اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال همزمان کلاینت ها در rs485 و آرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال همزمان کلاینت ها در rs485 و آرم

من حدود 100 تا میکرو دارم که با rs485 شبکه شده
    در هر دقیقه فقط 10 تا فعال میشه و چک میشه و در زمان فعال بودن هر 100 میلی ثانیه به یکی دستور ارسال میشه و جواب میاد
    اما ممکنه وقتی من دارم یه دسته رو چک می کنم یه فورس ماژور تو یه یا دو دستگاه اتفاق بیوفته و باید سریع سرور مطلع بشه ولی این باعث میشه پکت بندی خراب بشه
    در ضمن سرور PC هستش

کسی راه حلی داره؟

پاسخ : ارسال همزمان کلاینت ها در rs485 و آرم

سلام به نظرم به پروتکل مدباس یه نگاهی بندازی بد نیست.به نظرم قوانینی که گذاشتی مثلا هر دقیقه فقط 10 تا فعال باشن و ... توی دنیای صنعت قوانین درستی نیست. بهتر توی یه ثانیه چند بار تمام اسلیو ها خونده بشن تا اگه موردی وجود داره سرور مطلع بشه.در ضمن میتونی از نرم افزار modbuspoll استفاده کنی توی pc

دیدگاه

درسته ولی اگه بخوام همه 100 تا رو تو 1 ثانیه چک کنم با ید هر 10 میلی ثانیه یک پکت ارسال کنم
      این کار رو اول انجام داده بودم کلا CPU صد در صد در حال استفاده میشه پکت های دریافتی بهم می چسبه و دستگاه ها در یافتشون با خطا مواجه میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
        درسته ولی اگه بخوام همه 100 تا رو تو 1 ثانیه چک کنم با ید هر 10 میلی ثانیه یک پکت ارسال کنم
        این کار رو اول انجام داده بودم کلا CPU صد در صد در حال استفاده میشه پکت های دریافتی بهم می چسبه و دستگاه ها در یافتشون با خطا مواجه میشه
        سلام مهندس جان
        من خودم دقیقا نمیدونم چیه ، اما تو یه پروژه مشابهی که حجم دیتا بالا بود ، یکی از دوستانم همین مشکل را داشت.
        می گفت باید از "پردازش موازی" استفاده کرد. oo:
        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
        // - - - - - - - - - -
        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
        // - - - - - - - - - -
        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

پردازش موازی تو میکرو؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
            پردازش موازی تو میکرو؟؟؟؟
            نه ، پردازش موازی توی سرور.
            مهندس دیتا را با همون w5100 میفرستی برای سرور؟؟؟
            // - - - - - - - - - -
            برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
            // - - - - - - - - - -
            اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نه آقا سعید
              توی 1788 با lan8720
              توی stm32 با dp83848
              اون w5100 رو گداشتم کنار :angry: مخم رو پکوند (طراحی سخت افزاریش البته)

توی سرور چون باس مشترک هستش نمیشه پردازش موازی تو ارسال و دریافت داشت ولی در حالت شبکه میشه ، اینجا من از rs485 استفاده کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
                نه آقا سعید
                توی 1788 با lan8720
                توی stm32 با dp83848
                اون w5100 رو گداشتم کنار :angry: مخم رو پکوند (طراحی سخت افزاریش البته)

توی سرور چون باس مشترک هستش نمیشه پردازش موازی تو ارسال و دریافت داشت ولی در حالت شبکه میشه ، اینجا من از rs485 استفاده کردم
                والا من اصلا اطلاعی در مورد قضیه ی پردازش موازی ندارم و چون از دوستم شنیده بودم ، گفتم شاید سر نخی باشه
                مهندس یه راه حل بسیار عالی برای حل این مشکل اینه که در بورد مستر ، از FPGA استفاده کنی. اینطوری از لحاظ سرعت توی سوئیچ کردن و انتقال دیتا هیچ محدودیتی و هیچ مشکلی ایجاد نمیشه و ... .

راه حل دیگه (و بهتر) اینکه یه بورد جداگانه برای موقعیت های فورس بذاری، و هروقت اتفاق خاصی افتاد اون دیتارو نگه میداره / سپس یا خودش برای سرور میفرسته و یا با بورد مستر ارتباط برقرار میکنه و دیتا رو از طریق اون میفرسته
                // - - - - - - - - - -
                // - - - - - - - - - -
                // - - - - - - - - - -

دیدگاه

ممنون
                  مستر PC هستش

دیدگاه

دوست عزیز بهترین گزینه مد باس هستش که هم رو شبکه lan پیاده میشه وهم روی rs485 ... شما اطلاعاتتون رو در رجیسترهای مشخصی که طیق استاندارد مشخص میباشن میریزین و مستر هر لحظه رجیسترها رو چک میکنه و مدیریت خطا هم روش انجام میشه
                    The losers find problem in every answer but the winners find an answer in every problem

FETAMAKER

دیدگاه

ممنون دوست عزیز مشکل اینجاست که اگه از مود باس استفاده کنم در 1 ثانیه نمی تونم 100 دستگاه رو چک کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X