اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت کیس های فلزی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت کیس های فلزی

سلام. برای ساختن مداری نیاز به یک کیس (باکس) فلزی دارم. راهنمایی کنید که کسی در این زمینه تجربه ایی دارد در اختیار من بگذارد؟
    میخوام بدونم آیا جایی هست که برام بسازند؟ ابعادش کوچیکه تو مایه های زبر 10 سانت هر ضلعش (هر بعدش)
    آیا سوراخ هم میزنند روش؟ فعلا تعداد 10تا میخوام تا بعد. جایی رو میشناسید راهنمایی کنید. اصلا هست همچین جایی؟
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

پاسخ : ساخت کیس های فلزی

نوشته اصلی توسط PouYa007
    سلام. برای ساختن مداری نیاز به یک کیس (باکس) فلزی دارم. راهنمایی کنید که کسی در این زمینه تجربه ایی دارد در اختیار من بگذارد؟
    میخوام بدونم آیا جایی هست که برام بسازند؟ ابعادش کوچیکه تو مایه های زبر 10 سانت هر ضلعش (هر بعدش)
    آیا سوراخ هم میزنند روش؟ فعلا تعداد 10تا میخوام تا بعد. جایی رو میشناسید راهنمایی کنید. اصلا هست همچین جایی؟
    سلام
    نوع معمولی یکم بزرگتر(مثلا 20 در 30) رو خیلی وقت پیش من دادم برام زدن
    با در و لولا و قفل و...
    من به این کانال کولر سازیا دادم زدن
    کابینت سازی ها هم میزنن؛ رنگ کوره هم براتون میزنن
    اونا هم گیوتین دارن؛ هم از این دستگاههای تا کردن ورق
    اگه میخواید شیک باشه باید برید پیش کسی که با ورق استیل کار میکنن
    فقط پیش کسی برید که حوصله داشته باشه و کارش تمیز باشه؛ هر چند بیشتر ازتون پول بگیره :agree:
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

سلام
      کسی می شناسم که هزینه طراحی کیس اش بالای 2 میلیون تومان هست
      اما طراحی نابی می کنه
      و بعد از برنامه نویسی CNC و ... هزینه هر جعبه بسیار پایین تر از جعبه های اماده موجود در بازار می شه.

گذاشتن شماره تماس در انجمن ایجاد اشکال میکنه، اگه رنج هزینه براتون قابل قبول هست، به بنده پ.خ بدهید.
      برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
      http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی م.
        سلام
        کسی می شناسم که هزینه طراحی کیس اش بالای 2 میلیون تومان هست
        اما طراحی نابی می کنه
        و بعد از برنامه نویسی CNC و ... هزینه هر جعبه بسیار پایین تر از جعبه های اماده موجود در بازار می شه.

گذاشتن شماره تماس در انجمن ایجاد اشکال میکنه، اگه رنج هزینه براتون قابل قبول هست، به بنده پ.خ بدهید.
        ممنونم از توجه تون متاسفانه فعلا تیراژ کار خیلی پایینه. با توجه به اینکه برای شروع به تعداد کمتری نیاز دارم تا اگر دیدم بازار خوبی داشت دوباره بزنم.
        تازه گمون نکنم دوباره هم بتونم همچین تیراژ بالایی بزنم
        برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
          سلام
          نوع معمولی یکم بزرگتر(مثلا 20 در 30) رو خیلی وقت پیش من دادم برام زدن
          با در و لولا و قفل و...
          من به این کانال کولر سازیا دادم زدن
          کابینت سازی ها هم میزنن؛ رنگ کوره هم براتون میزنن
          اونا هم گیوتین دارن؛ هم از این دستگاههای تا کردن ورق
          اگه میخواید شیک باشه باید برید پیش کسی که با ورق استیل کار میکنن
          فقط پیش کسی برید که حوصله داشته باشه و کارش تمیز باشه؛ هر چند بیشتر ازتون پول بگیره :agree:
          آقا مسعود متشکرم.
          من میخوام محصولی شیک دربیاد آیا بنظرتون خوب میشه؟ آیا میتونن سوراخ های جای ال ای دی و کلید و ... رو بصورت دقیق در بیارن؟
          شما کارتون چه جسی بود و چه هزینه ای داشت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
            آقا مسعود متشکرم.
            من میخوام محصولی شیک دربیاد آیا بنظرتون خوب میشه؟ آیا میتونن سوراخ های جای ال ای دی و کلید و ... رو بصورت دقیق در بیارن؟
            شما کارتون چه جسی بود و چه هزینه ای داشت؟
            با ورق گالوانیزه زدن برام
            با رنگ کوره ای
            واسه خیلی سال پیشه؛ 7-8 سال پیش اگه اشتباه نکنم 20*30*10 سانتی متر 3 تا 5 تومن شد :-?
            البته یکی دو بار هم با ورق استیل زدم خوب میشه
            ولی دوتا مشکل داره؛ اول جای جوش خیلی تو ذوق میزنه؛ دوم ورق بسیار مستحکمیه و برای برش و سوراخکاری مشکل سازه
            واسه من چون تو دیوار قرار میگرفت(مثل تابلو برق) فقط یک سمتش مهم بود و جای جوش و... زیاد تو دید نبود
            برای جای سوراخ دقیق نمیدونم؛ ولی شما میتونید طرح رو روی یه کاغذ بکشید و روی ورق بچسبونید تا براتون برشکاری و سوراخکاری رو از روی طرح انجام بدن

