اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با خروجی AD826

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با خروجی AD826

سلام
    من با اپ امپ AD826 یک مقایسه گر ساختم به طوری که یک موج سینوسی رو با یک مقدار dc مقایسه می کنه و یا به اشباع مثبت میره یا به اشباع منفی
    ولی مشکلی که وجود داره اینه که وقتی می خواد به اشباع مثبت بره با چند تا پله خودش رو به اون بالا می رسونه
    باید بگم که فرکانس سینوسی هم در حد 700 کیلوهرتزه

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : مشکل با خروجی AD826

با سلام
    بهتر بود نقشه رو هم میذاشتین. ولی برای ساخت مقایسه کننده، بهتره از قطعات مخصوص اینکار مثل 393 و 339 استفاده کنین با یه اشمیت کوچولو.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
      با سلام
      بهتر بود نقشه رو هم میذاشتین. ولی برای ساخت مقایسه کننده، بهتره از قطعات مخصوص اینکار مثل 393 و 339 استفاده کنین با یه اشمیت کوچولو.
      سلام
      این مقایسه گر هایی که گفتید اصلا تو این فرکانس جواب نمی دن من 393 رو تست کردم

به نقشه که احتیاج نیست اون سینوسی رو به پایه مثبت اپ امپ و مقدار DC رو به پایه منفی داده ام
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

البته توی دیتا شیت براشون محدودیت فرکانسی نزده. ولی زمان پاسخ 300 نانو ثانیه برای سیگنال بزرگ قید شده که با حساب همین عدد، به فرکانس 3 مگا هرتز میرسیم. ولی چیزی که باز میتونه تو خروجی موثر باشه مسئله ظرفیت خازنی بار و توانایی جریاندهی آیسی هست. بخاطر همین گفتم نقشه رو بذارین.

بسته به ظرفیت خازنی بار، تو اون فرکانس جریان لحظه ای زیادی برای پر کردن سریع خازن، از خروجی کشیده میشه و به نظرم خروجی 50 میلی آمپری آیسی شما جوابگو نیست. بخاطر همین موقع بالا رفتن پله میندازه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
          البته توی دیتا شیت براشون محدودیت فرکانسی نزده. ولی زمان پاسخ 300 نانو ثانیه برای سیگنال بزرگ قید شده که با حساب همین عدد، به فرکانس 3 مگا هرتز میرسیم. ولی چیزی که باز میتونه تو خروجی موثر باشه مسئله ظرفیت خازنی بار و توانایی جریاندهی آیسی هست. بخاطر همین گفتم نقشه رو بذارین.

بسته به ظرفیت خازنی بار، تو اون فرکانس جریان لحظه ای زیادی برای پر کردن سریع خازن، از خروجی کشیده میشه و به نظرم خروجی 50 میلی آمپری آیسی شما جوابگو نیست. بخاطر همین موقع بالا رفتن پله میندازه.
          باید بگم که اصلا در خروجی باری وجود نداره و وقتی بار می گذارم یه خرده بدتر میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seyed saeed
            باید بگم که اصلا در خروجی باری وجود نداره و وقتی بار می گذارم یه خرده بدتر میشه
            همون طبقه ورودی اسیلوسکوپ واسش میشه بار خازنی. اگه دقت کنین وقتی خروجی صفره (خازن بار کاملا تخلیه هست) و ولتاژ میخواد بره بالا، اولاش پله دارین.
            پر کردن یه خازن در حد چند صد پیکو فاراد تو زمان مثلا 100 نانو ثانیه جریان حد اقل چند صد میلی آمپری میخواد. به نظرم از ماسفت درایورها استفاده کنین که مخصوص اینکار هستن و جریانهای لحظه ای زیادی میدن و میکشن. مثلا TC4420. یعنی خروجی مقایسه کننده رو به ورودیش بدین و بعد خروجیش رو با اسکوپ ببینین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
              همون طبقه ورودی اسیلوسکوپ واسش میشه بار خازنی. اگه دقت کنین وقتی خروجی صفره (خازن بار کاملا تخلیه هست) و ولتاژ میخواد بره بالا، اولاش پله دارین.
              پر کردن یه خازن در حد چند صد پیکو فاراد تو زمان مثلا 100 نانو ثانیه جریان حد اقل چند صد میلی آمپری میخواد. به نظرم از ماسفت درایورها استفاده کنین که مخصوص اینکار هستن و جریانهای لحظه ای زیادی میدن و میکشن. مثلا TC4420. یعنی خروجی مقایسه کننده رو به ورودیش بدین و بعد خروجیش رو با اسکوپ ببینین.
              ممنون درست شد از TC4420 استفاده کردم درست شد اصلا به این قضیه توجه نکرده بودم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X