اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه روشن کردن LED پیکسلی 7 رنگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه روشن کردن LED پیکسلی 7 رنگ

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

یک سری LED پیکسلی 7 رنگ هست تو بازار که تو فروشگاه سایت هم موجود هست.البته گویا در حال حاضر موجودی برای فروش ندارند. می خواستم بدونم چطور این LED پیکسلی 7 رنگ را میشه روشن کرد.

بنظر هر دو سر ال ای دی ها متصل به هم هستند.

پاسخ : نحوه روشن کردن LED پیکسلی 7 رنگ

اونجور که از اینجا دیده میشه روشون آیسی دارن پس باید با وصل کردن تغذیه خودشون کار کنن رنگ بدن
    اینا کنترل میشن یا همون جور تصادفی هر رنگی میدن؟
    telgram:09396888049

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
      اونجور که از اینجا دیده میشه روشون آیسی دارن پس باید با وصل کردن تغذیه خودشون کار کنن رنگ بدن
      اینا کنترل میشن یا همون جور تصادفی هر رنگی میدن؟
      بله آیسی دار هستند.فکر کنم قابل کنترل باشه رنگشون.منم دنبال همین سوال ها هستم

دیدگاه

سلام. این ال ای دی ها آی سی دارن که این آی سی یک دیتا رو از پایه ورودی دریافت میکنه و بعد دیتا رو روی R , G و B که پایه های ال ای دی هستن پیاده میکنه و دیتا Reshape شده رو از طریق پایه خروجی دیتا ارسال میکنند و این پایه به پایه ورودی آی سی ال ای دی دوم و الی آخر وصل میشه و این ال ای دی ها از نظر دیتا با هم سری میشن و با این دیتا میتونید رنگ هر کدوم رو به طور مجزا تعیین کنید.

دیدگاه

توسط یه فرستنده کنترل میشن که فرستنده با یه رمی که با کامپیوتر برنامه ریزی شده شروع به ارسال دیتا میکنه.
          اگه اشتباه نکنم با برنامه LED editor هستش ولی مطمئن نیستم.
          دوست عزیز این امکان وجود داره شماره ایسی رو برام بخونی؟
          اسمم بابا برقيه مي دونين کارم چيه دلم مي خواد همه جا که با کمک شما
          مصرف برق کم بشه تا برقمون قطع نشه
          مصرف بي رويه کار خيلي بديه موقع پخش کارتون برق تلويزيون
          اگه يه دفعه بره حوصله مون سر مي ره
          هرگز نشه فراموش لامپ اضافي خاموش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط giga0101
            سلام. این ال ای دی ها آی سی دارن که این آی سی یک دیتا رو از پایه ورودی دریافت میکنه و بعد دیتا رو روی R , G و B که پایه های ال ای دی هستن پیاده میکنه و دیتا Reshape شده رو از طریق پایه خروجی دیتا ارسال میکنند و این پایه به پایه ورودی آی سی ال ای دی دوم و الی آخر وصل میشه و این ال ای دی ها از نظر دیتا با هم سری میشن و با این دیتا میتونید رنگ هر کدوم رو به طور مجزا تعیین کنید.
            سلام
            پس همه به هم وصل هستند. فقط این مسئله که چطور دیتا برای هر ال ای دی قابل کنترل هستند را متوجه نشدم.
            نکته دیگه اینکه نحوه دادن اطلاعات به آی سی ها چطور است؟

نوشته اصلی توسط بابا برقی
            توسط یه فرستنده کنترل میشن که فرستنده با یه رمی که با کامپیوتر برنامه ریزی شده شروع به ارسال دیتا میکنه.
            اگه اشتباه نکنم با برنامه LED editor هستش ولی مطمئن نیستم.
            دوست عزیز این امکان وجود داره شماره ایسی رو برام بخونی؟
            چه نوع فرستنده ایی؟ آیا برد کنترلی وجود داره برای اینکار؟
            متاسفانه فروشگاه موجودی برای خرید ندارد به محض تهیه ال ای دی ها شماره آی سی را برایتان قرار خواهم داد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1900
              سلام
              پس همه به هم وصل هستند. فقط این مسئله که چطور دیتا برای هر ال ای دی قابل کنترل هستند را متوجه نشدم.
              نکته دیگه اینکه نحوه دادن اطلاعات به آی سی ها چطور است؟

چه نوع فرستنده ایی؟ آیا برد کنترلی وجود داره برای اینکار؟
              متاسفانه فروشگاه موجودی برای خرید ندارد به محض تهیه ال ای دی ها شماره آی سی را برایتان قرار خواهم داد.
              بله یه برد کنترلی که درگاه پورت سریال داره و داخلش هم رم قرار میگیره و دیتا رو از روی رم میخومنه.من باهاش کار نکردم چون به نرم افزارش دسترسی نداشتم ولی برداش بود.اتفاقا چند روزی هست که دارم روی این مدل بردها کار میکنم.

