVR رو با زبان C کار کنم مشکلی نداره؟
    2010/12/18
    یزد
    663
    65

با توضيحاتتون نه خيلي هم خوبه
    ولي به نظر من زبان بيسيک براي شروع بهتره
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10