اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس مچینگ برای بلندگو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس مچینگ برای بلندگو

سلام دوستان.من یه ترانس مچینگ میخام واسه بوق های هیئت درست کنم.کسی میدونه چه جوری باید سیم پیچیشو محاسبه کنم؟مثلا دوتا بوق 36 وات رو جواب بده.آمپ هم دوتا خروجی 500 وات داره.
    آمپلیفایر قویه مرتب بوقها میسوزن!البته واسه بوقها از یونیت خیلی خوب هم استفاده نکردن.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

پاسخ : ترانس مچینگ برای بلندگو

راهکار ساده ش : کلا هر چیزی که به دلیل توان بالای اعمالی میسوزه را میشه بایه مقاومت که باهاشون سری میکنی یه جوری بلاخره از سوختن جلوگیری کنی
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

ولی توان مقاومت ها هم باید خیلی بالا باشه و ممکنه به امپلی فایر اسیب بزنه چون مقاومتش میره بالا بهترین کار استفاده از یک امپلی 36وات هست با tda2050درست کن
      ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

دوستان این ترانس مچینگ که میگم خودش یه مقاومته (اندوکتانس)دیگه چون جریان آمپلیفایر متناوبه .

دیدگاه

امپلی فایرت ولتیه یا اهمی؟
          ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

آمپ هیئته.فکر کنم 4 اهم و تغذیش +-35 یا -+50 ولتی باشه یعنی باید حدود 100 ولت تو خروجی بیاد.البته در حالت بی باری.

دیدگاه

قرار دادن مقاومت هیچ گونه مشکلی ایجاد نمیکنه و همچنین مدار را در شرایط بهتری قرار میده.

قرار دادن مقاومت ارزون ترین راه کاره و همچنین وجود ترانس چون یه بار سلفی هست روی فرکانس های مختلف امپدانس ها یا اهم های مختلفی پیدا میکنه

اگر هم در حالت بی باری ولتاژ بالایی پیدا میکنه - موقع اتصال بلندگو شوک زیادی به بلندگو اعمال میشه و ممکنه بسوزه

برای همین علاوه بر مقاومت سری یه مقاومت هم با خروجی موازی کن البته اهمش بالاتر از اهم بلندگو باشه مثلا حدود 100 اهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
                قرار دادن مقاومت هیچ گونه مشکلی ایجاد نمیکنه و همچنین مدار را در شرایط بهتری قرار میده.

قرار دادن مقاومت ارزون ترین راه کاره و همچنین وجود ترانس چون یه بار سلفی هست روی فرکانس های مختلف امپدانس ها یا اهم های مختلفی پیدا میکنه

اگر هم در حالت بی باری ولتاژ بالایی پیدا میکنه - موقع اتصال بلندگو شوک زیادی به بلندگو اعمال میشه و ممکنه بسوزه

برای همین علاوه بر مقاومت سری یه مقاومت هم با خروجی موازی کن البته اهمش بالاتر از اهم بلندگو باشه مثلا حدود 100 اهم

ولی امپلی فایرش ولتیه فکر کنم همون ترانس مچینگ براش بهتر باشه ها؟

دیدگاه

یه سری امپلی فایر بود قدیما که در خروجی ولتاژ بالایی داشتن که برای هر بلندگو یه ترانس کاهنده داشتن که بلندگو بتونه با ها کار کنه اگر دوستمون همچین چیزی داره و میخواد به سبک همونا کار کنه خوب دیگه بحثی نیست باید ترانس قرار بده

ولی اگر امپلی جزء امپ های امروزی هست که ولتاژ تغذیه بالایی دارن و بلندگو تابو تحمل همچین امپلی را نداره با مقاومت میشه مشکل را حل کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
                    یه سری امپلی فایر بود قدیما که در خروجی ولتاژ بالایی داشتن که برای هر بلندگو یه ترانس کاهنده داشتن که بلندگو بتونه با ها کار کنه اگر دوستمون همچین چیزی داره و میخواد به سبک همونا کار کنه خوب دیگه بحثی نیست باید ترانس قرار بده

