اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پروگرم کردن EPM7064S

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در پروگرم کردن EPM7064S

سلام خدمت همه دوستان

بنده چند سالی هست با CPLD کار میکنم و سعی میکنم پروژه هامو با EPM7064SLC-44 انجام بدم. از همون اول هم دنبال پروگرمر بودم.

اول یک پروگرمر از نوآوران گرفتم که byteblaster بود. باهاش کار میکردم تا یه بار به مشکل رسیدم و بعضی از IC ها پروگرم نمیشد. اول فکر کردم قطعات معیوب هستند ولی با مشورت با یکی از دوستان اونا رو برای پروگرم به پاساژ توکل بردم و اونجا برام پروگرم کردند.

بعد از اون قضیه پروگرم TNM5000 خریدم و آدابتور PLCC هم گرفتم. الان که بعد از یه مدت دوباره خواستم پروگرم کنم چندتا از قطعات پروگرم نشد و دوباره بردم توکل و گفتند که قطعات سالمه و دونه ای 20 تومن میگیرن و پروگرم میکنن.

TNM با شبیه سازی USB_Blaster کار میکنه. شاید چون شبیه سازه مشکل داره. میخواستم مشورت بگیرم اگه USB_Blaster بخرم مشکلم حل میشه؟

از اساتید کسی تا حالا با این مشکل برخورد کرده؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

سال نو هم پیش پیش مبارک

پاسخ : مشکل در پروگرم کردن EPM7064S

بروزرسانی

دیدگاه

خب دوست گرامی شما که اینقدر هزینه کردید و زیاد سراغش میرید بهتر نبود اریجینالش رو میگرفتید
      یعنی یه سری از این ای سی ها رو پروگرم میکنه یه سری رو نه ؟!!
      این پروگرمر های 20 تومنی رو تست کردید مدارش هم تو نت هست با pic18f2550

دیدگاه

سلام
        ممنون از جوابتون

منظورتون از ارجینال چیه؟

نمیدونم 20 تومنی که میگین کدومشه. البته TNM5000 رو فقط برای این کار نخریدم.

به نظر شما اگر اینو بخرم مشکلم حل میشه؟ http://www.ne-ir.com/Programmers/NFP123.aspx?lang=Fa

دیدگاه

دوستان من یک پروگرامر پارالل برای این CPLD خریدم و یک dip هم برای CPLD گرفتم اما برای وصل کردن نمی دونم باید کدوم پایه ها رو به پروگرامر پارالل وصل کنم اگه میشه یه راهنمایی بکنید.

دیدگاه

منظور همین ها بودند نواوران گرون میده فروشگاه سایت هم داره http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7/2737-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-usb-blaster.html
            منظورم از اریجینال پروگرمر خود الترا یا یو اس بی بلاستر هست که اینهایی که لینکش رو گذاشتم و نواوران داره داخلش رو ندیدم ولی نوع اریجینال داخلش یه cpld داره

دیدگاه

به این لینک یه سر بزن بد نیست:
              http://www.edaboard.com/thread334591.html

دیدگاه

سلام

من پروگرمر یو اس بی لاستر رو از همین سایت خریدم ولی مشکلم برطرف نشد.

احتمالا با یه ترفندی باید مشکلو حل کرد. منظورم اینه که خود قطعه یه ایراد جزئی داره که با شیوه معمول پروگرم نمیشه و یک فوت کوزه گری لازم داره.

ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاه

دوستان کسی در مورد پروتکل jtag اطلاعاتی داره؟ که بتونم به کمک اون با اسکوپ مشکل رو پیدا کنم؟

دیدگاه

الان شما از پروگرامر jtag واسه پروگرام کردن Cpld تون استفاده کردید ؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin5659
                      الان شما از پروگرامر jtag واسه پروگرام کردن Cpld تون استفاده کردید ؟؟؟؟
                      بله

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        تو دیتا شیت گفته ولتاژ کار 7000s پنج ولت هست. درسته میتونه با 5 ولت هم کار کنه اما ولتاژ روی پایه ها 3.3 هست. موقع پروگرم کردن هم از ولتاژ 3.3 تا حد اکثر 4.1 ولت استفاده کنی حتما پروگرم میشه. امتحان کن حتما موفق میشی.

دیدگاه

چند تا مشکل من قبلا برام پیش اومد با xilinx شاید به دردت بخوره
                          قبلا پروگرامر من بعد 20 بار بک بار پروگرام میکرد . مشکل اینجا بود که باید بین هر رشته فلت یه خط منفی میانداختم
                          مثلا اول TDI بعد GND بعد TDO بعد GND ......
                          مشکلم کامل حل شد :mrgreen:
                          یه مشکل دیگه ای که داشتم فایل که برای پروگرام بود پروگرام نمیشد که بعد فهمیدم حتما باید پسوند بعد شماره توی برنامه بدم
                          این مشکل توی اوسکوپی که ساختم پیش اومد فایلی که دانلود کرده بودم برای XC9572 44 پین بود ولی CPLD که من خریده بودم XC9572XL 44PIN
                          بود پروگرام نمیشد شاید توی ALTERA هم اینجوری باشه ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X