اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد آغاز فعالیت در زمینه های فعالیتی وبسایت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد آغاز فعالیت در زمینه های فعالیتی وبسایت

سلام دوستان
    اول از همه بگم جای مناسب پیدا نکردم که این تاپیکو بزنم لطفا به مکان مناسبی انتقالش بدید و حذف نکنید که به جواب های شما خیلی نیاز دارم.

من دانشجوی ترم 4 کاردانی ICT هستم و دوست دارم کم کم فعالیت های عملی رو آغاز کنم و تجربه هایی بدست بیارم.
    میخوام بدونم از کجا باید شروع کنم و چه مسیری رو برم. از لحاظ اطلاعاتی خیلی پر نیستم در حد همین چیزا که تو دانشگاه میگن اساتید.
    میخوام کم کم اطلاعات کسب کنم و شروع کنم قطعات بخرم و سر هم کنم.
    میخوام تو زمینه رشتم باشه لطفا
    ممنون میشم راهنماییم کنید مرسی

پاسخ : راهنمایی در مورد آغاز فعالیت در زمینه های فعالیتی وبسایت

پ
    همچنان مشتاق دیدن نظرات شما دوستان

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      خوش اومدید
      در چه زمینه ای می خواین فعالیت کنین؟
      منظورم اینه که میکرو ، دیجیتال ، آنالوگ ، plc و ...
      ماشالا زمینه کار زیاده
      telgram:09396888049

دیدگاه

بابت جواب ممنون
        من همونطور که گفتم رشتم ICT هست
        میخوام بدونم من با این رشته برای آینده کاری باید تو چه زمینه هایی تخصص داشته باشم؟
        این سوال رو هم از این جهت تو بخش مخابرات پرسیدم که رشتم به مخابرات نزدیک تره
        منتظر پاسختون هستم
        ممنون

دیدگاه

مهندس جان واسه کار تنها باید به رشتت اکتفا نکنی چون با شرایط موجود کمترکسی تو کار مرتبط با رشتش فعالیت میکنه
          چون نزدیک به مخابراتی روی ارتباط بی سیم و این چیزا کار کن بنظر من.البته نه hmr ها برو دنبال ماژول های قابل اطمینان تر و قوی تر
          تصمیم رو باید براساس نیاز بازار کار بگیری ببینی بازار چی میخواد بری دنبال اون و اون رو یاد بگیری

دیدگاه

حرف شما متین هم منطقیه و هم تجربه ی شما این حرف ها رو اثبات می کنه
            از لحاظ علاقه من کلا با همین مخابرات و ارتباطات خیلی حال می کردم که رفتم توش
            اگرم اینجا تاپیک زدم چون از تجارب شما استفاده کنم و ببینم برای یه فرد مبتدی با این شرایط خوبه که از کجا و کدوم مبحث کار رو شروع کنه
            مثلا همین ماژول های قوی تر چیا میشه؟!!
            خلاصه شما بهتر وضع بازارکار رو می دونید و با توجه به شرایط بنده(علاقه کار تو زمینه رشتم) بهم پیشنهاد بدید که دنبال چه مباحثی باشم
            مرسی بابت پاسخگویی

دیدگاه

خواهش میکنم مهندس جان
              اینجا خیلی از بچه ها هم تجربه شون از من بیشتره هم سوادشون ما هنوز اول راهیم
              بنظر من برین دنبال ارتباط وایرلس و بلوتوث و انتقال تصویر و این چیزا یا rfid
              یا مثلا یه سرچی درباره ماژول های zigbee بکنید
              برین سایت آفتاب رایانه ، قسمت فروشگاهش ، سمت راست که قطعات رو دسته بندی کرده برید بخش ارتباطات و موبایل
              اونجا انواع و اقسام وسایل ارتباطی هست و جدید هم هستن میتونید ایده بگیرید که از چی و کجا شروع کنید

دیدگاه

ممنون بابت وقتی که گذاشتید
                یه سرچی در مورد مباحثی که فرمودید میکنم و شروع میکنم به مطالعه و اگر سوالی بود دوباره مزاحم میشم
                بازم تشکر

دیدگاه

خواهش میکیم کاری نکردم که
                  موفق باشین

دیدگاه

به نظرم اگر میخواید برای اینده کاری کار کنید باید برید به سمت پروژهای کامل

ساختن به تنهایی یه فرستنده خوبه ولی برای وقتی که بخواید مثلا یه سفارش بگیرید کافی نیست

باید بتونید برای شرایط مختلف چندین مدار امتحان پس داده داشته باشید

روی گیرنده ها

و از همه مهمتر باید پتانسیل ساخت محصول داشته باشی تا اگر جایی نیاز بود بتونید کار را پیش ببرید

منظورم یه چیز کامل هست

از همین حالا فکر کنید که مثلا یه شرکت بخواد سیستم بیسیم داشته باشه

ممکنه بخواد چند انشعاب داشته باشه یا بخواد برای برد بالا فرستنده رله یا ریپیتر بخواد

تمام این نیاز ها را هدف گذاری کنید و کار کنید
                    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

شما درست می فرمایید و حتما نکاتی که شما دوستان می فرمایید رو مدنظر قرارخواهم داد ولی بالاخره باید از یه جایی شروع کرد
                      من اون نقطه ابتدا رو دنبالشم تا دچار سردرگمی نشم و البته زمینه مناسب

دیدگاه

به نظر من نقطه شروع زیاد اهمیتی نداره مهم اینه که شروع کنید اکثر کسایی که در این انجمن و جاهای دیگری هستن شاید به یاد نداشته باشن روزی که تصمیم گرفتن و وارد الکترونیک شدن

همش نیاز و علاقه بوده اینکه چه جوری و با چه شکلی شروع کنی زیاد مهم نیست مهم اینکه به هر شکلی که هست شروع کنی

شما گفتی تجربه کافی ندارید خوب برای اینکه وارد الکترونیک بشید یه تجربه نسبی نیاز هست و این تجربه یه حالت عمومی داره و شاید برای اکثر افراد یه نسخه میشه پیچید

و اون نسخه کار با مدارات انالوگ - مونتاژ (مهمه برای مدارت مخابراتی) موضوعات مورد علاقه - کار با ای سی ها و ..

ساخت گیرنده و فرستنده های معمولی و امپلی فایرها- مطالعه دیتاشیت ها با دقت و کلا چیزایی که در این انجمن علاقه مند زیادی داره

باید مدت زیادی در اتاق یا ازمایشگاه خونه سرگرم این مدارات بشید - روی برد برد مدارهای زیادی ببندی تست کنی و ....

با این شرایط کم کم به طرف اون شاخه ای که مورد علاقه هست بیاید

در این انجمن هم میتونی با افراد مختلف و توانا مشورت بگیری

از طرفی در دانشگاه هم میتونی با کسانی که از خود دانشگاه سفارش میگیرن یا گروهایی که در این مورد کار میکنن شرکت کنی

ولی بهترین چیز اینکه خودت قطعه بخری و خودت مدار ببندی اصلا مهم نیست که مدارت کار کنه یا نه مهم کار عملی هست که انجام میدی

و ....
                        --------------------------- --------------------------

دیدگاه

مرسی از aswhu600 و jumper
                          با توجه به راهنمایی های شما و دلگرمی ها و با توجه به اینکه آشنایی کمی با c دارم کدویژن رو دانلود کردم تا برنامه نویسی با c رو توش یاد بگیرم.
                          به لطف دوستان بریم جلو تا فتح قله ی موفقیت
                          مرسی دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X