اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ال ای دی مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ال ای دی مادون قرمز

سلام دوستان من 8تا led مادون قرمز 5میل و یک مقاومت 10 اهم را با هم سری کردم و دادم به منبع 12 ولت. جریان مدار 140 میلی امپر بود و افت ولتاژ روی دیود های مادون قرمز سری بین 1.1 تا 1.5 ولت متغیر بود وای من میخام ولتاژ همه led ها برابر 1.1 باشه
    با رگولاتور 2576t-adj ولتاژ1.1 را تولید وکردم حال میخام 10 led مادون قرمز را موازی کنم و به خروجی 1.1 ولت بدم تا ولتاژ همه دیود ها یکسان باشد فقط اگه مقاومت محدود کننده نگذارم مشکلی پیش نمیاد ؟مثلا هنگام قطع و وصل مدار
    مدار رگولاتور را هم میذارم ببینید

پاسخ : مشکل ال ای دی مادون قرمز

اصولی تره اگه ولتاژ را کمی بالاتر ببرید و برای هر فرستنده یک مقاومت محدود کننده قرار بدهید تا فرستنده ها بالانس بمونند.چون ولتاژ شکست فرستنده ها با هم متفاوت هست اینطوری عمر فرستنده ها خیلی بالا تر میره
    دنیا را چه سکوتی فرا می گرفت اگر هر کس به انداره
    عملش حرف می زد.(امام علی ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد$
      اصولی تره اگه ولتاژ را کمی بالاتر ببرید و برای هر فرستنده یک مقاومت محدود کننده قرار بدهید تا فرستنده ها بالانس بمونند.چون ولتاژ شکست فرستنده ها با هم متفاوت هست اینطوری عمر فرستنده ها خیلی بالا تر میره
      من 200 ال ای دی دارم و فقط میخام نور مادون قرمز تقریبا یکسانی تولید کنند و بدلیل محدودیت مکان نمیتونم 200 مقاومت برا شون بگذارم

دیدگاه

اول برید ولتاژ و حریان استاندارد را از دیتاشیت در بیارید.بعد مثلا سه تا سه تا یا چار تا چار تا(بستگی به ولتاژ تغذیه و ال ای دی ها داره)سری کنید و یه مقاومت محدود کننده براشون بذارید.
        آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
          اول برید ولتاژ و حریان استاندارد را از دیتاشیت در بیارید.بعد مثلا سه تا سه تا یا چار تا چار تا(بستگی به ولتاژ تغذیه و ال ای دی ها داره)سری کنید و یه مقاومت محدود کننده براشون بذارید.
          دیتا شیت برای led مادون قرمز 5 میل پیدا نکردم علاوه بر اون به روش سعی و خطا فهمیدم حداکثر ولتاژ حدود 1.6 میباشد و جریان حدود 150 میلی امپره من میخام ولتاژ هر ال ای دی 1.1 ولت باشه
          مشکل اینجاست که وقتی ال ای دی های مادون قرمز رو سری میکنم ولتاژ های شکست مختلف بین 1 تا 1.6 ولت دارند اگه سطح ولتاژ رو بیشتر کنم ممکنه ولتاژ اونها بین 1.6 تا2 برسه و برخی ال ای دی ها میسوزن

دیدگاه

اگر برای دوربین دید در شب هست شدت نور مهمه نه افت ولتاژ .کلا led ها جریان کاری براشون مهمه تا ولتاژ

دیدگاه

150 میلی آمپر به نظر خیلی زیاده.ال ای دی ها های معمولی 15 میلی آمپر نیاز دارند.
              همونطور که دوستان گفتندجریان مهمتر از ولتاژه.
              شما جریان را روی 15 میلی تنظیم کنیم.ببینید چه ولتاژ دو سرشون میوفته.

دیدگاه

150 میلی آمپر به نظر خیلی زیاده.ال ای دی ها های معمولی 15 میلی آمپر نیاز دارند.
                همونطور که دوستان گفتندجریان مهمتر از ولتاژه.
                شما جریان را روی 15 میلی تنظیم کنیم.ببینید چه ولتاژ دو سرشون میوفته.
                در مدار سری جریان برابره من 8تا ال ای دی رو با یک مقاومت 10 اهم سری کرده و به 12 ولت دادم البته جریان اندازه گیری شده اشتباهه و ال ای دی ها و مقاومت شدیدا داغ میکنند ....ولی 2تا ال ای دی(سومی و هفتمی) افت ولتاژ دو سرشون 1.6 ولته و مثل ال ای دی های دوربین های مداربسته قرمز میشوند و نور بسیار زیاد تری تولید میکنند باقی با ولتاژ 1.1 ولت نور کمتری تولید میکنند که برا کار من مناسبتره

من ال ای دی ها رو تکی تکی به رگولاتور متغیر 2576 وصل کردم ولتاژ خروجی رگولاتور را 1.5 کردم بازم افت ولتاژ دیود های مختلف بین 1.1 تا 1.5 مختلف بود و جریان ال ای دی مادون قرمز بین 30 تا 40 میلی امپر بود

دیدگاه

به نظر من 8 تا ال ای دی را با یه مقاومت 220 بزنید به 12 ولت.

دیدگاه

به نظر من 8 تا ال ای دی را با یه مقاومت 220 بزنید به 12 ولت.
                    اگه مقاومت 68 اهم بگذارم ولتاژ ال ای دی ها 1.2 و جریان حدود 30 میلی امپر و فک کنم مشکل حل بشه
                    بعد ال ای دی هایی که ولتاژشون 1.6 ولت میشه هم عوض می کنم یکی دیگه میگذارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghenaati_amir
                      اگه مقاومت 68 اهم بگذارم ولتاژ ال ای دی ها 1.2 و جریان حدود 30 میلی امپر و فک کنم مشکل حل بشه
                      بعد ال ای دی هایی که ولتاژشون 1.6 ولت میشه هم عوض می کنم یکی دیگه میگذارم
                      هر جور صلاح میدونید ولی ولتاژ ال ای دی ها اونقدر هم مهم نیست.به نظر من 30 میلی هم زیاده.

