اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی یرای استفاده بهینه از پایه های میکرو.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی یرای استفاده بهینه از پایه های میکرو.

با سلام.

من تو طراحی یه پروژه به مشکل برخوردم. یعنی پایه ها جور نمیشن. یه جا پایه کمه و یه جا پایه اضافه میاد.

ای عکس اطلاعات مربوط به پروژه رو نشون میده:

و این عکس نحوه اتصالشون به میکرو:

ولی میبینید که 3 تا پایه به بیش از یک جا وصلن و چند تا پایه هم به جایی وصل نیستن.

حالا اون پایه های آزاد موردی ندارن ولی تو قسمت MicroSD و پایه های کنترل GLCD تداخل هست.

علتش هم اینه که پایه های کنترل باید همگی روی یه پورت باشن و پایه های MicroSD هم باید به پین های SPI وصل شن.

شما نظری برای بهبود پروژه ندارین؟ هر جور که باشه عیب نداره ولی باید عملی باشه.
    [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
    درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

پاسخ : راهنمایی یرای استفاده بهینه از پایه های میکرو.

سلام. سال نو مبارک

اگر ب ابسکام کار می کنید می تونید پایه های SPI رو به منظور ارتباط با MMC تغییر بدید. فکر کنم بخشی از مشکل حل بشه
    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی یرای استفاده بهینه از پایه ه&

نوشته اصلی توسط Javad Moosavi
      سلام. سال نو مبارک

اگر ب ابسکام کار می کنید می تونید پایه های SPI رو به منظور ارتباط با MMC تغییر بدید. فکر کنم بخشی از مشکل حل بشه
      یعنی SPI رو با پایه های اصلیش کار نکنم؟

و از SPI نرم افزاری استفاده کنم؟ در این حالت از کدوم پایه ها برای تعریف استفاده کنم؟

پایه SS رو بیخیال میشیم و ازش به عنوان خروجی برای GLCD استفاده می کنیم.
      حالا سه تا پایه رو باید تعریف کنیم: MISO MOSI SCK
      سمت راست سه تا پایه ADC خالی هستن.

من یه خورده شک دارم که وقتی که ADC استارت شده ، میشه از IO استفاده کرد یا نه. اگه بشه که دست شما هم درد نکنه.

ولی اگه نشه باید برم سراغ مالتی پلکسر....

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راهنمایی یرای استفاده بهینه از پایه ه&

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی
        یعنی SPI رو با پایه های اصلیش کار نکنم؟

و از SPI نرم افزاری استفاده کنم؟ در این حالت از کدوم پایه ها برای تعریف استفاده کنم؟

پایه SS رو بیخیال میشیم و ازش به عنوان خروجی برای GLCD استفاده می کنیم.
        حالا سه تا پایه رو باید تعریف کنیم: MISO MOSI SCK
        سمت راست سه تا پایه ADC خالی هستن.

من یه خورده شک دارم که وقتی که ADC استارت شده ، میشه از IO استفاده کرد یا نه. اگه بشه که دست شما هم درد نکنه.

ولی اگه نشه باید برم سراغ مالتی پلکسر....
        بله در خصوص تغییر پایه های SPI همینطوره. پین SS هم که انتخاب کننده Slave هستش رو فکر نکنم لازم بشه چون میکرو MASTER هست. بعید می دونم از ADC پس از استارت بشه به عنوان I/O استفاده کرد. ضمنا چرا نمیرید سروقت یه میکرو دیگه؟ مثلا ATMEGA64 که تعداد بیشتری I/O داره؟ با یه برد مبدل SMD به DIP هم کاربریش ساده میشه
        STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راهنمایی یرای استفاده بهینه از پایه ه&

نوشته اصلی توسط Javad Moosavi
          بله در خصوص تغییر پایه های SPI همینطوره. پین SS هم که انتخاب کننده Slave هستش رو فکر نکنم لازم بشه چون میکرو MASTER هست. بعید می دونم از ADC پس از استارت بشه به عنوان I/O استفاده کرد. ضمنا چرا نمیرید سروقت یه میکرو دیگه؟ مثلا ATMEGA64 که تعداد بیشتری I/O داره؟ با یه برد مبدل SMD به DIP هم کاربریش ساده میشه
          اصلا SMD بودنش مسئله نیست. من همین پروژه رو هم کاملا SMD میخوام کار کنم. اون شکل رو برای فهم بهتر گذاشتم.

ولی من با 53 تا IO که 22 تا اضافی هستن چی کار کنم؟ همین مگا 32 خوبه .

اون مورد ADC رو هم تست زدم دو مورد IO و ADC بدون تداخل با هم به صورت هم زمان کار میکنن.

پس مسئله حل شد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X