ولی اگر امپلی جزء امپ های امروزی هست که ولتاژ تغذیه بالایی دارن و بلندگو تابو تحمل همچین امپلی را نداره با مقاومت میشه مشکل را حل کرد
                    اره موافقم.
                    راستی ترانس مچینگ رو معمولا الکترونیکی ها باید داشته باشند یکم بگرد اگه پیدا کردی که هیچ اگر هم نه بگو تا راهنماییت کنم خودت بسازیش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majnoon5588
                      اره موافقم.
                      راستی ترانس مچینگ رو معمولا الکترونیکی ها باید داشته باشند یکم بگرد اگه پیدا کردی که هیچ اگر هم نه بگو تا راهنماییت کنم خودت بسازیش
                      خودم میخام بسازم :agree:
                      اگه راهنمایی کنی ممنون میشم .راستی این آمپ خروجی ولتاژی 0 و 100 ولت مثل آمپ های قدیمی نداره ها.
                      البته اینم بگم یه خازن بی پلار 10 میکرو هم با بوق سری کردم ولی دوباره بعد از یه مدت بوق سوخت.
                      با آمپرمتر جریان و ولتاژ بوق را هم در موقع کار گرفتم حدود 1 آمپر و 16 ولت دو سر بوق می افتاد یعنی 16 وات .به نظرم نباید میسوخت؟!البته ولتاژ و جریان پیک را نمیشه با آمپرمتر گرفت.
                      این مقاومت هم که دوستمون میگن به نظر من تاثیری نداره چون خروجی آمپ متناوب هست نه dc .پس باید از مقاومت سلفی(اندوکتانس) استفاده کرد.یه مقاومت چند اهمی در جریان ac مقدار ناچیزی میشه.

دیدگاه

مقاومت ارتباطی به AC یا DC نداره

مقاومت تاثیر داره اگر به اندازه اهم خود بلندگو یه مقاومت سری کنی ولتاژ اعمالی به بلندگو تون نصف میشه و همچنین جریان عبوری و بلندگو تون با سیگنال ضعیف تری کار میکنه

و به نظرم مشکل حل میشه

یه مقاومت اجری قیمتی نداره

اینکار را انجام بده اگر نشد بعدش روی ترانس کار کن

پس اول اهم بلندگو تونا اندازه بگیرید و مقاومت را انتخاب کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
                          مقاومت ارتباطی به AC یا DC نداره

مقاومت تاثیر داره اگر به اندازه اهم خود بلندگو یه مقاومت سری کنی ولتاژ اعمالی به بلندگو تون نصف میشه و همچنین جریان عبوری و بلندگو تون با سیگنال ضعیف تری کار میکنه

و به نظرم مشکل حل میشه

یه مقاومت اجری قیمتی نداره

اینکار را انجام بده اگر نشد بعدش روی ترانس کار کن

پس اول اهم بلندگو تونا اندازه بگیرید و مقاومت را انتخاب کنید
                          مچکرم دوست عزیز.
                          کلا با سری کردن مقاومت مخالفم چون هم باعث ایجاد تلفات میشه و هم به نظرم اصولی نیست.تا حالا ندیدم واسه بلنگو کسی مقاومت بذاره؟!البته تو یه سری فیلترها ممکنه بذارن اونم واسه حذف کردن یا تشدید یه فرکانس صوتی خاص به همراه سلف و خازن.

دیدگاه

پس امپلی ات باید اهمی باشه.یه عکس از امپلی فایر و درونش بذار تا بهت بگم یکم ترانزیستور های قدرتش رو باز کنی تا توانش کم بشه.
                            میتونی طبق گفته ی دوستمون هم مقاومت بذاری از دو تا هورن استفاده کن و سر راهشون مقاومت بذار و بعد هورن ها رو موازی کن
                            در نهایت کاری که میتونی انجام بدی اینه که امپلی رو باز کنی و یک پتانسیومتر سر راه ورودی بذاری و تنظیمش کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majnoon5588
                              پس امپلی ات باید اهمی باشه.یه عکس از امپلی فایر و درونش بذار تا بهت بگم یکم ترانزیستور های قدرتش رو باز کنی تا توانش کم بشه.
                              میتونی طبق گفته ی دوستمون هم مقاومت بذاری از دو تا هورن استفاده کن و سر راهشون مقاومت بذار و بعد هورن ها رو موازی کن
                              در نهایت کاری که میتونی انجام بدی اینه که امپلی رو باز کنی و یک پتانسیومتر سر راه ورودی بذاری و تنظیمش کنی.
                              ممنون دوست عزیز
                              نه نمیخوام تو مدار دست ببرم.
                              یعنی ترانس مچینگ واسه آمپ اهمی جواب نمیده؟
                              واسه دوتا بوق 36 وات مقاومت چند اهم چند واتی باید بذارم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X