اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساختن دستگاه دیاگ کوچک برای پراید ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساختن دستگاه دیاگ کوچک برای پراید ها

سلام
    میدونم که برای انجام خیلی از تعمیرات های ماشین نیاز به دیاگ داریم
    توی پراید ها از 4 نوع ecu استفاده شده
    ممن قصد دارم که دیتگاهی رو درست کنم که با میکرو آرم یا avr بتونه ارور ها و تمام چیز هایی که ممکنه رو روی اون نشون بدم
    مثلا اگر نیاز به پاک کردن ارور یا عیب یابی با تعریف سوئیچ و.... ماشین باشه با همین دستگاه امکان پذیر باشه
    در این ضمینه هر کمکی کنید ممنونم
    مدت هاست نیستم

پاسخ : ساختن دستگاه دیاگ کوچک برای پراید ها

موضوع خوبیه منم واسه پژو میخام ولی اطلاعات به درد بخوری دربارش ندارم.امیدوارم دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارن کمک کنن.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام
      سوکت های انتقال دیتای ECU ها چند مدل محدود هست
      که همه اطلاعات ECU از کیلومتر و دور موتور و.. رو میشه ازش گرفت

دستگاهی که شما میخواید بسازید نمونه آمادش 40 تا 100 هزارتومن هست و اطلاعات رو از سوکت میگیره؛ با بلوتوث یا WiFi توی لپ تاپ یا گوشی موبایل نمایش میده
      توی فروم پرشین تولز سرچ کنید میتونید ببینید
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

همانطور که فرموده اند، بعضی شرکتهای ایرانی چنین سیستمی را نصب کرده اند که هم نمایشگر پنلی دارد و هم با ابزارهائی مثل گوشی همراه می توانند ارتباط برقرار کنند(ظاهرها مونتاژ بردها را به چین سفارش می دهند) اما دو نکته:
        _ اگر وجه تجاری سازی قضیه را مد نظر دارید، بهتره قبل از هر اقدامی این رو بدونید که در فرهنگ تجاری مردم ایران، اگر محصولی به صورت پشن توسط کارخانه سازنده پیشنهاد شود، ممکن است آن را سفارش بدهند اما برای خرید و نصب آنها به صورت آزاد و خارج از چارچوب کارخانه، کمتر تمایل نشان می دهند.

_ برای اینکه با این دو تولید کننده انحصاری خودرو در ایران (یا هر مجموعه دولتی دیگر) ارتباط تجاری برقرار کنید، قبل از مسائلی مثل دانش فنی و کارآئی ایده، نیاز مبرم به رانت دارید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
          اما دو نکته:
          _ اگر وجه تجاری سازی قضیه را مد نظر دارید، بهتره قبل از هر اقدامی این رو بدونید که در فرهنگ تجاری مردم ایران، اگر محصولی به صورت پشن توسط کارخانه سازنده پیشنهاد شود، ممکن است آن را سفارش بدهند اما برای خرید و نصب آنها به صورت آزاد و خارج از چارچوب کارخانه، کمتر تمایل نشان می دهند.

_ برای اینکه با این دو تولید کننده انحصاری خودرو در ایران (یا هر مجموعه دولتی دیگر) ارتباط تجاری برقرار کنید، قبل از مسائلی مثل دانش فنی و کارآئی ایده، نیاز مبرم به رانت دارید.
          :applause: :applause: :applause:
          لب کلام که میگن اینه ها
          آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
            سلام
            سوکت های انتقال دیتای ECU ها چند مدل محدود هست
            که همه اطلاعات ECU از کیلومتر و دور موتور و.. رو میشه ازش گرفت

