اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حجم فایل FRAMEWARE

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حجم فایل FRAMEWARE

سلام
    من یه بورد LPC1768 گرفتم، ولی هیچ چیزی برای پروگرم جز خود بوت لودر و USB ندارم . تو راهنما نوشته برنامه رو از آدرسی به بعد باید بریزیم. یه سرچ کردم تو اینترنت یه فایل LPC 1768 BOOTLOADER از همین شرکت بود با کمک اون یه برنامه ساده رو نوشتم و زدم از آدرس 2000 به بعد بریزه؛ از طریق TARGET OPTION ولی این طوری فقط حجم فایل شده 3 کیلو بایت .
    وقتی خود برد رو وصل می کنم و کامپیوتر به صورت دیوایس USB می شناسه ، فایل توش 504 کیلوبایت. بنابراین قاعدتا نباید فایل من درست باشه و خود بوت لودر رو داشته باشه. که البته واضح هم هست چون باید یه جوری فایل بوت لودر رو به KEIL می دادم که ندادم. راجع به اینن موضوع تو فایل آموزشی هم چیزی ندیدم.
    چی کار باید بکنم تا درست بریزه؟ یعنی هم برنامه ی من بمونه هم بوت لودره؟ دقت کنید که جی لینک هم ندارم بوت لودرم بپره، باید برم جی لینک بخرم.

پاسخ : حجم فایل FRAMEWARE

نوشته اصلی توسط amir1367427
    سلام
    من یه بورد LPC1768 گرفتم، ولی هیچ چیزی برای پروگرم جز خود بوت لودر و USB ندارم . تو راهنما نوشته برنامه رو از آدرسی به بعد باید بریزیم. یه سرچ کردم تو اینترنت یه فایل LPC 1768 BOOTLOADER از همین شرکت بود با کمک اون یه برنامه ساده رو نوشتم و زدم از آدرس 2000 به بعد بریزه؛ از طریق TARGET OPTION ولی این طوری فقط حجم فایل شده 3 کیلو بایت .
    وقتی خود برد رو وصل می کنم و کامپیوتر به صورت دیوایس USB می شناسه ، فایل توش 504 کیلوبایت. بنابراین قاعدتا نباید فایل من درست باشه و خود بوت لودر رو داشته باشه. که البته واضح هم هست چون باید یه جوری فایل بوت لودر رو به KEIL می دادم که ندادم. راجع به اینن موضوع تو فایل آموزشی هم چیزی ندیدم.
    چی کار باید بکنم تا درست بریزه؟ یعنی هم برنامه ی من بمونه هم بوت لودره؟ دقت کنید که جی لینک هم ندارم بوت لودرم بپره، باید برم جی لینک بخرم.
    سلام وقتی برنامه رو میریزید همون 500 و خورده ای میشه
    نگران هم نباشید اگر بوت لودر بپره فرم ویر رو میتونید با Flash Magic بریزید فکر کنم تو فروشگاه بود یا اگه نبود به خود دوستان پشتیبانی بگید براتون میفرستن

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (مهدی رنجبر)m4hd1r
      سلام وقتی برنامه رو میریزید همون 500 و خورده ای میشه
      نگران هم نباشید اگر بوت لودر بپره فرم ویر رو میتونید با Flash Magic بریزید فکر کنم تو فروشگاه بود یا اگه نبود به خود دوستان پشتیبانی بگید براتون میفرستن
      ممنون ولی یک کم شک دارم هنوز، جای نیستم بتونم خرید انجام بدم می ترسم خراب شه یه هفته الاف شم. سوالم اینه آخه مگه قبلی رو پاک نمیکنم؟ یعنی این پاک کردن از خود میکرو پاک نمیشه وقتی پاک می کنم پس چی رو از کجا پاک می کنه؟ شرمنده چون بی تجربه ام می پرسم.
      اگه میشه یه آموزشی چیزی راجع به flash magic لطف می کنید؟ یه شماتیک که چی رو به چی باید وصل کرد.

دیدگاه

سلام
        فلش مجیک یه برنامه است که میکرو رو با uart0 خود LPC پروگرم می کنه. یعنی برای پروگرم کردن فقط به یه مبدل یو اس بی به سریال یا پورت COM کامپیوتر و آیسی MAX232 نیازه.از اینجا می تونید دانلودش کنید:
        http://www.flashmagictool.com/
        شما فقط باید uart0 رو وصل کنید به مبدل یو اس بی به سریال( یا پورت COM کامپیوتر). بعدش باید پایه ISP رو صفر کنید و میکرو رو ریست کنید. بعدش با برنامه فلشمجیک میکرو رو پروگرم کنید. بعدش باید پایه ISP رو یک و دوباره میکرو رو ریست کنید. صفر کردن پایه ISP باعث میشه که بعد از ریست میکرو به جای اجرای برنامه وارد حالت ISP بشه تا بشه با فلش مجیک پروگرمش کرد. به همین دلیل بعد از پروگرم شدن این پایه باید 1 بمونه. توی دیتاشیت LPC ها گفته این پایه شماره چنده. مثلا برای LPC1768، پایه 10 پورت 2 (P2[10] ) یا به عبارت دیگه پین 53 میکروه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X