اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقایسه بیتهای دریافت شده با فرستاده شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقایسه بیتهای دریافت شده با فرستاده شده

سلام دوستان،

ممنون میشم راهنمایی کنید من رو.

این اولین پروژه VHDL منه که در کنار کارم دارم سعیآ‌ میآ‌کنم تمامش کنم.. ولیآ‌ متاسفانه خوب پیش نرفتم.. :cry:

هدفم اینه که یک سری بیت (مثلا ۳۲ بیت) رو بفرستم به کابل و بعد با اون بیتهأی که دریافت میآ‌کنم مقایسه کنم.. (BER)

اول فکر میآ‌کردم باید از فایفو استفاده کنم یا از تکنیک ایآ‌ مثلCRC .. وقت گذشتم رو اینا .. ولیآ‌ الان متوجه شدم اصلا نیازی به اینآ‌ها نیست.. و یک شیفت رجیستر با طول متغیر کافیه
    تا جائیآ‌ که من متوجه شدم.. کافیه که latency کابل رو محاسبه کرد و بعد مقایسه بین بیتهای فرستاده شده و دریافت شده ..

ولیآ‌ نمیدونم چطور این انجام میآ‌شه..

مرحله به مرحله چطور باید پیش برم؟

به نظرتون باید از oversampling استفاده کنم؟

پاسخ : مقایسه بیتهای دریافت شده با فرستاده شده

سلام.
    درست متوجه نشدم میخوای چکار کنی. قصد داری یک رشته دیتا رو روی سیم بفرستی و توی همون برد یا یک برد دیگه دریافت کنی؟
    از پروتکل خاصی استفاده نمی کنی؟ پیشنهاد می کنم از پروتکل UART استفاده کنی. طول زمانی هر بیت (فرکانس ارسال دیتا) با توجه به مشخصات سرعت ورودی/خروجی های FPGA، سرعت آی سی های واسط (مثل Buffer/Level Shifter/Isolator/Transceiver) در صورت وجود، نوع کابل و طولش، نویز محیط و ... مشخص میشه. برای شروع میتونی از سرعت های کم مثل 9600 یا 115200 بیت بر ثانیه به سمت سرعت های بالاتر بری.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

پاسخ : مقایسه بیتهای دریافت شده با فرستاده ش&

اوایل سعی‌ کردم از UART استفاده کنم ولی‌ بعد بم گفتند اصلا نیازی به استفاده ازش نیست..

مخصوصاً اینکه من با RATE بالا الان شروع می‌کنم .. در حل حاضر MHz ۱۰۰ .. بعد‌ها تا گیگ می‌خوام برم بالا..

من سعی‌ کردم بلاک دیاگرام اون چیزی که تا الان متوجه شدم باید انجام بدم رو بکشم..

هنوز خودماون جوری نیست که بگم کامل میفهممش ..
      اما دارم سعی‌ می‌کنم ...

می‌شه یه نگاهی‌ به عکس بکنید و نظرتون رو بدید تا من بعد سوالم رو بپرسم

دیدگاه

سلام
        من هم نظر دوست عزیز آقا هادی رو تایید می کنم.
        به اضافه اینکه در Rate های بالا مکانیزم تشخیص خطا بسیار ضروری است.

دیدگاه

این اولین پروژه VHDL منه
          در حل حاضر MHz ۱۰۰ .. بعدآ‌ها تا گیگ میآ‌خوام برم بالا..
          این دو تا خیلی به هم نمیان :eek:

در ضمن فکر می کنم کار شما اختراع دوباره چرخه! چرا از روش های موجود که جواب هم میده استفاده نمیکنی؟ مثلاً پروتکل TCP یا UDP و بستر (Ethernet(LAN.
          البته در صورتی که وقت داری خیلی خوبه که خودت این کار رو به عنوان تمرین و تحقیق انجام بدی ولی چون کار سنگینی به نظر میرسه برای کار اول مناسب نیست.
          موفق باشی.
          لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
          لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
          با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
          اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
          يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X