اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل صوت آنالوگ به دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل صوت آنالوگ به دیجیتال

سلام خدمت دوستان عزیز.در مورد این موضوع من خیلی سرچ کردم ولی جواب چند تا از سوالام رو نگرفتم.چون تو این زمینه تازه کارم شاید سوالام ساده باشه،ولی ممنون میشم جواب بدید.
    من میخوام ی صدا رو مثلا از موبایل،با این جک های 3.5میلیمتری به adc میکرو وصل کنم و دیجیتالش کنم.چندتا سوال دارم:
    1-همونطور که میدونید این جک ها سه قسمت داره،هر قسمت رو به ی پایه از میکرو باید وصل کنم؟
    2-فرکانس نمونه برداری و هماهنگ کردن اون با فرکانس صوت مورد نظر چجوریه؟
    3-توی هر سیکل دامنه سیگنال چجوری تعیین میشه؟
    خیلی ممنون

پاسخ : تبدیل صوت آنالوگ به دیجیتال

سلام
    جک هندزفزی موبایل 4 قسمت داره. بال چپ، بال راست، میکروفون، زمین. شما کافیه از بال چپ یا راست اون نمونه برداری کنید.
    برای اینکه یه کیفیت حداقل قابل قبول داشته باشید باید فرکانس نمونه برداریتون 8 کیلوهرتز باشه. یعنی هر 125 میکرو ثانیه یه نمونه بگیرید. نمیدونم AVR میتونه با این سرعت و کیفیت نمونه بگیره یا نه! میتونید از آی سی های ADC هم استفاده کنید.
    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi
      سلام
      جک هندزفزی موبایل 4 قسمت داره. بال چپ، بال راست، میکروفون، زمین. شما کافیه از بال چپ یا راست اون نمونه برداری کنید.
      برای اینکه یه کیفیت حداقل قابل قبول داشته باشید باید فرکانس نمونه برداریتون 8 کیلوهرتز باشه. یعنی هر 125 میکرو ثانیه یه نمونه بگیرید. نمیدونم AVR میتونه با این سرعت و کیفیت نمونه بگیره یا نه! میتونید از آی سی های ADC هم استفاده کنید.
      خیلی ممنون.زمین زو نمیخواد وصل کنم یعنی؟
      قرکانس نمونه برداری ازتباطی با فرکانس خود صوت نداره؟
      اینحوری یعنی خرچی بیشتر باشه بهتره؟

دیدگاه

زمین رو نمیخواد وصل کنم یعنی؟وقتی میخوام خروجی بگیرم این زمین مگه لازم نمیشه؟
        قرکانس نمونه برداری ازتباطی با فرکانس خود صوت نداره؟
        اینحوری یعنی هرچی بیشتر باشه بهتره؟

دیدگاه

برای خروجی میخوای چی وصل کنی؟ بلندگو؟
          اگه بلندگو بخوای بذاری که دوباره باید یه DAC بذاری که تبدیل بشه به آنالوگ. زمین بلندگو هم که میشه زمین مدارت.
          هرچی فرکانس نمونه برداری بیشتر باشه کیفیت بهتر میشه. مثلا وقتی یه آهنگ میخوای دانلود کنی نوشته کیفیت 128 یا 320 و... که مسلما 320 بهتره. ولی باید امکانات و توانایی رو هم درنظر گرفت! :biggrin: :redface:
          www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

یه سر به این لینک ها بزن
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59824.0
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59824.0
            www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

زمین هدفون رو با زمین مدارت مشترک میکنی اگه نکنی جواب نمیگیری
              برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X