اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خطای کمپایل در نرم افزار Arduino

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خطای کمپایل در نرم افزار Arduino

با سلام
    دوستان من نرما فزار آردوینو رو روس لپ تاپ با ویندوز 7 نصب کردم دو تا نسخه از اون هم امتحان کردم. اما موقع پلود برنامه از این نرم افزار با یک خطای compilling مواجه شدم که به صورت زیره. کسی میتونه کمکم کنه/؟؟؟

خطای ظاهر شده در صفحه نمایش:

Arduino: 1.6.1 (Windows 7), Board: "Arduino Uno"

C:\Program Files (x86)\Arduino/hardware/tools/avr/bin/avr-g++ -c -g -Os -w -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -MMD -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10601 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR -IC:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino -IC:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\variants\standa rd C:\Users\Arsenal\AppData\Local\Temp\build810261832 7209466380.tmp\sketch_mar24a.cpp -o C:\Users\Arsenal\AppData\Local\Temp\build810261832 7209466380.tmp\sketch_mar24a.cpp.o

avr-g++: error: CreateProcess: No such file or directory

Error compiling.

پاسخ : خطای کمپایل در نرم افزار Arduino

اول اینکه ببینید درایور آردینو رو روی لپتاپتون نصب کردید . لپ تاپ آردینو رو شناخته ؟
    از طریق tools برنامه برد آردینو و پورت رو درست انتخاب کردید ؟
    برنامتون رو هم بذارید شاید از اون باشه
    چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید . . .

دیدگاه

سلام
      من هنوز برد آردوینو رو نخریدم فعلا میخوام با پروتئوس و آردوینو باهم کار کنم. ولی وقتی پروژه رو میخام پلود کنم در نرم افزار آردوینو، خطای کمپایل میده.. کارایی که شما گفتید رو هم انجام دادم
      سه تا ورژن مختلف رو هم نصب کردم ولی فایده نداشت..

دیدگاه

چه فایلی رو با چه پسوندی دارید پلود میکنید ؟ آیا تنظیمات مربوط به تولید کد هگز رو توی برنامه انجام دادید ؟

دیدگاه

من مثال های خود نرم افزار رو میخام پلود کنم.. مثال های خودش رو کمپایل نمیکنه چه برسه به برنامه های دستی... من الان 3 ساعت دارم با یکی از متخصصان خود شرکت آردوینو با ایمیل بحث میکنم تا مشکل پیدا بشه ولی فایده نداشته تا الان
          یکی کمکم کنههههههههه

دیدگاه

دوست عزیز شما به اون خطا کاری نداشته باشید . این خطا بخاطر این هستش که شما برد رو به کامپیوتر وصل نکردید . شما توی کادر مشکی رنگ دنبال آدرس فایل هگز بگردید و اون رو کپی کنید بعد توی پروتئوس قسمت program file ، paste کنید . کار تمومه و میتونید برنامه رو اجرا کنید
            در ضمن سوالات مربوط به آردوینو رو توی این تاپیک مطرح کن
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=329.0

دیدگاه

سلام
              مهندس جان اصلا بندی که در اون پسوند hex باشه در خطا وجود نداره ... مشکل حل شد.. این مشکل مربوط به متغیرهای محیطی ویندوز بود
              تشکر از همه

دیدگاه

پس چجوری دارید شبیه سازی می کنید ؟؟؟ :redface:

دیدگاه

مشکل حل شد... با همون فایل های hex که شما گفتید ولی الان مشکلم دیگه مرتفع شده... ممنون از نگاهت

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان من هم این مشکلو داشت، تمام راه هایی که تو فرومای خارجی و داخلی بود رو چک کردم ولی هیچ کدوم کار نکرد. آخر سر تو سایت آنلاینش تست کردم مشکل از یه چیز خنده دار بود.
                    فقط چند تا فاصله کارمو خراب کرده بود. یعنی به جای < Adafruit_GFX.h > نوشتم <Adafruit_GFX.h>- به عبارت دیگر فاصله های اول و آخرشو حذف کردم.
                    گفتم مطرح کنم شاید به درد کسی خورد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X