اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن اتمگا 8 یا قاطی کردن فیوزبیت؟!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن اتمگا 8 یا قاطی کردن فیوزبیت؟!!

درود
    بچه ها من یه اتمگا 8 دارم خیلی روش برنامه ریختمو پاک کردم اما نه به اون اندازه که تعداد رایتش تموم بشه
    چند باری هم جای مثبت منفی اتفاقی جابجا شده و داغ کرده از دیشب دوبار اشتب جا زدم داغ کرد دیشب که پروگرام میکردم ایرادی نداشت امروزم یه بار اشتب شد داغ کرد اما باز پروگرام کردم
    سری اخر اومدم فیوز بیت RSTDISBL که مربوط به فعال کردن پین 6 پورت c هست رو از یک به صفر تبدیل کردم و پروگرام کردم حالا هرچی میخوام پروگرام کنم این ارور رو میده:

واسه اینکه مطمئن شم ایراد از سیستم یا خوب قرار نگرفتن میکرو رو زیف باشه یه میکرو اتمگا 32 تست کردم اون بخوبی کار میکرد
    یعنی میکروم دود شده رفته رو هوا ؟ :cry: این میکروها خیلی جون سختن تاحالا با این مشکل مواجه نشده بودم :angry:
    در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

پاسخ : سوختن اتمگا 8 یا قاطی کردن فیوزبیت؟!!

سلام و سال نو مبارک :smile:

میکروتون نسوخته بلکه دیگه به روش ISP قابل پروگرام کردن نیست. باید با یک پروگرامر High Voltage مثل STK500 یا TNM فیوزبیت RSTDISBL رو مجددا غیر فعال کنید.
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوختن اتمگا 8 یا قاطی کردن فیوزبیت؟!!

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
      سلام و سال نو مبارک :smile:

میکروتون نسوخته بلکه دیگه به روش ISP قابل پروگرام کردن نیست. باید با یک پروگرامر High Voltage مثل STK500 یا TNM فیوزبیت RSTDISBL رو مجددا غیر فعال کنید.
      درود
      ممنون از پاسختون
      خودمم شک کردم نسوخته باشه اخه آخرین برنامه ای که روش لود کردم هنوزم کار میکنه اما هرچقد ایریز میکنم یا میخوام لود کنم همچین اروری میده
      خب ایراد چیه که من فیوز بیت رو فعال کردم و دیگه نمیشه از حالت ISP استفاده کرد؟ :question: oo: راه دیگه ای جز استفاده از stk نداره؟
      پروگرامر من اینه:

حالت stk داره ولی ولتاژ 9 ولت ندارم که بهش بدم و تغذیه اش رو فعال کنم که تو این مد کار کنه

دیدگاه

پروگرامر برای ورود به حالت ISP باید پایه ریست رو Low کنه و شما با فعال کردن فیوز بیت RSTDISBL این پایه رو به حالت I/O بردید.
        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوختن اتمگا 8 یا قاطی کردن فیوزبیت؟!!

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
          پروگرامر برای ورود به حالت ISP باید پایه ریست رو Low کنه و شما با فعال کردن فیوز بیت RSTDISBL این پایه رو به حالت I/O بردید.
          این فیوز بیت در حالت نرمال 1 بود ، من صفر یا low کردم و پروگرام کردم
          دلیلش همینه؟

دیدگاه

سلام
            شما میکروکنترلر خودتونوتو یه پروگرامر دیگه امتحان کنید.
            اگه مشکلی باز بود درخدمت هستیم.
            :agree:
            Telegram:
            @reza_br_2489

Instagram:
            _amp_c

دیدگاه

نوشته اصلی توسط noorworkshop
              سلام
              شما میکروکنترلر خودتونوتو یه پروگرامر دیگه امتحان کنید.
              اگه مشکلی باز بود درخدمت هستیم.
              :agree:
              درود
              پروگرامر دیگه ای بود خودم عقلم میرسید تست کنم داداش :mrgreen: ، دنبال یه راه حل دیگه ام مثل این تاپیک:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=30857.msg693599#msg693599

دیدگاه

آقا من تو مد stk هم تست کردم میکرو مو نمیشناسه اتمگا32 رو گذاشتم شناخت اما واسه اتمگا 8 نمیشناسه چطوری فیوزبیتشو دوباره برگردونم به اون حالت :angry:

دیدگاه

سلام جلوی اساتید بی ادبی نکنم
                  اما با 0 کردن اون فیوزبیت شما پایه 28 مگا8 از reset به portc.6تبدیل میشه و این پین دیگه به عنوان ریست شناخته نمیشه و یک I/Oتبدیل میشه
                  حالا راه حل چیه؟
                  منم کلی میکروی اینطوری داشتم که با راهنمایی که بچه های سایت تویه پروژه گذاشتن بساز کلا به دردت میخوره
                  میکروی خرابو روش میزاری کلیدشو میزنی فیوزبیتا به پیشفض کارخونه تبدیل میشه
                  میتونی امادشو از فروشگاه سایت بخری که صرفه اقتصادی نداره
                  یا از این تایپیک دنبال کنی بسازیش
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=69862.15
                  امید وارم اطلاعات دست و پا شکسته بنده به اندازه کافی برای شما کار امد باشه
                  موفق باشید
                  http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
                    سلام جلوی اساتید بی ادبی نکنم
                    اما با 0 کردن اون فیوزبیت شما پایه 28 مگا8 از reset به portc.6تبدیل میشه و این پین دیگه به عنوان ریست شناخته نمیشه و یک I/Oتبدیل میشه
                    حالا راه حل چیه؟
                    منم کلی میکروی اینطوری داشتم که با راهنمایی که بچه های سایت تویه پروژه گذاشتن بساز کلا به دردت میخوره
                    میکروی خرابو روش میزاری کلیدشو میزنی فیوزبیتا به پیشفض کارخونه تبدیل میشه
                    میتونی امادشو از فروشگاه سایت بخری که صرفه اقتصادی نداره
                    یا از این تایپیک دنبال کنی بسازیش
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=69862.15
                    امید وارم اطلاعات دست و پا شکسته بنده به اندازه کافی برای شما کار امد باشه
                    موفق باشید
                    درود
                    آقا دمت گرم امیدوارم فایل برنامه و پی سی بی داخلش باشه چون میخوام بسازمش اگه بشه
                    راستی جدا از این ، اگه اون پایه رو میشه ورودی و خروجی انتخابش کرد پس چرا این اتفاق میافته ؟پس شرکت سازنده اش چرا همچین تدبیری کرده اگه میشه I/O بشه پس چرا این اتفاق میافته oo:

دیدگاه

اون پایه حالت معمولی ioنیست و فیوزبیتو 0کنی ioمیشه که پروگرامر هایی که spiدارن نمیتونن میکرو رو شناسایی کنن
                      اون پروگرامر هایی هم شناسایی میکنن با اعمال ولتاژ12ولت و ترتیب های خاص موقتا اون پایه رو ازioدر میارن
                      http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X