اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باز هم fpga برای شروf

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باز هم fpga برای شروf

:angry:سلام
    من عضو جدید شما هستم
    سوالی دارم
    تاپیک های دیگه ای هم که زدید رو خوندم ولی جوابمو نگرفتم
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    من میخام cpld , fpga ها رو شروع کنم
    quartus WebEdition 14 و modelsim_Altera_Edition
    Xilinx ISE 14.7
    Vivado 214.4 رو هم نصب کردم
    --------------------------------------------------------------------------
    اول دنبال چندین کتاب با (verilog یا VHDL) که یکی سریع(برای شروع) و دیگری عمیق توضیح بدن رو میخام
    ---------------------------------------------------------------------------
    دوم برد fpga / clpd که باهاش برنامه هارو تست کنم با ذکر مدل لطفا ( لطفا هم آلترا هم زایلینکس )
    که برم بخرم قیمت هم اگر دارین خیلی خوب میشه
    یک مدل که خیلی کوچیک به درد نخور نباشه خیلی هم گرون نباشه :evil:
    --------------------------------------------------------------------------
    سوم که احتمالا باید پروگرمر هم تهیه کنم
    از کجا ؟ باید بخرم یا درست کنم ؟ درست کردن چطوریه ؟ :biggrin:
    -------------------------------------
    و دیگه چیزی به ذهنم نمیرسههههههه
    ------------------------------------------
    و اینکه بی نهایت از پاسخگویی تون ممنونم
    خدا خیرتون بده

پاسخ : باز هم fpga برای شروf

کتاب برای Vhdl که به نظرم کتاب دکتر حسن سید رضی (از استادای دانشگاه تهران) قشنگ گفته و تقریبا برای شروع خیلی خوبه و مقدماتی که لازم داری کاملا گفته.
    یرای یرد هم که یه برد cpld از سری Xc9500 فک کنم رات بندازه.اگر چه خودتم میتونی بسازیش.هم ارزونه(خودش cpld حول و حوش 15 20 تومنه یا کمتر) و هم برای شزوع بد نیست.کلا بردش اگه خودت بسازی چیزی حول 50 60 تومن در میاد و اگه بخری خب یکم بیشتره(بستگی به امکانی داره که روی برد میزاری البته).
    اگرم یه کم پیشرفته تر میخای spartan 3 خوبه که اون هم به نظرم برای خرید 150 تا 200 هستش(خود قطعش 50 60 هستش).
    برای پروگرامر هم احتمالا یه پروگرامر jtag لازم داشته باشی که 16 17 تومنه.اگرم خودت بخای بسازی احتمال این که کار کنه 50 50 هستش چون شدیدا حساس به نویز هستش و معمولا Xilinx مال خودشو فقط شناسایی میکنه.ولی من دیدم که بسازن کار کنه.به نظرم بخرش.

دیدگاه

کتاب کاوه فارغی هم خوبه، نسبتاً خلاصه و ساده نوشته شده. کتابهای دیگه مثل Pedroni هم به عنوان منبع کاملتر میتونی استفاده کنی.
      در مورد برد که امین توضیحات خوبی داده، البته نمیدونم منظورش از پروگرمر کدوم نوعه چون پروگرمر Xilinx USB Cable II قیمتش خیلی بیشتره (احتمالاً حدود 200 تا 400).
      برای قطعات روی برد میتونی از روی بردهای آموزشی موجود الگوبرداری کنی، البته اگه یک ADC و یک DAC هم باشه خیلی جالبتر میشه. در ضمن FPGA امکاناتی داره که CPLD نداره و اگه قیمت برات خیلی مهم نیست توصیه می کنم FPGA تهیه کنی.
      لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
      لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
      با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
      اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
      يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

ممنونم از راهنمایی تون
        دیدگاه

سلام.
          منظورم از پروگرامر jtag این هستش....... :redface:
          http://javanelec.com/productsDetails.aspx?id=12296

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X