اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال ولتاژ بالا به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال ولتاژ بالا به میکرو

سلام من چند وقت پیش برای چند ثانیه (حدود 10 12 ثانیه) ولتاژ 12ولت به میکرو(mega32) وصل شد و خیلی داغ کرد.
    حالا هم دیگه به پروگرم (هاتل)که وصلش میکنم نمیشناسش و شروع به چشمک زدن میکنه.راهی وجود داره که درستش کنم؟!

پاسخ : اتصال ولتاژ بالا به میکرو

سلام
    نه مهندس جان فک نکنم
    یکی دیگه بخر
    telgram:09396888049

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tamjid
      سلام من چند وقت پیش برای چند ثانیه (حدود 10 12 ثانیه) ولتاژ 12ولت به میکرو(mega32) وصل شد و خیلی داغ کرد.
      حالا هم دیگه به پروگرم (هاتل)که وصلش میکنم نمیشناسش و شروع به چشمک زدن میکنه.راهی وجود داره که درستش کنم؟!
      سلام
      دوست عزیز میکرو سوخته
      خیلی کم پیش میاد این ولتاژ رو بدی به میکرو اما سالم بمونه(من توی این چندین سالی که کار کردم فقط 1 بار شد که 12 ولت به میکرو رسید اما نسوخت)
      اگر فیوز بیت ها اشتباه پروگرام کرده باشی و پروگرامر نشناسه راهی هست که برگردونیش(مدار دکتر فیوز بیت و...) اما ولتاژ بالا دادن به میکرو من تا الان راهی ندیدم واسه برگردوندنش

دیدگاه

بعضی از دوستان بودن که pic رو ولتاژ بالا بهش دادن ولی نسوخته ولی avr رو بعید میدونم. بطور کلی اگه دیدید که یه ic داغ کرده احتمال 90 درصد سوخته! چون ic ها داغ نمیکنند.
        www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

معمولا وقتی آی سی بسوزه جریان زیادتر می کشه (ببین پایه های VCC و GND به هم وصلن یا نه ؟) ، واسه همین سریع داغ میشه.
          ---------
          .
          .
          ...........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X