ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22
    2015/01/09
    143
    15

پاسخ : تبدیل 48 ولت به 12 ولت

این TL494 چقدر بچه خوبیه!
    برا تفریح یه 5 ولت باهاش ساختم خوب جواب داد ولی توی 1 آمپر سوئیچ داغ میشد!(فرکانس 40 کیلو)
    ولتاژ حالت بی بار 5.2 بود(عدم وجود مقاومت های دقیق برای ساخت قسمت فیدبک) ولی زیر بار 1 آمپر روی 5 فیکس میشد. :biggrin:
    تلفات بالاست یا من اشتباه میکنم؟ oo:
    2015/01/09
    143
    15

با عوض کردن سوئیچ به ماسفت همه چی روبراه شد :biggrin:
    ولتاژ ثابت میمونه و تنها جایی هم که داره داغ میکنه خود بار هست
    اساتید باتجربه چه فرکانسی رو پیشنهاد میدید؟ من خودم تا 100 کیلو هم بردمش و از بس بچه خوبی بود باز داشت بدون مشکل کار میکرد
    به نظر خودم 30 کیلو خوب باشه(همین الان داره با 30 کیلو خدمت میکنه )
    مورد بعدی سوئیچ هستش. توی مبدل باک ولتاژ دوسر سوئیچ دوبل حساب میشد و یا ولتاژ منبع؟(پیریه و هزار درد و مرض و ... :biggrin: )

پی نوشت:
    پیشنهاد خوبی بود برادر محسن. یکی طلب شما :biggrin:
    نوع نظامی 494 هم گیر آوردم و میرم سراغش. از قطعات فله ای کلا خیری ندیدیم و همش مایه آبرو بران بودند. :biggrin:
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    403

پاسخ : پاسخ : تبدیل 48 ولت به 12 ولت

نقل قول نوشته اصلی توسط -Alone-
    با عوض کردن سوئیچ به ماسفت همه چی روبراه شد :biggrin:
    ولتاژ ثابت میمونه و تنها جایی هم که داره داغ میکنه خود بار هست
    اساتید باتجربه چه فرکانسی رو پیشنهاد میدید؟ من خودم تا 100 کیلو هم بردمش و از بس بچه خوبی بود باز داشت بدون مشکل کار میکرد
    به نظر خودم 30 کیلو خوب باشه(همین الان داره با 30 کیلو خدمت میکنه )
    مورد بعدی سوئیچ هستش. توی مبدل باک ولتاژ دوسر سوئیچ دوبل حساب میشد و یا ولتاژ منبع؟(پیریه و هزار درد و مرض و ... :biggrin: )
    پی نوشت:
    پیشنهاد خوبی بود برادر محسن. یکی طلب شما :biggrin:
    نوع نظامی 494 هم گیر آوردم و میرم سراغش. از قطعات فله ای کلا خیری ندیدیم و همش مایه آبرو بران بودند. :biggrin:
    مدار رو چه جوری استفاده کردی؟ شناور رو با همون زنر و مقاومت گذاشتی؟ درایور ماسفت رو هم همونطور که گفتم گذاشتی؟
    اگه ترانزیستور گذاشتی جریان بیس رو نباید زیادی بدی وگرنه بد خاموش میشه داغ میکنه.یه مقاومت بیس امیتور هم بزار. ولتاژ سوییچ ولتاژ منبعه.
    ترانزیستور خوبه نباید مشکلی داشته باشه قبلا یادمه از TIP42C استفاده کرده بودم تا اگه اشتباه نکنم 15 وات فرکانس فک کنم 50 کیلو بود مشکلی نبود(ولی به بدی داره تغذیه شناورش یه خورده آمپر بالاتری میخواد)
    در مورد فرکانس آقای وزیری باید بگن ولی خوب من تا 150 کیلو همین دیروز استفاده کرده بودم مشکلی نداشت.
    ولی چون توانت پایینه فرکانس پایین بگیری بهتره به نظرم مثلا همون 50 کیلو خیلی خوبه.
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2015/01/09
    143
    15

نه فعلا دارم با منبع 12 تست میکنم تا برام یه 48 بفرستن. اینم برا دست گرمی بستم :biggrin:
    کلی برا ترانزیستوره طبق اپلیکیشن حساب کتاب کردم منتها گرم شدنش آزار دهنده هستش. از طرفی هم ترانزیستور برا این مدل کمی بزرگ هست ، کم کمش پکیج TO220 برا کار درست و حسابی و منم یه فضای بسته دارم و همه چیز رو باید SMD بزنم و ... و کلا زوره و میخوام ماسفت بزارم
    برا راه اندازی ماسفت فعلی از روش خودم استفاده کردم و خوب جواب داد. شکل موج رو هم با اسکوپ دیدمش شیب کمی داشت (زیر میکرو ثانیه) منتها یه چیز درست و درمون تر باید باشه و باز منو قانع نمیکنه
    2013/12/21
    908
    302