به نظرم اگه بتونید از این ریلهایی که دوتا شیار عمود بر هم داره گیر بیارید کار تمیز و شیکی میشه

اینم ببینید بد نیست:
            http://www.niazpardaz.com/%D8%B3%D8%...%DB%8C-@538671

چنین جعبه ای رو هم با یکم حوصله میتونید با ورق آلومینیوم بسازید و چون نرمه سوراخکاریش راحته:
            http://www.instructables.com/id/A-ri...-box-with-lid/

آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

ورق استیل کار کردن فکر کنم از آلومینیوم هم گرون تر در بیاد مخصوصا اگر سوراخکاری زیاد دارید

اگر میخواهید یک جنس خیلی شیک بشه با ورق آهن درست کنید بعد بدهید بیرونش را آبکاری کروم یا فلزات رنگی دیگه بکنند

یکی از دوستان قدیما آمپلی که میساخت برا جعبه خودش جوشکاری و سوراخ کاری خلاصه هربلایی میخواست سرش می آورد بعد میداد بیرون جعبه را آبکاری کروم و پنل جلو را آبکاری رنگ طلا بکنند خیلی قشنگ میشد

اگر برای پنل جلو نیاز به در آوردن طرح خاصی مثل جای ال سی دی و.... دارید بهترین کار اینه یک وجه جهبه را پلکسی کار کنید اگر استقامتش هم براتون مهمه قطر بالا بردارید مثلا 10میلی بعضی افراد من دیدم تو کار صنعتی هم دارند از پلکسی ضخیم برای جعبه سازی استفاده می کنند خوب هم جواب داده

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad-h
                ورق استیل کار کردن فکر کنم از آلومینیوم هم گرون تر در بیاد مخصوصا اگر سوراخکاری زیاد دارید

اگر میخواهید یک جنس خیلی شیک بشه با ورق آهن درست کنید بعد بدهید بیرونش را آبکاری کروم یا فلزات رنگی دیگه بکنند

یکی از دوستان قدیما آمپلی که میساخت برا جعبه خودش جوشکاری و سوراخ کاری خلاصه هربلایی میخواست سرش می آورد بعد میداد بیرون جعبه را آبکاری کروم و پنل جلو را آبکاری رنگ طلا بکنند خیلی قشنگ میشد

اگر برای پنل جلو نیاز به در آوردن طرح خاصی مثل جای ال سی دی و.... دارید بهترین کار اینه یک وجه جهبه را پلکسی کار کنید اگر استقامتش هم براتون مهمه قطر بالا بردارید مثلا 10میلی بعضی افراد من دیدم تو کار صنعتی هم دارند از پلکسی ضخیم برای جعبه سازی استفاده می کنند خوب هم جواب داده
                برش CNC واسه ورق فلزی چجوریه؟
                منظورم اینه که اونم با لیزرش هست تو بازار؟ یا فقط با پلاسما و آب انجام میشه؟
                من دنبال جایی میگردم که همین طرح هایی که رو پلکسی میزنن رو بتونه برام روی ورق فلزی بزنه

دیدگاه

سلام وقت همگی بخیر
                  شما دستگاهی که داری میسازی چی هست؟
                  برای سرواخ کاری میشه از دریل استفاده کرد ولی اگه کارتون کمی پیچ و خم و تاشدن درو ... داشته باشه باید براش قالب سنبه و ماتریس بدید طراحی کنند. اول بگید چی میسازید تا بیشتر درمورد جزئیاتش صحبت کنیم
                  در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                  گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                    سلام وقت همگی بخیر
                    شما دستگاهی که داری میسازی چی هست؟
                    برای سرواخ کاری میشه از دریل استفاده کرد ولی اگه کارتون کمی پیچ و خم و تاشدن درو ... داشته باشه باید براش قالب سنبه و ماتریس بدید طراحی کنند. اول بگید چی میسازید تا بیشتر درمورد جزئیاتش صحبت کنیم
                    تشکر از همه دوستان. چیزی که من میسازم پاور بانک هست. میخوام روش یه جای USB و LED , جای شارژر داشته باشه. که میشه همه اینها رو روی پنل جلویی تعبیه کرد. البته کاری که میخوام انجام بدم برای خودم نیست اگه خدا بخواد بقصد فروش هست به همین خاطر نباید روش جای مثلا جوش بمونه. از طرفی من قبلا برای خودم کارهایی با ورق گالوانیزه انجام دادم و با دریل و قیچی ورق بر کارمو راه انداختم ولی الان چون باید کار تمیز در بیاد.

