اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی یه قطعه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی یه قطعه

سلام به اساتید عزیز خواستم موضوع جدید ارسال کنم ولی گفتم کمتر شلوغ بشه همین جا بگم آیا قطعه وجود داره که عین دیود عمل کنه ولی ولتاژ استانش زیاد باشه مثلا به جای .7 مثلا 4 ولت باشه !!؟
    چیزی اصلی که میخوام استفاده کنم یه تایمره میخوام تا وقتی ولتاژ خازن به چهار ولت نرسه هدایتی صورت نگیره! مدار امپ اپش رو دارم ولی نمیخوام از امپ اپ استفاده کنم تاخیر مورد نیاز من حداکثر 1 ثانیه است

پاسخ : معرفی یه قطعه

سلام وقت بخیر ، از دیود زنر میتونی استفاده کنی و برای عملکرد بهتر می تونی از دیود زنر متصل شده به امیتر یه ترانزیستور استفاده کنی. ولی اگه هدفت صرفاً ساخت تایمره ، استفاده از آی سی 555 ارزونترین و مناسب ترین گزینه است چون تئوری وعملیش خیلی بهم نزدیکه و انعطاف زیادی داره .
    علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
    ( سعدی )

دیدگاه

مرسی دوست عزیر میشه مدارش رو برام رسم کنی اخه من رشته ام قدرت و از الکترونیک سر در نمیارم

دیدگاه

سلام ببین اگه می خوای از آی سی 555 استفاده کنی می تونی از مدارای زیر استفاده کنی:

مدت زمانی که تایمر میگیره از رابطه ی: T=1.1 RC بدست میاد که R کل مقاومت متصل از مثبت تغذیه به پایه های 6 و 7 آی سیه و C خازن متصل از پایه های 6 و 7 به زمین مداره . اگه R برحسب اهم و C برحسب فاراد باشه زمان برحسب ثانیه خواهد بود.
        علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
        ( سعدی )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X