دیدگاه

بله یه برد کنترلی که درگاه پورت سریال داره و داخلش هم رم قرار میگیره و دیتا رو از روی رم میخومنه.من باهاش کار نکردم چون به نرم افزارش دسترسی نداشتم ولی برداش بود.اتفاقا چند روزی هست که دارم روی این مدل بردها کار میکنم.
                یک سری اطلاعات تونستم تو گوگل در مورد این برد ها پیدا کنم.این برد ها را از کجا میشه تهیه کرد؟

دیدگاه

با اسم lnd میشناسنش.
                  تو پاساژ امجد از ال ای دی کارا سوال کنیس بهتر میتونن راهنماییت کنن.

دیدگاه

سلام
                    وقت بخیر
                    نوشته اصلی توسط 1900

یک سری LED پیکسلی 7 رنگ هست تو بازار که تو فروشگاه سایت هم موجود هست.البته گویا در حال حاضر موجودی برای فروش ندارند. می خواستم بدونم چطور این LED پیکسلی 7 رنگ را میشه روشن کرد.

برای راه اندازی این نوع از ال ای دی های آر جی بی ، مطالعه این PDF مفید خواهد بود .
                    https://www.sparkfun.com/datasheets/...LED/WS2801.pdf

با احترام
                    94/1/8

دیدگاه

با اسم lnd میشناسنش.
                      تو پاساژ امجد از ال ای دی کارا سوال کنیس بهتر میتونن راهنماییت کنن.
                      ممنونم.متاسفانه من به بازار تهران دسترسی ندارم.

دیدگاه

[code=text]http://www.ainour.com/index.php/cPath/2_4/pname/%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84[/code]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1900

هر سوالی در زمینه این ال ای دی ها دارید از خودم بپرسید :icon_razz:
                          این ال ای دی ها اسم مشخصی ندارن و با یه سرچ کوچیک تو اینترنت می بینید که حتی سایت های چینی مثل alibaba هم که این جور چیز ها رو به وفور می فروشن با اسم های مختلفی این محصول رو نام گذاری کردن . سایت ada Fruit این ال ای دی ها رو با NeoPixel نام گذاری کرده .
                          در کل این ال ای دی ها از یه آی سی که اساس کارش بر مبنای Shift register هست استفاده می کنن . هر یک از ال ای دی بطور کاملا مجزا قابل آدرس دهی هست . آی سی به کار گرفته شده تو این محصول ساخت شرکت WorldSemi هست که با یه سرچ کوچیک تو اینترنت می تونید ببینید که این شرکت تا حالا مدل های زیادی از این آی سی رو به بازار عرضه کرده .
                          یکی از پرطرفدار ترین IC های ساخت این شرکت WS2811 هست که تو دو فرکانس 400 و 800 کیلو هرتز کار می کنه که به این ترتیب به شما اجازه می ده تا 2048 پیکسل رو بطور مجزا کنترل کنید که البته با افزایش تعداد پیکسل ها FPS کنترل پایین میاد . :redface:
                          این پیکسل ها به راحتی توسط Arduino Uno قابل کنترل هستن البته در تعداد بیشتر از 40 عداد Ardunio Uno به شدت دچار کمبود RAM میشه از اینرو نوشتن کد اصولی و استفاده درست از حافظه بسیار ضروریه :redface:
                          تعداد سیم های این ال ای دی ها با توجه به IC مورد استفاده در اون های ممکنه سه یا چهار عدد باشه ... :rolleyes:

دیدگاه

یه مشکل اساسی در مورد این ال ای دی ها اینه که هنوز به اندازه کافی شناخته نشدن بخاطر همین هر کسی هر قیمتی دلش می خواد می فروشه.
                            متاسفانه کنترلر مورد استفاده مناسب برای این ال ای دی به سختی تو ایران تهیه میشه ..
                            T1000S بهترین کنترلر برای این محصول هست که می تونه 2048 عدد پیکسل رو کنترل کنه .
                            البته T1000S خودش دو نوع داره . یک نوعش به شما این اجازه رو می ده که با وصل کردن دو عدد از این کنترلر به هم 4096 ال ای دی رو کنترل کنید البته شما فقط می تونید برای 2048 برنامه مشخص کنید و 2048 عدد دیگه همون برنامه رو تکراری پخش می کنن.
                            در نوع دیگه که جدید عرضه شده و معمولا به رنگ بنفش ارایه میشه کنترل خروجی یا ورودی نداره و فقط همون 2048 پیکسل رو کنترل می کنه
                            مدل های دیگه از این کنترلر ها تو بازار چین موجوده برای مثال t4000s.... یا t8000s

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X