اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چسبیدن مقاومت ها به هم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چسبیدن مقاومت ها به هم

دوستان من یک تابلو خیلی کوچیک بستم به خاطر کوچیک بودن فضا مقاومتها به هم چسبیدن بعد از 4.5 ساعت روشن ماندن مقامت سوخت و کامل سیاه شد . آیا دلیلش میتونه چسبیدن باشه ؟

پاسخ : چسبیدن مقاومت ها به هم

مشکل اتصالی هست که باعث میشه ولتاژ زیادی دو سر مقاومتت بیافته. تابلو های کوچک دقت بیشتری میخواد. پایه هارو کوتاه کن که این مشکل پیش نیاد

دیدگاه

نه من خودم کلی تابلو کوچیک بستم.احتمال زیاد یا اتصالی داشته یا ولتاژ زیادی دو سر مقاومت هات بوده که سوخته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dastanjahan
        دوستان من یک تابلو خیلی کوچیک بستم به خاطر کوچیک بودن فضا مقاومتها به هم چسبیدن بعد از 4.5 ساعت روشن ماندن مقامت سوخت و کامل سیاه شد . آیا دلیلش میتونه چسبیدن باشه ؟
        با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
        معمولا علت سوختن مقاومت ها از بهم چسبیدن نمی شود بلکه استفاده کردن از مقاومت با توان کم تر، سبب سوختن آن ها می شود. ولتاژ منبع شما چند ولت و چند آمپر است. نحوه بهم وصل شدن ال ای دی ها به چه صورت بوده، سری، موازی، سری موازی با تعداد چند عدد. لطفا شرح دهید.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
          معمولا علت سوختن مقاومت ها از بهم چسبیدن نمی شود بلکه استفاده کردن از مقاومت با توان کم تر، سبب سوختن آن ها می شود. ولتاژ منبع شما چند ولت و چند آمپر است. نحوه بهم وصل شدن ال ای دی ها به چه صورت بوده، سری، موازی، سری موازی با تعداد چند عدد. لطفا شرح دهید.
          مثل همیشه LED رنگ سفید 3 تا سری کردم با یک مقاومت 150 اهم 1/4 وات و از 1 ترانس 12 ولت 1 آمپر استفاده میکنم تعداد کل LED ها هم 12 تا هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dastanjahan
            مثل همیشه LED رنگ سفید 3 تا سری کردم با یک مقاومت 150 اهم 1/4 وات و از 1 ترانس 12 ولت 1 آمپر استفاده میکنم تعداد کل LED ها هم 12 تا هست
            اگر ولتاژ شما دقیقا 12 ولت است، مقاومت 150 اهم 1/4 وات درست است. اما اگر از آداپتور 12 ولت بدون رگوله استفاده می کنید ولتاژ شما می شود حدود 17 ولت که باید از مقاومت 390 اهمی 1/4 وات با سه ال ای دی به صورت سری استفاده کنید. 17= 12×1.414 (تقریبا 17 ولت)
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
              اگر ولتاژ شما دقیقا 12 ولت است، مقاومت 150 اهم 1/4 وات درست است. اما اگر از آداپتور 12 ولت بدون رگوله استفاده می کنید ولتاژ شما می شود حدود 17 ولت که باید از مقاومت 390 اهمی 1/4 وات با سه ال ای دی به صورت سری استفاده کنید. 17= 12×1.414 (تقریبا 17 ولت)
              منظورتون از آداپتور 12 ولت بدون رگوله متوجه نشدم ؟ این دیگه چه نو ترانسیه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X