تو باک چون تغییرات جریان سلف خیلی کمه فرکانس هر چی بالاتر بره سلف و خازن خروجی کوچیکتر میشه. مثل فلایبک با توپولوژی های ایزوله دیگه نیست که تلفات هسته زیاد بشه.
    با هسته های تو بازار باک 500 کیلوهرتزی هم میشه ساخت. و حتی بالاتر. تنها مشکلی که میمونه درایو کردن سوییچه. ببین تا چه فرکانس میتونی جواب بگیری.
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show
    2015/01/09
    143
    15

با تشکر از اساتید جهت شرکت در بحث :biggrin:
    به نظرتون میشه از 3845 استفاده کرد؟ از اونجایی که هم جمع جورتره و هم خودش مستقیم ماسفت رو راه اندازی میکنه؟
    دنبال چند مدل شماتیک ازش گشتم منتها با چیزهایی برخورد کردم که بدتر سردرگم کننده بود oo:
    2015/01/09
    143
    15

از اونجایی که دیدم سر اساتید کمی شلوغه دست به کار شدم و از 3845 هم جواب گرفتم و با دقتی باور نکردنی! :biggrin:
    فقط روشی که من رفتم برای درایو ماسفت در ولتاژ مورد نظرم مشکل ایجاد میکنه که باید فکری به حالش بکنم(اگر دوستان نقشه ای دارن یا شماتیکی ممنون میشم در اختیار بزارن(ترجیها ماسفت N ))
    تنها مورد نحوه محاسبه صحیح سلف خروجی هست که متاسفانه مطلب راجع بهش زیاد هست oo:
    ممنون میشم این یه قلم رو کسی توضیح بده :biggrin:

با سپاس
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    403

پاسخ : پاسخ : تبدیل 48 ولت به 12 ولت

نقل قول نوشته اصلی توسط -Alone-
    از اونجایی که دیدم سر اساتید کمی شلوغه دست به کار شدم و از 3845 هم جواب گرفتم و با دقتی باور نکردنی! :biggrin:
    فقط روشی که من رفتم برای درایو ماسفت در ولتاژ مورد نظرم مشکل ایجاد میکنه که باید فکری به حالش بکنم(اگر دوستان نقشه ای دارن یا شماتیکی ممنون میشم در اختیار بزارن(ترجیها ماسفت N ))
    تنها مورد نحوه محاسبه صحیح سلف خروجی هست که متاسفانه مطلب راجع بهش زیاد هست oo:
    ممنون میشم این یه قلم رو کسی توضیح بده :biggrin:
    با سپاس
    با اجازه آقای وزیری. اگه بخوای n رو درایو کنی به بوتستراپت لازمه که ولتاژی بالاتر از ولتاژ ورودیست بده به گیت که میتونی از های ساید درایور استفاده کنی منتها اینجوری جالب نیست. پمپ شارژ خازنی هم که با چند تا المان میشه ساخت به درد فرکانس بالا فک نکنم بخوره . تو اینورتر های 12 به 220 دیدم از پمپ استفاده شده منتها واسه فرکانس 50 هرتز :redface:
    برا محاسبه سلف هم یه نرم افزار روسی هست تو سایت بچه های گذاشته بودن(A ice man) ار اون استفاده کن خوبه. برا درایو p کانل هم تا فردا یه خورده فکر میکنم ببینم چه مدار خوبی میشه ساخت :->
    2015/01/09
    143
    15

بالاخره قید ماسفت رو زدم و همون ترانزیستور لکنته رو بستم :biggrin:
    مدار تا حدودی خوبه ولی سلف مقدارش اشتباهه و به هر روشی یه مقدار به دست میاد :sad:
    دوستان و اساتید اگر فرمول درست محاسبه سلف در خروجی باک رو میدونند ممنون میشم توضیح بدن

با سپاس
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    403

تا اونجایی که میدونم مقدار سلف به ریپل جریاتن بستگی داره. تو همون نرم افزار مثلا هسته ee19 رو بزن. گپ رو 0.5 تا 1 میل بزن. ریپل رو هم مثلا 30 درصد بزن . یه راستی چرا از 3 پیک اسیتفاده نمیکنی؟ راحت میتونی ماسفت n رو درایو کنی. هم کاهندس هم افقزاینده. :biggrin: میتونی از دو سلف مجزا استفاده کنی. تغذیه آی سی هم با یه زنر و مقامت کم توان تامین کن. تستی بزن ببیبین چطوره.
    اینجارو هم یه نیگا بنداز.
    http://danyk.cz/univ_m_en.html
    و اینجا نیز هم :biggrin:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=106750.0
    ماسفت و دیود باید 80 وات به بالا باشن تا مطمیئن باشه. irf540 مثلا
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22