اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آهن ربا الکتریکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت آهن ربا الکتریکی

سلام من میخوام دو تا سیم پیچ رو باهم موازی کنم و بعد وصل شون کنم به منبع DC تا میدان مغناطیسی تولید کنن. موضوع اینجاست که میخوام جریان یکسان باعث تولید دوتا میدان مخالف همدیگه بشن. درواقع دوتا سلف موازی یکی بالا N بشه پایین S. دیگری بالا s بشه پایین N. این شدنی هست؟ چیکار باید کنم؟ سال نو مبارک؛)

پاسخ : ساخت آهن ربا الکتریکی

سلام قانون دست راست فکر کنم جوابگوی شما باشه کافیه که سیمپیچ دو رو مخالف اولی بپیچید

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

آره!!!! چرا نشه؟؟؟
      یا جهت پیچش یکی از سیمپیچها رو
      یا جریان یکی از سیمپیچارو برعکس کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza.s
        سلام من میخوام دو تا سیم پیچ رو باهم موازی کنم و بعد وصل شون کنم به منبع DC تا میدان مغناطیسی تولید کنن. موضوع اینجاست که میخوام جریان یکسان باعث تولید دوتا میدان مخالف همدیگه بشن. درواقع دوتا سلف موازی یکی بالا N بشه پایین S. دیگری بالا s بشه پایین N. این شدنی هست؟ چیکار باید کنم؟ سال نو مبارک؛)
        با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
        شما با بستن چند دور سیم دور یک میله آهنی در یک جهت و با اتصال برق D.C دارای یک آهنربا با قطب N و S می شود و برای تغیر جهت قطب ها کافیست، ولتاژ دو سر سیم پیچ را برعکس کنید تا قطب ها برعکس شود و نیازی به دو سیم پیچ با جهت مخالف نیست.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X