نوشته اصلی توسط mohamad-h

اگر پنل پلکسی استفاده کنم چطور به بدنه وصلش کنم؟
                    [hr]

حالا در کل کجا بدم که تمیز و دقیق این کار رو انجام بدن؟ بنظرم MDFکار نتونه 10تا جعبه دقیق و یک دست بسازه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                      تشکر از همه دوستان. چیزی که من میسازم پاور بانک هست. میخوام روش یه جای USB و LED , جای شارژر داشته باشه. که میشه همه اینها رو روی پنل جلویی تعبیه کرد. البته کاری که میخوام انجام بدم برای خودم نیست اگه خدا بخواد بقصد فروش هست به همین خاطر نباید روش جای مثلا جوش بمونه. از طرفی من قبلا برای خودم کارهایی با ورق گالوانیزه انجام دادم و با دریل و قیچی ورق بر کارمو راه انداختم ولی الان چون باید کار تمیز در بیاد.

[hr]

حالا در کل کجا بدم که تمیز و دقیق این کار رو انجام بدن؟ بنظرم MDFکار نتونه 10تا جعبه دقیق و یک دست بسازه
                      پس شما اصلا شک نکن
                      همشو با پلکسی بزن شیک و قشنگ
                      در ضمن؛ پلکسی بالای 6 میل رو اگه یکم ظریف کار کنی میتونی از بغل یه پیچ ریز بزنی

و جاهایی هستن که همون MDF رو(منظورم MDF بالای 10 میلیمتر هست) با فرز CNC در میارن خیلی دقیق و تمیز؛ طرح الگو هر چی که بخوای تمیز در میارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                        برش CNC واسه ورق فلزی چجوریه؟
                        منظورم اینه که اونم با لیزرش هست تو بازار؟ یا فقط با پلاسما و آب انجام میشه؟
                        من دنبال جایی میگردم که همین طرح هایی که رو پلکسی میزنن رو بتونه برام روی ورق فلزی بزنه
                        از لیزرش اطلاع ندارم فکر کنم گرون باشه فقط موارد خاص استفاده بشه
                        واترجت هم خیلی گرونه
                        پلاسما هم تمیزه هم قیمت متوسط هوا گاز کثیف اما ارزون
                        قیمت حدود فعلی ندارم اما به صرفه ترین روش برای جعبه سازی پلاسما است و در تیراژ هم طبق حرف دوستمون سمبه ماتریس

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط PouYa007

[hr]

پلکسی قطر بالا را سوراخ میزنید و پیچ می کنید خیلی هم تمیز میشه اما کلا با آقا مسعود موافقم تمام کیس را با پلکسی بسازید قشنگ اسم برند هر علامتی هم خواستید روش براتون حکاکی می کنند
                        ولتر

دیدگاه

سلام

ما همیشه جعبه های دستگاه ها رو شیک و دقیق با استفاده از برش لیزر میسازیم. هم از نظر سرعت، هم دقت و هم قیمت خیلی خوبه. فقط مشکلمون برش صفحات آلومینیوم هست که لیزر راحت نمیتونه ببره.

برای رنگ هم میتونی رنگ استاتیک بدی که ما قالبا این کارو میکنیم. میتونید هم آبکاری بدید. بعضی ها هم گالوانیزه میکنن. فقط نمیدونم توی همه شهرها این امکانات وجود داره یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mob_zamani
                            سلام

ما همیشه جعبه های دستگاه ها رو شیک و دقیق با استفاده از برش لیزر میسازیم. هم از نظر سرعت، هم دقت و هم قیمت خیلی خوبه. فقط مشکلمون برش صفحات آلومینیوم هست که لیزر راحت نمیتونه ببره.

برای رنگ هم میتونی رنگ استاتیک بدی که ما قالبا این کارو میکنیم. میتونید هم آبکاری بدید. بعضی ها هم گالوانیزه میکنن. فقط نمیدونم توی همه شهرها این امکانات وجود داره یا نه؟
                            هزینه لیزر چقدر میشه بالا نیست؟
                            ولتر

دیدگاه

ای کاش نمونه هایی از باکس پلکسی عکسش بود میدیدیم.
                              خوبیه فلز اینه که ورق رو خم میکنند و به همین خاطر تعداد پیچ کمتری صرف میشه و بنابراین زیبا تر.
                              پلکسی هم خوبه ولی مشکلش اینه خم نمیشه و باید پیچ های تعداد بالا استفاده بشه و نمای کار پرپیچ میشه. پلکسی خوبه هم شیکه هم ارزونتر ولی مشکلش همینه فقط
                              ورق رو میشه 2تا U شکل درست کرد و با 2 تا پیچ به هم وصل کرد. نظرتون چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X