دستگاهی که شما میخواید بسازید نمونه آمادش 40 تا 100 هزارتومن هست و اطلاعات رو از سوکت میگیره؛ با بلوتوث یا WiFi توی لپ تاپ یا گوشی موبایل نمایش میده
            توی فروم پرشین تولز سرچ کنید میتونید ببینید
            دوست عزیز ممنون از اطلاع رسانی
            این دستگاه اسمش چیه کجا گیر میاد؟من واسه خودم میخام.
            الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori
              دوست عزیز ممنون از اطلاع رسانی
              این دستگاه اسمش چیه کجا گیر میاد؟من واسه خودم میخام.
              http://forum.persiantools.com/thread...obd-ii.495109/

http://esam.ir/itemView.aspx/599171/...A%98%D9%87.htm

چند مدل مختلف هست
              تحقیق کنید بهترین مدل رو انتخاب کنید
              تو همون فروم پرشین تولز چند مدل مختلف من دیدم
              معمولا فروشنده ها اجازه تست میدن؛ حتما اول با محیط نرم افزارش کار کنید

و اگه تهیه کردید لطفا نتیجه رو اینجا اعلام کنید تا بقیه دوستان هم بتونن استفاده کنن

دیدگاه

سلام
                ممنون از همه که تا الان همراهی کردین
                من کلا عادت ندارم که چیزهای ساده رو از بازار تهیه کنم
                اون مدلی که میگین رو هم قبلا دیدم و باهاش کار کردم اما توی اتصال خیلی به مشکل میخوره و گاهی ECU رو نمیشناسه باید چند بار یکشی و وصل کنی یا سوئیچ رو باز و بسته کنی تا بخونه
                من میخوام که با کد هایی که ECU رد و بدل میکنه آشنا بشم و همچنین بتونیم یه دستگاه دیاگ یا تعریف کدسوئیچ و پاک کننده ارور های ecu و نمایش سنسور های ماشین درست کنم که کاملا مطابق با نیاز خودمون باشه
                و هرکسی که خواست به هر شیوه ای اون رو بتونه بسازه (با هر نوع میکرو یا هر نوع ال سی دی)

قصدی از تجاری سازی ندارم فعلا اما اگر ساخته بشه خیلی راحت میشه فروختش - من بیشتر برای تعمیر ماشین ها میخوام تا فروش چون اونهایی که توی بازار هستن خیلی قابلیت هایی زیادی دارن که من اون قابلیت هارو نمیخوام فقط همون چند تای قابلیت های پرکاربردی که گفتم رو میخوام
                مدت هاست نیستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasalifix
                  سلام
                  ممنون از همه که تا الان همراهی کردین
                  من کلا عادت ندارم که چیزهای ساده رو از بازار تهیه کنم
                  اون مدلی که میگین رو هم قبلا دیدم و باهاش کار کردم اما توی اتصال خیلی به مشکل میخوره و گاهی ECU رو نمیشناسه باید چند بار یکشی و وصل کنی یا سوئیچ رو باز و بسته کنی تا بخونه
                  من میخوام که با کد هایی که ECU رد و بدل میکنه آشنا بشم و همچنین بتونیم یه دستگاه دیاگ یا تعریف کدسوئیچ و پاک کننده ارور های ecu و نمایش سنسور های ماشین درست کنم که کاملا مطابق با نیاز خودمون باشه
                  و هرکسی که خواست به هر شیوه ای اون رو بتونه بسازه (با هر نوع میکرو یا هر نوع ال سی دی)

قصدی از تجاری سازی ندارم فعلا اما اگر ساخته بشه خیلی راحت میشه فروختش - من بیشتر برای تعمیر ماشین ها میخوام تا فروش چون اونهایی که توی بازار هستن خیلی قابلیت هایی زیادی دارن که من اون قابلیت هارو نمیخوام فقط همون چند تای قابلیت های پرکاربردی که گفتم رو میخوام
                  خوبه
                  منم بدم نمیاد بدونم چی به چیه :redface:
                  کلا دیاگ تقریبا هیچ سخت افزار خاصی نداره
                  بیشتر نرم افزار اون هست که مهمه
                  کاش دوستانی که قبلا کار کردن تشریف بیارن کمک کنن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X