اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از چندین میکرو روی یک برد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از چندین میکرو روی یک برد

سلام دوستان
    برای انجام یک پروژه نیاز هست که چندین میکرو روی یک برد مونتاژ شوند .
    حالا نکته ای که هست اینه که باید میکروهای SLAVE کاملا کلاک یکسانی داشته باشند یعنی زمان اجرای دستورات اونها کاملا یکسان باشه .
    oo: سوال : ایا امکان استفاده از یک کریستال برای همه میکرو ها وجود داره ؟
    با تشکر
    لحظه ها را براي رسيدن به خوشبختي گذرانديم غافل از اينکه خوشبختي لحظه هائي بود که گذرانديم !

پاسخ : استفاده از چندین میکرو روی یک برد

سلام

تا اونجا که من میدونم تمامی میکروهای PIC دارای خروجی کلاک هستن ( CLKO ) و با استفاده از اون , و پیکر بندی مناسب سیستم کلاک SLAVEها این کار رو انجام بدین

شماره میکروتون و بگین تا بیشتر بتونم کمکتون کنم
    نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
    تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

سلام
      ممنون از پاسختون .
      شماره میکرو PIC18F66K80
      لحظه ها را براي رسيدن به خوشبختي گذرانديم غافل از اينکه خوشبختي لحظه هائي بود که گذرانديم !

دیدگاه

من 2 راه برای حل مشکل به ذهنم میرسه
        [list type=decimal]
        [li]
        با یک کردن بیت ROON که در رجیستر REFOCON وجود داره کلاک اسیلاتور داخلی میکروتون رو از پین 51 ( RC3/REFO/SCL/SCK ) تحویل بگیرید و به میکروهای دیگه تزریق کنید, که بهتر است ابتدا این فرکانس رو به وسیله RODIV کم کنید و سپس در میکروهای دیگه با PLL به فرکانس دلخواه برسونید.
        [/li]
        [li]
        از اسیلاتور خارجی استفاده کنید :

[/li][/list]

دیدگاه

از انجا که باید از spi استفاده کنم راه حل شماره یک جواب نمیده . ولی استفاده از اسیلاتور ایده خوبیه . یه سوالی که ذهنم رو مشغول کرده اینه که ایا میشه از خروجی کریستال oscout مستقیما برای تامین کلاک مورد نظر استفاده کرد یا نه ؟

دیدگاه

اگر بخواهید از CLKO استفاده کنید , سیستم کلاک رو باید در حالت ECIO قرار بدین که در این حالت هم باید از اسیلاتور خارجی استفاده کنید ! که مناسب کار شما نیست.

اما در روش اول که توضیح دادم , میکرو مستر شما حکم اسیلاتور خارجی رو بازی میکنه , و چرا نمیشه ؟
            اگر نگران اختلاف فاز هستید , نمیدونم شاید CLKO هم این مشکل رو ایجاد کنه و باتوجه به اینگه SPI یک ماژول هست فکر میکنم اختلاف فاز مشکلی ایجاد نمیکنه

در هر صورت اگر از کریستال و مد HS استفاده کنید , استفاده از CLKO ممکن نیست , در دیتاشیت به OSCILLATOR
            CONFIGURATIONS دقت کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X