اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلی با کمپایلر بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکلی با کمپایلر بسکام

سال نو مبارک

مداری دارم با میکروی ATmega32 و شامل LCD گرافیگی 64*128 ، ماژول RTC و ...

برنامه به زبان بیسیک است و فایلهای لازم مثل font8×8.font و فایل تصویر با فرمت bgf را نیز در پوشه حاوی برنامه قرار داده ام. وقتی برنامه آن را با نرم افزار BASCOM 2.0.7.3 کمپایل می کنم، نرم افزار آن را کمپایل می کند، فایلهای مختلف با فرمت hex یا Bin یا obg و ... را هم ایجاد می کند اما آخر دست، یک Error به شرح زیر اعلام می کند:

Error : 61 Line : 285 Label not found[_LCD_CONTROL] , in file : F:/Electronic

(لاین 285 آخرین خط برنامه است که شامل یک دستور Rem است). با توجه به اینکه فکر می کنم این برچسب توسط زیر مجموعه های کتابخانه " lib "glcdKS108.lbx$ و از روتینهای داخلی خود نرم افزار بسکام فراخوانی می شود، با جستجو در Help سایت mcselec.com این مطلب رو پیدا کردم:

BASCOM supports many statements to control the LCD-display.
    For those who want to have more control of the example below shows how to use the
    internal BASCOM routines.
    $ASM
    Ldi _temp1, 5 'load register R24 with value
    Rcall _Lcd_control 'it is a control value to control the display
    Ldi _temp1,65 'load register with new value - letter A
    Rcall _Write_lcd 'write it to the LCD-display
    $END ASM

Note that _lcd_control and _write_lcd are assembler subroutines which can be called
    from BASCOM.

ولی هنوز نمی تونم این Error رو رفع کنم، دوستان گاه اگر می توانند راهنمائی بفرمایند.

پاسخ : مشکلی با کمپایلر بسکام

دوستان مشکل حل شد. ممنون

دیدگاه

دوست عزیز .فقط مشکل حل شد
      بد نبود میگفتی چطوری که حالا ما گیر کردیم بتونیم رفعش کنیم

دیدگاه

منو ببخشید، قضیه مربوط به حدود دو سال پیشه و حالا هر چه فکر کردم، یادم نیومد که مشکل چگونه حل شد.

دیدگاه

هر چند موضوع مربوط به 2 سال پیش هست ولی از اونجایی که خودم هم این مشکل رو داشتم و جایی راه حلش رو پیدا نکردم، فکر کردم گفتنش برای ثبت توی تایپیک خارج از لطف نیست/

توی برنامه من وجود دستور Cursor Off باعث اومدن این ارور میشد، با حذفش مشکل حل شد
          شکست اولین قدم پیروزیه /

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X