دیدگاه

همه ال ای دی ها رو سری کنید و از ایسیتون توی مد جریان به اندازه 20 میلی آمپر جریان بکشید.
                        در غیر این صورت نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت.اصولا ال ای دی با جریان کنترل باید بشه.
                        اسمم بابا برقيه مي دونين کارم چيه دلم مي خواد همه جا که با کمک شما
                        مصرف برق کم بشه تا برقمون قطع نشه
                        مصرف بي رويه کار خيلي بديه موقع پخش کارتون برق تلويزيون
                        اگه يه دفعه بره حوصله مون سر مي ره
                        هرگز نشه فراموش لامپ اضافي خاموش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بابا برقی
                          همه ال ای دی ها رو سری کنید و از ایسیتون توی مد جریان به اندازه 20 میلی آمپر جریان بکشید.
                          در غیر این صورت نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت.اصولا ال ای دی با جریان کنترل باید بشه.
                          سلام دوست عزیز در مورد میزان نوردهی ال ای دی های مادون قرمز 5معمولی میل من با دوربین دید درشب که به مادون قرمز حساسیت زیادی دارند، امتحان کردم در حالیکه ال ای دی ها با هم سری هستند با جریان ثابت افت ولتاژ روی هر ال ای دی میتونه متفاوت باشه و این باعث تغییر در میزان نوردهی اون ها میشه مییشه....سری کردن همه ال ای دی ها یک عیب بزرگ داره و اون اینکه اگه یک ال ای دی بسوزه کل مدار از کار میفته تازه من 200 تا ال ای دی دارم و به منبع ولتاژ 200 ولتی دی سی نیاز پیدا میکنم...من میخام با چند مقاومت متغییر چند گروه 8 تاسری رو ازمایش کنم و به مقاومت ثابت برسم که برای همه گروه های 8تایی میزان ولتاژ جریان رو در حد نرمال نگهداره.در ضمن مقاومت 10 اهمی قبلی برای اینکار خیلی کمه چون جریان زیاد خیلی سریع به مقاومت وال ای دی صدمه میزنه ممنون از توجهتون

دیدگاه

سلام دوست عزیز در مورد میزان نوردهی ال ای دی های مادون قرمز 5معمولی میل من با دوربین دید درشب که به مادون قرمز حساسیت زیادی دارند، امتحان کردم در حالیکه ال ای دی ها با هم سری هستند با جریان ثابت افت ولتاژ روی هر ال ای دی میتونه متفاوت باشه و این باعث تغییر در میزان نوردهی اون ها میشه مییشه....
                            اتفاقا ما برای این که نور ال ای دی ها مون همنور باشن از درایور های جریان 350 میلی آمپری استفاده میکنیم.راه اصولی این راهه.
                            منتها گه گاه که مجبور میشیم با ولتاژ کار کنیم برای حفظ ضریب ایمنی و جلوگیری از کاهش طول عمر لامپها اونارو روی جریان 300 میلی آمپر درایو میکنیم.
                            متاسفانه در حالت سری سوختن یه لامپ همه مجموعه رو خاموش میکنه ولی اگه تو شرایط مناسب درایو بشن عمر لامپ های ال ای دی معمولا بالای 10 ساله و نگرانش نباشید
                            ولی درایو کردن 200 تا ال ای دی در حالت سری کار مشکلیه چون ولتاژ زیادی می طلبه در نتیجه پیشنهاد میدم 10 تا مجموعه 20 تایی ال ای دی ها رو سری کنید و از درایور های6 واتی استفاده کنید.
                            اسمم بابا برقيه مي دونين کارم چيه دلم مي خواد همه جا که با کمک شما
                            مصرف برق کم بشه تا برقمون قطع نشه
                            مصرف بي رويه کار خيلي بديه موقع پخش کارتون برق تلويزيون
                            اگه يه دفعه بره حوصله مون سر مي ره
                            هرگز نشه فراموش لامپ اضافي خاموش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghenaati_amir
                              سلام دوستان من 8تا led مادون قرمز 5میل و یک مقاومت 10 اهم را با هم سری کردم و دادم به منبع 12 ولت. جریان مدار 140 میلی امپر بود و افت ولتاژ روی دیود های مادون قرمز سری بین 1.1 تا 1.5 ولت متغیر بود وای من میخام ولتاژ همه led ها برابر 1.1 باشه
                              با رگولاتور 2576t-adj ولتاژ1.1 را تولید وکردم حال میخام 10 led مادون قرمز را موازی کنم و به خروجی 1.1 ولت بدم تا ولتاژ همه دیود ها یکسان باشد فقط اگه مقاومت محدود کننده نگذارم مشکلی پیش نمیاد ؟مثلا هنگام قطع و وصل مدار
                              مدار رگولاتور را هم میذارم ببینید
                              با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
                              چون ال ای دی ها بصورت سری استفاده می شوند، این مشکل اتفاق می افتد، شما باید از 8 عدد مقاومت 510 اهم 1/4 وات برای 8 ال ای دی استفاده کنید و آن ها را بصورت موازی به خط 12 ولت ببندید، آن وقت جریان همه آن ها 20 میلی آمپر و افت ولتاژ همه یکسان می شود.
                              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X