اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل زیاد شدن خودکار صدای اسپیکر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل زیاد شدن خودکار صدای اسپیکر

سلام
    یه اسپیکر دارم که 7-8 ساله داره کار میکنه
    اما یکی دو روزه قاط زده و ولومش خودکار زیاد میشه
    کم که میکنم بعد از حدود 10 ثانیه دوباره شروع میکنه به زیاد شدن :angry:
    کلید هاش رو چک کردم(6 تا کلید داره) به صورت ماتریسی با 5 تا سیم به یه میکرو متصل شدن
    خروجی میکرو میره به دوتا آی سی SC9153(سه پین که یکیش بین دوتا آی سی مشترک هست) و چندتا پین هم میره به LCD اسپیکر
    فقط سر راه کلید های ولوم دقیقا مقاومت 1001 اهم دیده میشه(به کلید ها از پشت دسترسی نیست؛ فقط 5 تا سیم اومده بیرون)
    از اونجایی که با زیاد شدن صدا؛ نمادش روی LCD هم زیاد میشه مشکل یا از ورودی میکرو هست یا خود برنامه
    در ضمن این مشکل رو از همون اوایل داشت؛ ولی شاید سالی یکبار اینجوری میشد!

الان نمیدونم باید چیکارش کنم
    اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید چیکارش کنم
    ممنونم
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : مشکل زیاد شدن خودکار صدای اسپیکر

واسه اینکه مطمئن بشی از کلیدا نیست فیش صفحه کلید را جدا کن ببین بازم میشه؟
    تغذیه را چک کن و یه خازن عدسی 100 نانو دوسر تغذیه آی سی میکروش بذار ببین فرقی میکنه یا نه.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori
      واسه اینکه مطمئن بشی از کلیدا نیست فیش صفحه کلید را جدا کن ببین بازم میشه؟
      تغذیه را چک کن و یه خازن عدسی 100 نانو دوسر تغذیه آی سی میکروش بذار ببین فرقی میکنه یا نه.
      الان که پشتش بازه هیچ مشکلی نداره

ممکنه مشکل از گرما باشه؟
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

شاید.اگه به گرما حساس باشه ممکنه اسیلاتور میکرو خوب نباشه.خازن عدسی هایی که به کریستال وصل میشه ممکنه جنسش خوب نباشه.
        یه سشوار بهش بگیر ببین دوباره مریض میشه یا نه؟
        یه چیز دیگه: ممکنه دکمه ها تحت فشار باشن و با گرما منبسط شده و خودبخود وصل بشن؟
        الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahpoori
          شاید.اگه به گرما حساس باشه ممکنه اسیلاتور میکرو خوب نباشه.خازن عدسی هایی که به کریستال وصل میشه ممکنه جنسش خوب نباشه.
          یه سشوار بهش بگیر ببین دوباره مریض میشه یا نه؟
          یه چیز دیگه: ممکنه دکمه ها تحت فشار باشن و با گرما منبسط شده و خودبخود وصل بشن؟
          ممنونم
          امتحان میکنم

جنس قطعاتش خیلی خوبه
          همونطور که گفتم مقاومتهاش خیلی دقیق هستن و تمام قطعات از نوع مرغوب استفاده شده
          گفتم گرما چون ترانس و سه تا آی سی TDA داخل هستن و تقریبا هیچ راه تهویه ای نداره
          الان مشکلش حل شده؛ میخوام چند ساعت بذارم همینجوری کار کنه ببینم چی میشه
          شایدم هم به خاطر فرسوده شدن کلید ها و لرزشهای ساب این مشکل به وحود میاد
          ولی محفظه گرما از کلید ها جداست فکر نمیکنم کلید ها گرم شده باشن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X